Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar gagulina

    gagulina

    Broj poruka: 74

    Prijavi adminu

    Kako naslov kaze ja sam i mama i trudnica u njemackoj.imam curu 3 i pol god,a druga curka nam stize 18.07.otvorila sam ovu temu ako vas ima jos da se ovdje sve nadjemo i razmjenimo iskustva.

    [lilypie.com]

  • Avatar martina333

    martina333

    Broj poruka: 38

    Prijavi adminu

    Hej gagulina!

    Nisam bas bila na klokanici niti sam otvarala temu roditelja. Ja sam rodila prije dva mjeseca i u Njemackoj sam. Ako ti nesto treba, slobodno pitaj….

  • Avatar MalaKoza

    MalaKoza

    Broj poruka: 589

    Prijavi adminu

    Vidim da bas i nije aktivna tema, ali ako ima koja trudnica ovdje, rado bih razmijenila iskustva. Doduse, ja sam tek friska trudnica…i uglavnom imam vise pitanja nego iskustva :D

    A rekli su mi - ako je strast, proći će. Ako ne prođe - ljubav je.I nije prošlo…

  • Avatar Knjiznicarka

    Knjiznicarka

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    Mala Koza, evo i ja trudna i u Njemackoj. Prva beba pa apsolutno nis ne znam :) Danas mi je tocno 20 tjedana. U kojem si ti tjednu?

  • Avatar MalaKoza

    MalaKoza

    Broj poruka: 589

    Prijavi adminu

    Knjiznicarka


    Mala Koza, evo i ja trudna i u Njemackoj. Prva beba pa apsolutno nis ne znam :) Danas mi je tocno 20 tjedana. U kojem si ti tjednu?

    Ja sam u 10.tjednu 
    U kojem si gradu?

    A rekli su mi - ako je strast, proći će. Ako ne prođe - ljubav je.I nije prošlo…

  • Avatar Knjiznicarka

    Knjiznicarka

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    Relativno mali grad 100 km sjeverno od Nürnberga. Ti?

  • Avatar MalaKoza

    MalaKoza

    Broj poruka: 589

    Prijavi adminu

    Onda bas i nismo najblize. Ja sam kod Stuttgarta. Ti si vec duze u Njemackoj? 
    Ja sam oko godinu i pol. 
    Na kojim si pretragama do sada bila?
    Skuzila sam da je ovdje malo drugacije nego u Hrvatskoj. Ultrazvuk je minimiran na 3-5 u cijeloj trudnoci i dosta toga se placa

    A rekli su mi - ako je strast, proći će. Ako ne prođe - ljubav je.I nije prošlo…

  • Avatar Knjiznicarka

    Knjiznicarka

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    Steta da nismo blize :( mogle bi na kavu/caj
    I ja sam godinu i malo tu, od sredine lipnja prosle godine. A muz je tu vec skoro 4 godine.
    Do sad sam bila na uzv sa 8, 12, 16 i 21 tjedan i svaki put mi je radil uzv bez ikakve doplate. Cak je prosli put ukljucio i 3d :) i isto nije dodatno naplatio
    Morala sam doplatiti samo first Trimester Screening 130€ i dobila sam 100 natrag od zdravstvenog (tako da si pogledaj kaj ti tvoje dodatno pokriva, jer im moras donjeti racun pa ti vrate) i posebno platim pretragu za toksoplazmozu to je bilo do sad dva put po 20€
    Radis? Si vec razmisljala kolko ces ostati Doma s bebicom?

  • Avatar MalaKoza

    MalaKoza

    Broj poruka: 589

    Prijavi adminu

    Mene je sad isto naručila za iduća 3 mjeseca jednom mjesečno. Ponudila mi je neke pakete za svaki trimestar koji se dodatno plaćaju po 80 eura,  ali nisam to uzela.  
    Radim ovdje i posto je zasad sve u redu, u planu mi je raditi 45 dana do poroda.  Onda bi bila doma s bebicom do godinu dana pa iduće 2 radila pola radnog vremena.  
    Ti isto radiš?

    A rekli su mi - ako je strast, proći će. Ako ne prođe - ljubav je.I nije prošlo…

  • Avatar Knjiznicarka

    Knjiznicarka

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    Za te Pakete nisam cula, kaj pa se dobi dodatno u njima?
    Takav je otprilike i moj plan, raditi dok god mogu i onda godinu dana biti doma, muz ce isto iskoristiti 2 mjeseca tak da budemo skupa doma. I kasnije na posao. I inace radim pola radnog vremena tak da mislim da bude mi to super odgovaralo. Iznimno sad jos do sijecnja radim puno rv i vec mi je malo Problem sjediti u uredu do 5.
    Ne znam kak je kod tebe, ali tu kod nas u gradu je uzas dobiti mjesto u jaslicama, pa pogledaj malo kak je kod tebe. U jednom jedinom su imali mogucnost rezervacije mjesta, ostali svi su odgovorili da ne mogu nis garantirati, ako im se oslobodi mjesto onda budu ga primili, ako ne, ne.
    Nadam se da te muce mucnine i da bude i dalje sve super :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.