Prevlačenje kožice kod dječaka

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • MaMa47

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Mame, kada ste pocele sa provlacenjem kozice kod bebaca? Mi smo, zbog urinoinfekcije, poceli sa 3mj.  Tada smo bili kod dr. Palcic u Poliklinici Helena i sve je proslo izvrsno. Dr. je rekla da se jako dobro provuklo (od prve skroz do kraja), s obzirom da znam za slucajeve kada je znalo biti jako neugodno za bebu, krvi i plakanja, bilo me strah kako ce proci. No eto, bolje nije moglo. Ali sada me brine jedna stvar. Nakon godinu dana, kad malo bolje gledam, kao da postoji neka opna koja bi se takoder trebala pobuci zajedno sa kozicom. Mame koje imaju iskustva, jel stvarno postoji neka opna ili to tako mora izgledati? Kada sam svojoj pedijatrici htjela pokazati rekla je da nema potrebe za provlacenjem kozice dok je god beba u peleni (?). Otici cu ponovo do dr. Palcic, no zanima me ima li koja slicno iskustvo. Brinem se. 
    (Da bolje pojasnim, kada provucem, piskan nije onako skroz crven, samo mali kruzic je crveni, a ostalo je onako, svjetlije, tocno kao da je sloj neki preko..)
    Hvala unaprijed!

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    MaMa


    Mame, kada ste pocele sa provlacenjem kozice kod bebaca? Mi smo, zbog urinoinfekcije, poceli sa 3mj.  Tada smo bili kod dr. Palcic u Poliklinici Helena i sve je proslo izvrsno. Dr. je rekla da se jako dobro provuklo (od prve skroz do kraja), s obzirom da znam za slucajeve kada je znalo biti jako neugodno za bebu, krvi i plakanja, bilo me strah kako ce proci. No eto, bolje nije moglo. Ali sada me brine jedna stvar. Nakon godinu dana, kad malo bolje gledam, kao da postoji neka opna koja bi se takoder trebala pobuci zajedno sa kozicom. Mame koje imaju iskustva, jel stvarno postoji neka opna ili to tako mora izgledati? Kada sam svojoj pedijatrici htjela pokazati rekla je da nema potrebe za provlacenjem kozice dok je god beba u peleni (?). Otici cu ponovo do dr. Palcic, no zanima me ima li koja slicno iskustvo. Brinem se. 
    (Da bolje pojasnim, kada provucem, piskan nije onako skroz crven, samo mali kruzic je crveni, a ostalo je onako, svjetlije, tocno kao da je sloj neki preko..)
    Hvala unaprijed!

    mi smo počeli sa prevlačenjem sa 3 mjeseca negdje isto, polagano, malo po malo, sada ima 2,5 god i od 1 godine ide kožica skroz preko, (sam to radi kod kupanja) i nema ništa neobično, tako da svakako preporućam da pitate pedijatra jer to sve skupa nema veza sa pelenama!!?

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Madrugada

    Madrugada

    Broj poruka: 81

    Prijavi adminu

    Dobro da ste pokrenule ovu temu:i mene zanima.Jer meni je ped.nadjprije rekla nek ništa ne prevlacim jos,da bi me na zadnjem pregl.sa 9mj pitala jesam li pocela prevlaciti.Tako da sam pocela,al iskreno,vrlo polako i bojazljivo.Bas me nekako strah da ga ne povrijedim?!

  • paris

    Broj poruka: 398

    Prijavi adminu

    Nama su isto i pedijatrica i patronažna rekli da ne treba sve do 4 mj. ništa, ali su nam u Klaićevoj rekli da je najbolje s tim što prije krenuti. Čak smo mazali i sa Belodermom da ide lakše. Madrugada nemoj se bojati, samo polako - koliko sam skužila njih to ne boli (ok, osim ako baš valjda jako potegneš) - mi najčešće to radimo kod kupanja u vodi.
    I da, ne kužim kakve bi to veze imalo sa pelenama - MaMa najbolje da pitaš nekog stručnijeg od svoje pedijatrice.

  • Avatar Madrugada

    Madrugada

    Broj poruka: 81

    Prijavi adminu

    Hvala Paris. I tó kod svakog kupanja?samo malo povuces ili sasvim/koliko ide?Ma najbolje bi bilo da to tata radi :-)

  • paris

    Broj poruka: 398

    Prijavi adminu

    Skoro kod svakog….  povučem koliko ide,  s vremenom ide više i više - ako se nakupi ispod kožice onak ko bijelih sitnih točkica to sa gazom malo očistiš. I ja tatu forsam da on to radi 

  • Avatar Nyka

    Nyka

    Broj poruka: 84

    Prijavi adminu

    Mi smo počeli sa 8 mjeseci. Tek sad nam je ped rekao da možemo. Kod nas to tata radi.

  • Avatar Švrćo

    Švrćo

    Broj poruka: 86

    Prijavi adminu

    Ja to radim od samog početka. Dečki znaju dobiti fimozu ako se to ne radi. Mišljenja pedijatra su podijeljena, moja na svakom sistematskom provjeri.

  • Avatar Suzii

    Suzii

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    mi isto pisu natezemo san 2,3 mj..aa ped.nam rekla kod svakog presvlacenja da to radimo..

  • Avatar tena123

    tena123

    Broj poruka: 633

    Prijavi adminu

    sorry cure što ovako upadam, al ovo jednostavno moram podjelit s vama..
    još dok smo hodali ja i dragi, ja mu jednom prilikom ispričam priču kako je moja sestrična na malo neprimjerenom mjestu počela s pričom dali navlači djetetu kožicu i kad, koliko bla bla (nebitno)..
    Vidiš njegovu zbunjenu facu, navlačila štoo? Ja ono pa malom sinu kožicu. On problijedio lagano kakvu kožicu, šta pričas? Opet ja pa ono znaš kako se muškim bebama navlači kožica.. ON jadan u šoku, nevjerica, ne, ne, ma što ti pričaš, šta to se radi, ma nee, zašto si mi to rekla, fuj, hoće se covjek onesvjesti.. ne ne ma neee to meni sigurno nitko nije radio.. Meni su naravno suze išle od smjeha, i nakon jedno sat vremena mog objašnjavanja kako je to normalno za male bebice i bla bla, on je zaključio da sam ga s tom spoznajom ostetila za cjeli život.. ali da je možda bolje da zna jer da je vidio svoju ženu kako sinu povlači kožicu vjerojatno bi je počeo tući uz komentar: tuko poremećena šta radiš.. ja sam umirala od smjeha, žao mi je samo što taj njegov šok ne mogu dočarat..
    i zaključak za kraj, ako budemo imali sina on će mu to radit jer ne želi da i njega jednog dana netko ošteti kad mu to ispriča, nego će mu on fino reći: ne brini sine tebi je to tata radio.. ha ha ha
    sorry još jednom

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.