Anatomske ili ravne cipelice?

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Dragi roditelji, kakve cipelice ste odabrali za prve korake vašeg djeteta - anatomske ili ravne? 
    Pročitajte što kaže stručnjak: https://klokanica.24sata.hr/beba/razvoj-u-prvoj-godini/kakve-cipelice-odabrati-za-prve-korake-787 [klokanica.24sata.hr]
    i podijelite svoja iskustva s roditeljima na forumu!

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ja sam za prvo dijete kad je samostalno prohodala kupila joj anatomske papučice iznad gležnja jer mi se to činilo ispravno. Onda sam počela razmišljat i malo po znanstvenim časopisima gledat i u biti, do treće godine bebama budu ravna stopala zbog razvoja, tek se tada počnu formirat svodovi. A i ako kupujete djetetu veće cipelice, veća je vjerojatnost da onaj svod u cipeli nebude na dobrom mjestu za njegovo stopalo nego kaj će bit od koristi.
    Sad gledam samo da budu laganije cipele i da štite gležanj, manja se je tek počela dizat pa je u pamučnim čarapicama za sad, nema potrebe još za cipelicama

  • Avatar rhaea

    rhaea

    Broj poruka: 127

    Prijavi adminu

    E da, to i mene muči sad, zasad smo isto u čarapicama jer uz namještaj al svaki čas očekujemo pravo prohodavanje. Preporučaju se anatomske, visoke cipelice ali meni to djeluje tako tvrdo i neudobno. Opet s druge strane ima nekih cipelica jako savitljivih i više ne znam stvarno što i kako odabrati!

  • Avatar Frančo

    Frančo

    Broj poruka: 99

    Prijavi adminu

    Moj sinčić po stanu hoda u čarapicama jer mu je tako najudobnije a i mislim najispravnije.Po vani ima anatomske čizmice ali imam osjećaj da bi ih najradije skinuo

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Moj mali od rakete po doma isto hoda bos, tj. u carapicama. Za po vani sam mu nedavno kupila anatomske gleznjace. Tek je poceo prohodavat i tek je nekolicina samostalnih koraka iza nas, ali nek on ima cipelice, da ga mogu izvadit iz kolica kad mu dosadi sjedit.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar orhideja2

    orhideja2

    Broj poruka: 60

    Prijavi adminu

    kad je tek prohodavala oblačila sam joj one mišulice, mekane kožne papučice.
    kad je počela i po vani hodati, onda sam kupila i jedne meke anatomske. da bih poslije saznala da ove standardne cipelice (froddo, bambi, ciciban) ustvari uopće nisu anatomske, nego samo one koje se rade po narudzbi za posebne potrebe.
    a što sam više istraživala- ispadalo je da im je najbolje i najzdravije u ravnima, tako da sam prestala paziti imaju li onaj mali jastučić u cipelici.
    ali, kad god može i kad imamo priliku-hoda bosa.

  • tamazd

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Moj po kuci hoda u čarapicama sa abs-om, a vani ima ciciban cipelice, sad smo kupili isto anatomske patike za proljece

  • Avatar Sunčica5

    Sunčica5

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Prohodala je sa 10.5mj, doma je samo u debljim carapama sa abs-om da ne klizi, a za vani koristimo Adidas patike koje su nam se pokazale najmekse i najbolje. 
    A svi koje sam pitala kažu najbolje bez anatomskog uloska da se noga razvija.

  • maminosunce29

    Broj poruka: 61

    Prijavi adminu

    drage mame krecemo u potragu za prvim cipelicama i neznam na sto obratit paznju koje odabrat kolko sam primjetila a i citala ulozak i nije bas bitan nego da prekriju zglob, mali jos ne hoda sam nego za ruke al baka bi mu poklonila za rodendan dal da mu uopce stavljam za sad smo nutra u carapama a vani mekane cipele da ne zebe;) molim pomoc i savjet sogic
    a ide  s nama a zna bit nametljiva s svojim misljenjima pa da imam argumente hvala unapred

  • Avatar DečijePesmice

    DečijePesmice

    Broj poruka: 56

    Prijavi adminu

    Poštovanje drage mame,
    ___________________________________________________________________________________________
    Bili smo toliko slobodni da vam predstavimo naš novi YouTube kanal sa dečijim pesmicama i ostalim edukativnim sadržajem. Sav materijal je usnimljen na ekavici i ijekavici, i pravljen je sa fokusom na zadovoljavanje svih dečijih potreba
    ___________________________________________________________________________________________
    Prijavite se na naš kanal ili nas pratite putem Fejsbuka uz pomoć sledećih linkova.
    YouTubehttps://www.youtube.com/channel/UCTg4UFx_mhNWQj_mqkJgu8Q [youtube.com]    
    Facebookhttps://www.facebook.com/PesmiceZaDecu/ [facebook.com]    
    ___________________________________________________________________________________________
    Puno pozdrava!

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.