Preparati koje bi trebalo uzimati prije, tijekom i nakon trudnoće (preporuke mag.pharm.)

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Shammy,

    Tablete Eutirox za stitnjacu u T su potpuno bezopasne.
    Prevelik tsh bez terapije može izazvati i spontani.
    Samo ti nastavi uzimati obavezno.

    [lilypie.com]

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    ivchi87


    Pripazite s multivitaminima na pocetku trudnoce, npr. Elevit ima previse A vitamina za to razdoblje… zato najcesce preporucaju samo folnu (Bvitamin) do 13. Tjedna.

    Ivchy, misliš da bi Elevit bio odobren za promet da ima previše nekog od sastojaka? Sumnjam… Po novom se Elevit preporuča za prvi trimestar, a Elebaby za sljedeća dva.
    Tko se loše hrani, trebao bi uzimati dodatne vitamine uz folnu…

    I dodatna informacija…folna od 400mcg-800mcg što se dodatno preporuča je po mišljenju nekih ginekologa hipodoziranje, u prvom trimestru bi količina folne trebala biti najmanje 1500mcg, a po nekima čak do 5000mcg iliti 5mg (pogledajte folacin od jgl - mislite da bi taj dodatak smio u promet da sadži prekomjernu količinu folne?) Tu je sad i svaki ginekolog koji gura proizvode proizvođača koji mu plaća kongrese i seminare…tak da je sve to relativno…

    Ivchy, tako da ja mislim da svi preparati koji su na tržištu i odobreni od Agencije za lijekove (HALMED), su skroz sigurni za korištenje, inače se ne bi prodavali. Nemaj straha…

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar MalaRuzica

    MalaRuzica

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    Bok, nova sam na forumu s uz to i prvi puts trudna.Trudna sam 4 tjedna, ginekolog mi je propisao Folacin 5 mg., i rekao mi da si uzmem elevit.To je bilo prije tjedan dana i meni je od kada sam prvi puta popila te tablete muka.Za folatnu kiselinu znam da moram piti zbog bebe, ali jel moram piti te vitsmine.Po prijasnjim komentarima vidim da ne bi ih trebala tako rano piti.Koliko vidim ima i jeftinijih varijanti.Da li smijem prestati piti elevit.Hvala na pomoci 

  • Avatar ivchi87

    ivchi87

    Broj poruka: 547

    Prijavi adminu

    Ofnica postoji vrlo bitna razlika u folnoj kiselini i A vitaminu. Folnu (B) u visku ces popiskit, A ce se talozit jer nije topiv u vodi vec u mastima. Nedostatak elevita je taj koji sam napomenula, vrlo je lako usporedit dozu A vitamina i porijeklo iz kojeg je u Elevitu sa preporucenim dozama. Naravno da u Elevitu nema viska, ali mozda netko unosi i bez tabletice jos dodatnog vitamina A (najopasnije iz retinkla), te sam zato napisala da bi trebalo pripaziti u prvom tromjesecju. 

    A nikako se ne bi trebalo lose hranit jer uopce nije dokazano imaju li multivitamini obecavajuci ucinak. Ko se lose hrani, taj nek promijeni navike.

    MalaRuzica, mnoge zene piju samo folnu na pocetku trudnoce, ukoliko se raznoliko hranis u tom razdoblju nece beba previse iscrpiti organizam ni bez dodataka…

  • ljubicasta.lisica1

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, imam pitanje. Trudna sam 15 tjedana i zadnjih dana me dosta peče pri mokrenju. bila sam kod ginekologice danas, imam iscjedak te mi je propisala Gyno-Daktarin vaginalete. Nalazi od urina će biti tek za 7 dana, a dotad mi je savjetovala da pijem čaj od brusnice. u ljekarni su mi rekli da su te vaginalete ok, ali me zanima imate li vi iskustva s tim? Može li biti opasno za fetus?
    U svakom slučaju vaginalete su način da se spriječi bakterije da dođu do djeteta, naravno, ali zanima me ima li tko iskustva.
    osim toga pijem Elebaby, prije toga sam Elevit no sad ovaj drugi zbog omege. Hvala!

  • ljubicasta.lisica1

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav, mislim da je najbolje da se savjetujete s ginekologom. ja sam pila folnu kiselinu cca tri mjeseca (počela dva tjedna prije začeća) a elevit tek nakon 12. tjedna, a onda u 13. prešla na elebaby jer on ima omegu 3.  što se mučnine tiče, pretpostavljam da su to jutarnje mučnine, i vjerojatno to nema veze s elevitom.

  • ljubicasta.lisica1

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    MalaRuzica


    Bok, nova sam na forumu s uz to i prvi puts trudna.Trudna sam 4 tjedna, ginekolog mi je propisao Folacin 5 mg., i rekao mi da si uzmem elevit.To je bilo prije tjedan dana i meni je od kada sam prvi puta popila te tablete muka.Za folatnu kiselinu znam da moram piti zbog bebe, ali jel moram piti te vitsmine.Po prijasnjim komentarima vidim da ne bi ih trebala tako rano piti.Koliko vidim ima i jeftinijih varijanti.Da li smijem prestati piti elevit.Hvala na pomoci 

    Pozdrav, mislim da je najbolje da se savjetujete s ginekologom. ja sam pila folnu kiselinu cca tri mjeseca (počela dva tjedna prije začeća) a elevit tek nakon 12. tjedna, a onda u 13. prešla na elebaby jer on ima omegu 3.  što se mučnine tiče, pretpostavljam da su to jutarnje mučnine, i vjerojatno to nema veze s elevitom.

  • Avatar MalaRuzica

    MalaRuzica

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    Hvala vam na odgovoru, to su mucnine koje traju cijeli dan.Onaj dan sam prestala piti elevit, ali sam nastavila folatnu kiselinu.U petak sam slucajno zaboravila popiti i tu kiselinu.I u subotu sam se odlicno osjecala, nisam imala mucnine i normalno sam jela
    Jucer sam ju popila i danas opet muka.Za folatnu znam da moram piti radi bebe, ali sad znam da mi je od nje zlo.Nazvati cu sutra ginekologa mozda ima u nekom drugom obliku ili da uzmem od nekog drugog proizvodaca, ili je sve to isto.

  • Avatar Ofnica

    Ofnica

    Broj poruka: 1851

    Prijavi adminu

    Svi se preparati trebaju uzeti odmah nakon obilnog obroka jer inače mogu izazvati velike mučnine. Ja sam osobno nekoliko puta povraćala jer su mi ti dodaci izazvali mučninu (jer sam ih popila na prazan želudac ili sat-dva iza jela). Kad popijem odmah nakon ručka, tada se najbolje osjećam i nema nikakvih mučnina. Ovo se posebice odnosi na omegu koja se kasnije počne piti…nema goreg nego omegu popiti na prazan želudac, ufff….

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Omnika

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Pozdrav,

    može li mi netko odgovoriti da li postoje omega 3 kapsule bez dodatka životinjske želatine?

    Hvala unapred

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.