Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Waiting,
    Vjerujem da ce s M otici. Jesu te slali vaditi betu??

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 1207

    Prijavi adminu

     Ne nije me slao vaditi betu..mislis da je trebao?
    Pise- hiperehogeni odjek..sta god to bilo…
    Pitao me dal me sta boli i dal krvarim…ne krvarim nit me boli…i onda mi je rekao opet kontrola za svaki slucaj nakon menge…
    Valjda nisam toliki baksuz da cu opet morati na ciscenje…sad dal oni to nisu dobro ocostili ili se poslije stvorilo nemam pojma…jer nije bas ni mali taj odjek da ga nisu vidjeli…9*6mm…😲😲😲

    waithing

  • Deleted user

    Broj poruka: 1207

    Prijavi adminu

    Draganna

    Pozdrav drage cure..
    Tek sada kada sam i sama upoznata sa nekim situacijama, vidim koliko nas zapravo puno ima..
    Odlucili smo se javiti u bolnicu za potpomognutu oplodnju, bio je to tezak ali ispravan potez. Svasta sam vec pohvatala iz foruma, procitala sam ih mali milijun, ali nekako me povuklo da se bas tu k vama ulogiram. Narucila sam se iduci tjedan na briseve i papu, pa cu uzeti uputnicu i javiti se na Vuk Vrhovac.
    Zelim vam svima svu srecu i da sve dobijemo mala cuda u nase zivote❤


    Hek Draganna..glupo je reci dobrodosla ali eto…dao Bog da sto prije otisla na forum-trudnoca nakon potpomognute..Ja sam va VV pa ako te nesto zanima pitaj… i sretno

    waithing

  • Deleted user

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    waithing

    Draganna

    Pozdrav drage cure..
    Tek sada kada sam i sama upoznata sa nekim situacijama, vidim koliko nas zapravo puno ima..
    Odlucili smo se javiti u bolnicu za potpomognutu oplodnju, bio je to tezak ali ispravan potez. Svasta sam vec pohvatala iz foruma, procitala sam ih mali milijun, ali nekako me povuklo da se bas tu k vama ulogiram. Narucila sam se iduci tjedan na briseve i papu, pa cu uzeti uputnicu i javiti se na Vuk Vrhovac.
    Zelim vam svima svu srecu i da sve dobijemo mala cuda u nase zivote❤

    Hek Draganna..glupo je reci dobrodosla ali eto…dao Bog da sto prije otisla na forum-trudnoca nakon potpomognute..Ja sam va VV pa ako te nesto zanima pitaj… i sretno


    Hvala puno. Daj Boze da se sve prebacimo na forum -trudnoca. 
    Ono sto mi sada slijedi je, ak sam dobro skuzila, nazvati i naruciti se na prvi pregled. To da cekam prvi dan M? I donesem nalaze koje imam( a imati cu briseve,papu, sve hormone osim AMH-a, krvnu grupu i RH faktor)? Taj prvi pregled dolazi i MM samnom (iako ce sluzbeno tek od 1.7.bit MM😊)?

  • Deleted user

    Broj poruka: 1207

    Prijavi adminu

    Draganna

    waithing

    Draganna

    Pozdrav drage cure..
    Tek sada kada sam i sama upoznata sa nekim situacijama, vidim koliko nas zapravo puno ima..
    Odlucili smo se javiti u bolnicu za potpomognutu oplodnju, bio je to tezak ali ispravan potez. Svasta sam vec pohvatala iz foruma, procitala sam ih mali milijun, ali nekako me povuklo da se bas tu k vama ulogiram. Narucila sam se iduci tjedan na briseve i papu, pa cu uzeti uputnicu i javiti se na Vuk Vrhovac.
    Zelim vam svima svu srecu i da sve dobijemo mala cuda u nase zivote❤

    Hek Draganna..glupo je reci dobrodosla ali eto…dao Bog da sto prije otisla na forum-trudnoca nakon potpomognute..Ja sam va VV pa ako te nesto zanima pitaj… i sretno

    Hvala puno. Daj Boze da se sve prebacimo na forum -trudnoca.
    Ono sto mi sada slijedi je, ak sam dobro skuzila, nazvati i naruciti se na prvi pregled. To da cekam prvi dan M? I donesem nalaze koje imam( a imati cu briseve,papu, sve hormone osim AMH-a, krvnu grupu i RH faktor)? Taj prvi pregled dolazi i MM samnom (iako ce sluzbeno tek od 1.7.bit MM😊)?


    Da prvi dan menge nazoves i vjerojatno ce te naruciti osmi dan ciklusa na ultrazvuk..onda te pogleda ..tebe i sve papire i kaze ti sto da do iduce menge jos porjesavas (papirnato) i ako je sve u redu vec s onom drugom mengom mozes u neki od postupaka sad ne znam sto je kod vas uzrok neplodnosti koliko dugo pokusavate koliko imate godina…ovisno o tome mozda ce prvo ici inseminacija , i ne ne mora muz ili partner ici s tobom mozes ici sama..on ti je bitan tj.MORA doci u postupku na dan punkcije ili inseminacije…ove sve druge dane mozes ici sama…

    waithing

  • Deleted user

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    waithing

    Draganna

    waithing

    Draganna

    Pozdrav drage cure..
    Tek sada kada sam i sama upoznata sa nekim situacijama, vidim koliko nas zapravo puno ima..
    Odlucili smo se javiti u bolnicu za potpomognutu oplodnju, bio je to tezak ali ispravan potez. Svasta sam vec pohvatala iz foruma, procitala sam ih mali milijun, ali nekako me povuklo da se bas tu k vama ulogiram. Narucila sam se iduci tjedan na briseve i papu, pa cu uzeti uputnicu i javiti se na Vuk Vrhovac.
    Zelim vam svima svu srecu i da sve dobijemo mala cuda u nase zivote❤

    Hek Draganna..glupo je reci dobrodosla ali eto…dao Bog da sto prije otisla na forum-trudnoca nakon potpomognute..Ja sam va VV pa ako te nesto zanima pitaj… i sretno

    Hvala puno. Daj Boze da se sve prebacimo na forum -trudnoca.
    Ono sto mi sada slijedi je, ak sam dobro skuzila, nazvati i naruciti se na prvi pregled. To da cekam prvi dan M? I donesem nalaze koje imam( a imati cu briseve,papu, sve hormone osim AMH-a, krvnu grupu i RH faktor)? Taj prvi pregled dolazi i MM samnom (iako ce sluzbeno tek od 1.7.bit MM😊)?

    Da prvi dan menge nazoves i vjerojatno ce te naruciti osmi dan ciklusa na ultrazvuk..onda te pogleda ..tebe i sve papire i kaze ti sto da do iduce menge jos porjesavas (papirnato) i ako je sve u redu vec s onom drugom mengom mozes u neki od postupaka sad ne znam sto je kod vas uzrok neplodnosti koliko dugo pokusavate koliko imate godina…ovisno o tome mozda ce prvo ici inseminacija , i ne ne mora muz ili partner ici s tobom mozes ici sama..on ti je bitan tj.MORA doci u postupku na dan punkcije ili inseminacije…ove sve druge dane mozes ici sama…


    Ja imam 28god, on ima 30god. Imali smo 1 spontani u 7tt prije 3god i od onda pokusavamo.Njegov spermiogram iz 2016.god je asthenozoospermia(al znam da ga mora ponovit na VV), a ja imam tek otkriveni hashimoto uz uredne hormone stitnjace i jako smanjeni progesteron, nesto malo povisen testosteton. Sto mislis sto ce prvo probati, inseminaciju uz stimuliranu ovulaciju?
    U kojoj si ti sada ‘fazi’? Citala sam puno ali sve mi se pobrkalo 

  • Deleted user

    Broj poruka: 1207

    Prijavi adminu

    A ne znam zbilja dal će ti sad predlagati inseminaciju ili odmah ivf,,ali mislim da možeš reći da bi inseminaciju preskočili, ako želite preskčiti taj dio…kod mene je ona bila preskočena zbog mog problema s jajovodima..Ja imam 33 kao i mm,,jedan jajovod nemam drugi je začepljen i to je naš #jedini# problem, kod mm je sve uredno kao i kod mene…unatoč *samo* tom problemu iako to za ivf nije problem jer za njega jajovodi ni ne trebaju eto sad sam imala peti transfer (četiri puta je beta bila nula) i spontani…12.04. sam bila na kiretaži no još se nešto vidi pa nakon M ponovni ultrazvuk…Imamo još jedan zamrznuti embrij pa ćemo na transfer dok se kod mene sad sve unormalizira…

    waithing

  • Deleted user

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    waithing

    A ne znam zbilja dal će ti sad predlagati inseminaciju ili odmah ivf,,ali mislim da možeš reći da bi inseminaciju preskočili, ako želite preskčiti taj dio…kod mene je ona bila preskočena zbog mog problema s jajovodima..Ja imam 33 kao i mm,,jedan jajovod nemam drugi je začepljen i to je naš #jedini# problem, kod mm je sve uredno kao i kod mene…unatoč *samo* tom problemu iako to za ivf nije problem jer za njega jajovodi ni ne trebaju eto sad sam imala peti transfer (četiri puta je beta bila nula) i spontani…12.04. sam bila na kiretaži no još se nešto vidi pa nakon M ponovni ultrazvuk…Imamo još jedan zamrznuti embrij pa ćemo na transfer dok se kod mene sad sve unormalizira…


    Kolko citam, inseminacije su rijetko uspjesne. A ja se ne mogu bas pohvalit sa nekom ludom srecom, tako da mozda bolje ivf.. zao mi je da vam jos nije uspjelo, ali hoce. I sama sam prosla kiretazu i znam kako je to tesko, tako da suosjecam s tobom.. drzim fige da ovaj peti embrij bude vasa bebica 

  • Deleted user

    Broj poruka: 1207

    Prijavi adminu

    Da slaba je uspjesnost inseminacije no nekom i to uspije nikad se ne zna..mozes ti slobodno reci da bi preskocila inseminaciju no ako bas budu inzistirali u vv je dobro sto ako ta jedna inseminacija ne uspije iduci ciklus mozes odmah u stimulirani postupak nema nikakve liste ni cekanja..ako je sve na ultrazvuku uredno i cim skupite papire ide se u postupak..i ako ne uspije odmah se ide na novi nema cekanja… hvala..sretno i vama

    waithing

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Waiting,

    Hm…ne znam. Ma neke cure vade betu nakon kiretaze, neke ne. Ja jesam vadila, ali samo zato jer mi je dugo beta bila poz. Radila sam bila test kucni nakon kiretaze u vise navrata jer sam pratila pad.
    Vjerujem da ce izaci samo od sebe, moguce da je neki ugrusak mozda nastao….preveliko je za ostatak posteljice. A posto ne krvaris i nemas bolove mislim da se ne bi trebala brinuti.
    Svakako, ako dobijes temp.ili krvarenje prije nego M ocekujes odmah odi na hitnu.

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.