Problemi s dojenjem

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Passanger

    Passanger

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav,evo da i ja ispricam svoju pricu,rodila na carski,imala preeklamsiju. 10dana nisam imala mljeka,svski dan se ispumpavala na prazno,kad je mjeko napokon doslo tek nakon mj. Dana malog naucila na sisu i od tada svako malo imam te grudice u dojkama,mljeko strca na sve strane,mali se zna zgrcnuti pa me pogleda tim okicama,a meni odmah muka,nije da cu odustati od dojenja al se nadam da cu izdrzat jos mj. I pol da bude 6mj. Dojenja. Al isto svaka 2-3 sata sisa.

  • Avatar DixaPixa

    DixaPixa

    Broj poruka: 106

    Prijavi adminu

    Pozdrav! Zadnjih par dana beba odbija desnu dojku. Malo posiše i onda više neće, kao da se naljuti. Lijevu primi bez frke i čak spava na njoj. Neznam u čemu je problem, probala sam mjenjati položaj, u snu ga hraniti, ma sve, ali uvijek završi odbijanjem i plačem. Na toj dojci sam prije mjesec dana imala bakterijski mastitis te mi je učinjena incizija, ali sam dojila na toj dojci odmah kad sam dobila zeleno svjetlo. Tako da stvarno ne razumijem u čemu je problem. Jel može biti neka faza? Hoće li to proći? Da li se trebam izdajati pa ponudit to mlijeko na bočicu? Inače bebač ima 3 mjeseca i par dana. Pomagajte!

    [lilypie.com]

  • Vera1984

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Provjeri je li slucajno soor. Ili mljecac se jos zove. To je gljivica koja smeta kod dojenja. Necu sad spominjat simptome jer nisam skroz sigurna, malo istraži. To se lako liječi, ali istodobno i mama i beba.

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Jooj,to me podsjetilo na moj problem koji sam imala ja prije kojih cca pola godine..normalno sisala iz obe od pocetka i nakon nekoliko mjeseci nece lijevu…nema sanse,nikako..ali skuzila sam i inace da vise voli desnu i cak kad sam se izdajala iz te desne leti,a s lijevom se moras pomuciti i nikada izdojit niti priblizno ko iz desne..ocito da je tada i ona to kuzila..danima nije sisala iz te lijeve,ja sam se izdajala neumorno jer sam se bojala da ce mi iz nje nestati mlijeko…cak sam zvala i pitala rode pa nisam dobila nikakav odgovor.. I onda sam nasla rjesenje..glupo ali je upalilo 😂, davala sam joj tu lijevu,ali sam joj lezala s te strane kao da joj idem dati desnu…eto,uspjela sam ju na taj nacin prevariti..i od onda to na taj nacin sljaka.. 😂 doduse otisla mi kicma zbog te debilne poze,ali vratilo se mlijeko normalno i sve.. I dan danas dojimo u debilnoj pozi.. To malo jos kolko dojimo, u odvikavanju smo

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar Trancie

    Trancie

    Broj poruka: 1279

    Prijavi adminu

    Pozzz ekipa evo i ja dojim vec 3 mjeseca. Prvi mjesec beba super napredovala 1200g , a nalon toga u drugom mjesecu 450 g i tako za 20 dana opet 420 g. Pedijatrica rekla da je ok to. Problem je sto beba sisa dok su dojke prepunjene cim treba se potrudit i vuc ona place i okrece glavu. Problem je da nece ni da navuce vise mlijeka kolko god je cesto stavljala. A i jedna dojka ima vise mlijeka i lakse ide nego druga. Pocela sam se izdajati pa joj to dati bar navecer nakon podoja. Nikako da ona pocne sisat zadovoljno. 😩 Upali jedino skakanje na lopti da sisa kad je nervozna. Ima ko kakvu ideju kako pojacat kolicinu!? 

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Ja ti ne mogu pomoci jer sam nova u tome i dojim tek kratko ali mislim da je kljuc kao i u svemu sto se tice dojenja samo strpljenje strpljenje i strpljenje..probaj raditi lagane kompresije na pocetku podoja da mlijrko bolje krene i onda prestani kad beba pocne lijepo sisati..

    [lilypie.com]

  • Avatar Trancie

    Trancie

    Broj poruka: 1279

    Prijavi adminu

    Meni nije problem pocetak dojenja nego kad popusti mlaz ocito , onda se pocne buniti. Radim i kompresije ali je ona jako nervozna ako to ne ide kako je ocito zamislila. 😩

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Ninche9

    Ninche9

    Broj poruka: 1297

    Prijavi adminu

    Joj ja sam sve nesto zbrkala. Nazalost ne znam sta da radis. Probaj se javiti na SOS Rodin telefon za dojenje.

    [lilypie.com]

  • Vera1984

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Ninche9

    Joj ja sam sve nesto zbrkala. Nazalost ne znam sta da radis. Probaj se javiti na SOS Rodin telefon za dojenje.


    Da zovi ih, savjetnice ce ti sigurno znati pomoći.

  • Avatar DixaPixa

    DixaPixa

    Broj poruka: 106

    Prijavi adminu

    Mali update u vezi mog problema:
    Bebeč ciki iz obadvije cikee sasd, jer sam uvijek ovu nedragu davala prvu, pa kako je gladan ju je prihvatio. Ali i dalje mu je lijeva draža. Nije soor sigurno, a to s polažajem sam isto iskušavala, ali ne bi potrajalo, skužio bi da neš ne štima. Ja čak sumnjam u prejaki let down na toj dojci, jer se baš znao gušit da mu okice zasuze. Al bito da je sve ok sad i da dojimo dalje…

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.