Hemangiom

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • sergiana

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Little_P, zar vi onda ne dajete drugi obrok iza lijeka? Ja sam dobila onu knjizicu tj. vodic za sirup i u njemu pise hranjenje 3 sata iza lijeka i onda opet 5 sati iza toga. Dakle ako sam u 18h dala sirup, u 21h jede ponovo i opet u 2 ujutro. Dojim pa se i sama budi za papat tako da mi nije to toliki problem.
    Nama je hemangiom prije lijeka bio blago izbocen i jako crven, a sada kao da nije vise ispupcen i puno je blijedi, cak bi rekla ruzicaste boje a ne crvene. Samo sto je velik cca 5x5cm. 
    A vama je taj na licu bio manji ili veci? 
    I mene je bilo strah toga da nam ne pocne krvarit s obzirom da je tako velik. 
    Sto se tice sunca, ja sam pitala i kolko se sjecam ne bi se bas trebalo izlagat suncu ali nisam dobila neki striktni odgovor. Idem sad za 3 tjedna na kontrolu pa cu pitati opet jer zivimo na moru i trebam znati da li se bas jako treba paziti sa suncem ili ne. 
    Pretpostavljam da i vi vodite lijecenje kod dr.Resica?

  • Avatar Maravillas

    Maravillas

    Broj poruka: 46

    Prijavi adminu

    sergiana

    Little_P, zar vi onda ne dajete drugi obrok iza lijeka? Ja sam dobila onu knjizicu tj. vodic za sirup i u njemu pise hranjenje 3 sata iza lijeka i onda opet 5 sati iza toga. Dakle ako sam u 18h dala sirup, u 21h jede ponovo i opet u 2 ujutro. Dojim pa se i sama budi za papat tako da mi nije to toliki problem.
    Nama je hemangiom prije lijeka bio blago izbocen i jako crven, a sada kao da nije vise ispupcen i puno je blijedi, cak bi rekla ruzicaste boje a ne crvene. Samo sto je velik cca 5x5cm.
    A vama je taj na licu bio manji ili veci?
    I mene je bilo strah toga da nam ne pocne krvarit s obzirom da je tako velik.
    Sto se tice sunca, ja sam pitala i kolko se sjecam ne bi se bas trebalo izlagat suncu ali nisam dobila neki striktni odgovor. Idem sad za 3 tjedna na kontrolu pa cu pitati opet jer zivimo na moru i trebam znati da li se bas jako treba paziti sa suncem ili ne.
    Pretpostavljam da i vi vodite lijecenje kod dr.Resica?


    Njoj je na licu 2,5×2 , al nitko joj to ne mjeri na kontrolama. Na boku je imala veći, al on se prvo raspao na puno sitnih točkica i onda skroz izbljedio. Da, kod dr.Resica idemo.
    Isto ju dojim tako da tih 3h iza lijeka uvijek jede, al nikad neposredno nakon lijeka. Osim ko baš ne traži.

    Baš me zanima što će vam reći za sunce. Ja sam to skroz zaboravila pitati.  

    31.7.2021. 👶🏻💝
    [tickerfactory.com]

  • Marada

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    sergiana

    Little_P, zar vi onda ne dajete drugi obrok iza lijeka? Ja sam dobila onu knjizicu tj. vodic za sirup i u njemu pise hranjenje 3 sata iza lijeka i onda opet 5 sati iza toga. Dakle ako sam u 18h dala sirup, u 21h jede ponovo i opet u 2 ujutro. Dojim pa se i sama budi za papat tako da mi nije to toliki problem.
    Nama je hemangiom prije lijeka bio blago izbocen i jako crven, a sada kao da nije vise ispupcen i puno je blijedi, cak bi rekla ruzicaste boje a ne crvene. Samo sto je velik cca 5x5cm.
    A vama je taj na licu bio manji ili veci?
    I mene je bilo strah toga da nam ne pocne krvarit s obzirom da je tako velik.
    Sto se tice sunca, ja sam pitala i kolko se sjecam ne bi se bas trebalo izlagat suncu ali nisam dobila neki striktni odgovor. Idem sad za 3 tjedna na kontrolu pa cu pitati opet jer zivimo na moru i trebam znati da li se bas jako treba paziti sa suncem ili ne.
    Pretpostavljam da i vi vodite lijecenje kod dr.Resica?


    Ma nama sada (kad smo na dozi od 12), dr. R kaže da mora i odmah nakon sirupa pojest. 
    Prošli put (kad smo povećali dozu) smo je odmah u ordinaciji kod njega hranili kašicom.
    A prije sirupa je isto jela pa mi je to stres jer joj je mali vremenski razmak među obrocima na takav način.

    Ja - jedan jajnik, AMH 3.9 pmol/L
    mm - od normo do OAT
    2020.
    3 postupka -> prva 2 u IVFu, treći uspješan u Repromedu, curica :)

  • Marada

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    A za sunce nam još nije problem jer su njeni hemangiomi na tijelu (ne na licu), a još nisu kratki rukavi u điru.
    Budem i ja pitala za sunce.
    Hvala vam cure na informacijama.

    Ja - jedan jajnik, AMH 3.9 pmol/L
    mm - od normo do OAT
    2020.
    3 postupka -> prva 2 u IVFu, treći uspješan u Repromedu, curica :)

  • sergiana

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Ne znam za to hranjenje odmah iza sirupa, nije mi to nikad spomenuto. Mozda su vam to rekli samo zato sto ste povecali taj dan dozu pa da budete sigurni da je dosta pojela. 
    Vidjet cu sto ce meni reci iduci put. Sad smo na 8. 
    Javim za sunce. Hvala i vama na informacijima i sto ste podijelile svoje iskustvo.

  • Marada

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure,
    Nadam se da ste dobro vi i bebe😊
    Kako napredujete sa sirupom i povlačenjem hemangioma?
    Pitam jer naš najveći (cca 2cm na koljenu) se uopće ne povlači ni ne mijenja; ispupčen je. Malena kad nema hlače kad naiđe na njega odmah ga navlači i grebe; strah me što će biti na ljeto kad će bit u kratkom rukavu kad ga krene navlačit. Ostali se vidno povlače osim jednog koji je isto ispupčen al on je minijaturan ko neki madež i na leđima je pa mi ne smeta.
    Ovakvim tempom ćemo bit na sirupu duuuugo.

    Ja - jedan jajnik, AMH 3.9 pmol/L
    mm - od normo do OAT
    2020.
    3 postupka -> prva 2 u IVFu, treći uspješan u Repromedu, curica :)

  • sergiana

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Hej hej! Od kad smo krenuli davat sirup, nama je hemangiom postao bljedi i nije vise ispupcen, proslo je cca 3 mjeseca od 1.uvodenja sirupa, ali mi se sad zadnjih mjesec dana ne vidi neki preveliki pomak. Idu puno sporije nego u startu, ali navodno je to i za ocekivati. Bile smo na kontroli nedavno, povecao nam je dozu (prema kilazi) i dao termin za 2 mjeseca. Pitala sam za sunce, rekao je dr obavezno faktor 50 po ljeti. 
    Ja cu vidjet kako ce to izgledati za 2 mjeseca, ali meni nije cilj cekati da on skroz nestane (iako bi to naravno bilo super i bila bi presretna), vec samo zelim da kada prestanem s lijekom da ne pocne ponovno rasti. Zelim sirup davati sto je krace moguce i do sljedece kontrole cu vidjet kako se stvari razvijaju ali ne bi htjela preko 6 mj davati lijek.

  • Marada

    Broj poruka: 28

    Prijavi adminu

    Pa hajde super što vidite promjene i želim vam i da se još više povuče i da se ne vraća 😊😊 
    Mi ćemo ovaj tjedan na povećanje doze opet, a već smo na velikoj dozi 🤪 mene najviše muči polazak u jaslice i kako ćemo tada organizirati davanje sirupa. Vidim da vama daje kontrolu za 2 mjeseca pa mi se čini da kod vas to ide bolje. Jer smo mi non stop kod dr i ne vidim kraja, pogotovo jer taj najveći hemangiom ne reagira.

    Ja - jedan jajnik, AMH 3.9 pmol/L
    mm - od normo do OAT
    2020.
    3 postupka -> prva 2 u IVFu, treći uspješan u Repromedu, curica :)

  • sergiana

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Žao mi je da vam taj treći ne reagira, ali vjerujem da ako nece biti pomaka da ce vas skinuti s lijeka - nema smisla davati ako se ne povlaci. Ali ko zna, mozda se jos povuce, drzimo fige! 
    Mi smo bile 3 puta na 24h u bolnici i sad je ovo bila prva kontrola i sljedecu je rekao za 2 mjeseca. Mi smo isto na dosta velikoj dozi 2.5 mg po kg (a 3 je maksimum). 
    Uf, ne znam stvarno kako s jaslicama to organizirati. Mozda dati doma ujutro prije nego ode u jaslice i reci tetama da obavezno mora jesti za cca 3 sata ili kako ste vec doma imali organizirano. Ali da je nezgodno - je! 

  • sergiana

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    Bok mame! Kako ste, ima li pomaka s hemangiomima? 
    Mi i dalje dajemo sirup, povlacanje ide bas jaaako sporo…

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.