Može li beba biti alergična na majčino mlijeko?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • zenian

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Stigli su nalazi i u redu su, znaci nema nikakve infekcije. Ali meni se cini da on opet ima proljev i prducka puno puno :(

  • Avatar koala123

    koala123

    Broj poruka: 435

    Prijavi adminu

    Super da su u redu. To je dobra vijest. A na cem je sada? Tvom mlijeku ili formuli? A taj proljev koliko u danu recimo ima takvih vodenastih stolica? A ovo da prducka je ok jer mu je lakse makon toga. Mozda je rijec samo o grcevima koji ce proc.

  • zenian

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Samo na mom mlijeku. A stolicu ima nekih 5 dnevno i sve su vodenaste. Zar nebi trebali grcevi biti u odredeno doba dana i da place ne znam, sat-sva u komadu? Jer on jadan bude miran i samo od jednom pocne plakati, sav se zacrveni i tako nekoliko puta dnevno.

  • Avatar koala123

    koala123

    Broj poruka: 435

    Prijavi adminu

    odlicno da je na tvom mlijeku:)) za neku dojenu djecu je normalno da imaju stolicu nakon svakog podoja. znaci to moze bit jako puno puta u danu. a kad malo bolje razmislis ako je samo na mlijeku onda je logicno da je vodenasta:) ek kad krene dohrana se to mijenja. i ako je beba na formuli. a sto se tice grceva tu nema pravila. moja ih je imala jako nepravilno i tocno tak odjednom se zacrveni i krene plac i urlanje. jedan dan popodne drugi dan tijekom noci. ali ako te nesto jos brine svakak otidji opet kod pedijatra ali vjerujem da nije nista strasno

  • Avatar mirka4

    mirka4

    Broj poruka: 196

    Prijavi adminu

    Evo iznebuha upadam u temu nakon dugo vremena ali sam jučer pročitala jedno istraživanje iz 1983. pa sam se sitila ove teme. Svakako, istraživali su može li beba biti alergična na majčino mlijeko i jednoglasno je zaključeno da NE. Otkrili su da su bebe ustvari alergične na proteine iz kravljeg mlijeka koji preko sluznice majčinih crijeva idu u njeno mlijeko. Većina djece dobro prerađuje te proteine al nekolicina burno reagira na njih. Kravlje mlijeko ulazi u majčino nakon minute, vrhunac dostiže nakon 4 do 6 sati, a zadržava se u tijelu od dva do tri dana. Eto, za informaciju

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Moje dijete je sigurno reagiralo na proteine kravljeg mlijeka jer ima ad od drugog mjeseca života, dojena je, ja sam unosila kravlje mlijeko i mogu reći da joj se stanje sigurno pogoršavalo, jer bilo je oscilacija i u grebanju i u crvenilu, no ja to nisam znala sve do testiranja, odnosno do veće dobi kad je tek poslana na testiranje. Pokazalo je u nekoj mjeri reakciju ali s obzirom da je ad koncentriran samo na određenom dijelu tijela i drži se relativno pod kontrolom doktorica smatra da je mlijeko bitno zbog trenutačnog rasta i razvoja zubića, kosti i slično i da ostala mlijeka to ne mogu nadoknaditi. Dok je tako pod kontrolom rekla je da ga ne izbacujemo iz prehrane.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.