Trudnice i mame u Njemačkoj

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Anabanana0

    Broj poruka: 31

    Prijavi adminu

    Ja imam neki tu pumpicu al mi je problem sto joj bude tvrdo pa sa pumpicom ne ide a ostavila mi je babica neku tekucinu. 
    Ja sam neki dan bilo joj je tvrdo i virilo malo iz nosa uzela pincetu dok je spavala i izvadila 
    A sto se tice vode, rekla bi ti moja babica stavi mlijeko: u nos, na suho lice, ako joj je pikica crvena ugl u sve 😄

  • Deleted user

    Broj poruka: 870

    Prijavi adminu

    Hola cure :))
    Kako smo danas? 
    Napokon je doslo proljece :D nama najavljuje i po 20 stupnjeva i ne mogu docekat da vise ostavim jaknu u ormaru :D
    Sutra krecimo stan pa danas samo lezim i pripremam se za sutra haha i mazim bebicu :D pre zanimljivo mi je kako cim pocnem mazit trbuh on se nagura ispod moje ruke i gura prema van trbuh koda zeli da ga mazim jos vise haha

    Sve mogu u Onome koji me jača <3

  • MM2245

    Broj poruka: 76

    Prijavi adminu

    Helou, kako ste? :)

    2410 - Dobila sam rjesenje o Elterngeldu, uplatiti ce mi proporcionalno.
    Kao HR mi je dala dio a oni ce ovdje isplatiti jos nesto.

    Jesi i ti tako dobila ili ti nisi u HR radila?

    Ja sam radila pa sam dobivala punu placu 6 mj pa kasnije 2660 kn.

    Ljubek-zubek 2.2.2014.
    Misic-pisic 4.5.2016.
    Ljubicica 12.10.2017.

  • Avatar larimara

    larimara

    Broj poruka: 286

    Prijavi adminu

    Drage moje!
    Evo da vam javim…prosao je i moj pregled danas. Trenutno je dosta friskih trudnica u nasem mjestu,tako mi se danas kod doktora cinilo. Izgledala sam si odjednom tako staro:((((( same mlade trudnice oko +/- 25 godina u cekaonici.
    Ali dobro,rekao doktor sve OK zasad,po njegovom racunu sam u 7. tjednu i vidjelo se srce koje kuca!

  • Avatar Mamicaaa

    Mamicaaa

    Broj poruka: 654

    Prijavi adminu

    Anabanana ako se pita tvoju babicu mlijeko je dobro za sve hahah..aa ta tekucina za bebin nosi msm da je fizioloska otopina ili one kapi s morskom vodom/soli kako vec..
    Pandice ja sam se jakne i kaputica vec rjesila jer nema mjesta za busu,a znala sam da mi se nece isplatit kupovat zbog 2-3tjedna..prije nekih 10 dana kad sam obukla kaputic mi je pukao gumbic na busi haha 😂😂
    Samo odmaraj..ima posla oko krecenja i poslije ciscenja spremanja uhh 😥

  • Avatar Mamicaaa

    Mamicaaa

    Broj poruka: 654

    Prijavi adminu

    Larimara drago mi je da je sve super kod tebe!!😊 godine uopce nisu bitne i ne trebas se osjecati staro..bitno je kako se osjecas 😘

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, jednom smo pricale o gazama za bebe. Ja sam neki dan narucila na amazonu i danas su mi stigle, apsolutno sam odusevljena. 10 komada za 15€, predivne bijele ko snijeg i pune. Kad su stigle bile su grube na dodir, sad sam ih oprala na 90 C s malo praska i omeksivaca da vidim kakve ce zapravo biti i rezultat je super. Jos cu jednom oprati prije nego beba dode i onda opeglati. Stavit cu sliku ako uspijem ☺
    Inace se nadam da ste sve dobro ☺

    [lilypie.com]

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu
    Vec je malo pao mrak ali nadam se da se vidi kvaliteta
    Vec je malo pao mrak ali nadam se da se vidi kvaliteta

    [lilypie.com]

  • Avatar mishevi2012

    mishevi2012

    Broj poruka: 38

    Prijavi adminu

    Hj sve mamice sadasnje i buduce :)! Evo i mene opet..malecki napunio mjesec dana i sad nekako sve poslozeno osim sto se nasisava 500 puta dnevno 😂…vezano uz papirologiju i prijavljivanje koga zanima: prvo u bolnici popunite dobivene papire i pazite da napisete sve sa kvacicama prezimena i imena jer oni iz bolnice to zajedno sa vasim internacionalnim vjencanim listom salju u grad…nakon par dana dodjete u grad podignut rodne listove..dobiju se 3, za aok (za ostatak mutterschaftsgeld nakon poroda); za kindergeld i za elterngeld..morate trazit 1 extra i to internacionalni zbog ambasade i prijave u hrvatsko ili koje vec drzavljanstvo. Sad ja sam to slala u Rijeku prijateljici kasnije da  mi izvade tamo domovnicu i rodni list od bebe jer je puno brze (u ambasadi su rekli do 3 mjeseca). Domovnica i rodni list trebaju za vadjenje putovnice kasnije u Ambasadi..

    Nadam se da sam razumljivo napisala i ako zanima koga jos nesto pitajte..

    I da mutterschaftsgeld od datuma termina rodjenja djeteta dobijete u jednom komadu kasnije..meni izaslo 830 negdje..

    ❤ Jan ❤ Noah ❤

  • Deleted user

    Broj poruka: 870

    Prijavi adminu

    Mishevi e bas si nam super ovo napisala :) 
    Zanima me samo ili nisam shvatila, dal muz i ja moramo imat svoje rodne listove prevedene na njemacki ili im uopce ne trebaju? 

    Sve mogu u Onome koji me jača <3

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.