Problemi s dojenjem

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar loli44

    loli44

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Hvala vam na odgovorima,
    Krenut ćemo onda s malim salicom, bit će mi I to dovoljno 😊
    A na prehranu pazim, te stvari koje napuhuju i mlijeko sam izbacila, za sada M ima malo poteškoća sa probavom, odnosno vjetrovima ali sve skupa kratko traje, kad se isprazni onda je mirna i sretna. :) 

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    loli44

    Hvala vam na odgovorima,
    Krenut ćemo onda s malim salicom, bit će mi I to dovoljno 😊
    A na prehranu pazim, te stvari koje napuhuju i mlijeko sam izbacila, za sada M ima malo poteškoća sa probavom, odnosno vjetrovima ali sve skupa kratko traje, kad se isprazni onda je mirna i sretna. :)


    Zasto si mlijeko izbacila? Tebi kalcij itekako treba.. A namirnice koje napuhuju nas djeluju u nasem probavnom sustavu, ne prolaze u krv iz koje se onda stvara mlijeko.. Za lakse ispustanje vjetrova masiraj trbuscic, vjezbaj nogicama i mozes isprobati ‘pozu za kakanje’

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar loli44

    loli44

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    dea32

    loli44

    Hvala vam na odgovorima,
    Krenut ćemo onda s malim salicom, bit će mi I to dovoljno 😊
    A na prehranu pazim, te stvari koje napuhuju i mlijeko sam izbacila, za sada M ima malo poteškoća sa probavom, odnosno vjetrovima ali sve skupa kratko traje, kad se isprazni onda je mirna i sretna. :)

    Zasto si mlijeko izbacila? Tebi kalcij itekako treba.. A namirnice koje napuhuju nas djeluju u nasem probavnom sustavu, ne prolaze u krv iz koje se onda stvara mlijeko.. Za lakse ispustanje vjetrova masiraj trbuscic, vjezbaj nogicama i mozes isprobati ‘pozu za kakanje’


    Izbacila sam kravlje, pijem Rizino, sojino, bez laktoze I tako to. Jogurte pijem I ostale mliječne proizvode konzumiram tako da mi kalcija ne fali.
    Hvala na savjetu za vjetrove, probala sam pa mi se čini da djeluje i da joj puno lakše ide! :) 

  • Avatar Looda_vila

    Looda_vila

    Broj poruka: 725

    Prijavi adminu

    drage mame! Imam curicu staru 13 dana, uspjesno dojimo i ona odlicno napreduje.
    Danas sam napipala kvrgu na lijevoj sisi ispod bradavice i cijela dojka je bolna. Isla sam pod topli tus, malo masirat i izdojit (mala je predhodno jela desno i aposolutno nije bila zainteresirana da uzme lijevu, bolnu dojku). Nakon sto se probudila stavila sam ju na lijevu sisu, prvo hvat nogometne lopte, pa cetveronoske da joj brada sto blize bude kvrgi…no i dalje je ne zainteresirana za nju, 1,5 h samo se mucile oce - nece. meni je to poprilicno bolno pa ni ne znam dal vise ima kvrge ili ne.
    Temperatura mi je blago porasla 37,5 i osjetim drhtavicu. Ne znam sto vise da radim..pokusavam ju svaki put kad je budna stavit na lijevu sisu da izvuce kvrgu al nista… Imate li kakav savjet?

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Looda_vila

    drage mame! Imam curicu staru 13 dana, uspjesno dojimo i ona odlicno napreduje.
    Danas sam napipala kvrgu na lijevoj sisi ispod bradavice i cijela dojka je bolna. Isla sam pod topli tus, malo masirat i izdojit (mala je predhodno jela desno i aposolutno nije bila zainteresirana da uzme lijevu, bolnu dojku). Nakon sto se probudila stavila sam ju na lijevu sisu, prvo hvat nogometne lopte, pa cetveronoske da joj brada sto blize bude kvrgi…no i dalje je ne zainteresirana za nju, 1,5 h samo se mucile oce - nece. meni je to poprilicno bolno pa ni ne znam dal vise ima kvrge ili ne.
    Temperatura mi je blago porasla 37,5 i osjetim drhtavicu. Ne znam sto vise da radim..pokusavam ju svaki put kad je budna stavit na lijevu sisu da izvuce kvrgu al nista… Imate li kakav savjet?


    Jesi probala zelje ilitiga kupus staviti u grudnjak?
    Izvlaci upalu, al malo list istuckaj batom za meso. Svakih par sati promjeni list.
    A ovo s toplim tusem, masiranjem i dojenjem na tu cicu zvuci dobro. 

  • Avatar dea32

    dea32

    Broj poruka: 1561

    Prijavi adminu

    Looda_vila

    drage mame! Imam curicu staru 13 dana, uspjesno dojimo i ona odlicno napreduje.
    Danas sam napipala kvrgu na lijevoj sisi ispod bradavice i cijela dojka je bolna. Isla sam pod topli tus, malo masirat i izdojit (mala je predhodno jela desno i aposolutno nije bila zainteresirana da uzme lijevu, bolnu dojku). Nakon sto se probudila stavila sam ju na lijevu sisu, prvo hvat nogometne lopte, pa cetveronoske da joj brada sto blize bude kvrgi…no i dalje je ne zainteresirana za nju, 1,5 h samo se mucile oce - nece. meni je to poprilicno bolno pa ni ne znam dal vise ima kvrge ili ne.
    Temperatura mi je blago porasla 37,5 i osjetim drhtavicu. Ne znam sto vise da radim..pokusavam ju svaki put kad je budna stavit na lijevu sisu da izvuce kvrgu al nista… Imate li kakav savjet?


    Pazi samo da to masiranje nije pregrubo jer ces dodatno traumatizirati tkivo.
    Da li je bradavica tvrda i natekla? Akp je probaj izdojiti da bradavica bude u sto normalnijem izgledu da je bebi lakse uhvatiti.
    Svakako forsiraj vise tu bolnu, ali nemoj ni zapustiti drugu. Meni je uvijek upalilo u polusnu dati tu koja inace steka. 
    Mozes i staviti zelje u grudnjak.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Looda_vila

    Looda_vila

    Broj poruka: 725

    Prijavi adminu

    dea32

    Looda_vila

    drage mame! Imam curicu staru 13 dana, uspjesno dojimo i ona odlicno napreduje.
    Danas sam napipala kvrgu na lijevoj sisi ispod bradavice i cijela dojka je bolna. Isla sam pod topli tus, malo masirat i izdojit (mala je predhodno jela desno i aposolutno nije bila zainteresirana da uzme lijevu, bolnu dojku). Nakon sto se probudila stavila sam ju na lijevu sisu, prvo hvat nogometne lopte, pa cetveronoske da joj brada sto blize bude kvrgi…no i dalje je ne zainteresirana za nju, 1,5 h samo se mucile oce - nece. meni je to poprilicno bolno pa ni ne znam dal vise ima kvrge ili ne.
    Temperatura mi je blago porasla 37,5 i osjetim drhtavicu. Ne znam sto vise da radim..pokusavam ju svaki put kad je budna stavit na lijevu sisu da izvuce kvrgu al nista… Imate li kakav savjet?

    Pazi samo da to masiranje nije pregrubo jer ces dodatno traumatizirati tkivo.
    Da li je bradavica tvrda i natekla? Akp je probaj izdojiti da bradavica bude u sto normalnijem izgledu da je bebi lakse uhvatiti.
    Svakako forsiraj vise tu bolnu, ali nemoj ni zapustiti drugu. Meni je uvijek upalilo u polusnu dati tu koja inace steka.
    Mozes i staviti zelje u grudnjak.


    Bradavica je dobra, mekana.. oko ponoci mi skocila temperatura ba 39.5. Opet toplim skoro pa vrucim oblozima stavljala na sisu i malo masirala..nissm grubo (bar mislim da nisam) i isla se izdojit.  Popila lupocet.
    U 2 noci sam joj uspjela uvalit tu bolnu..to sto kazes u polu snu, sisala je 15 min pa pocela meskoljit..onda sam joj dala desnu…u 5 ista situacija..i evo sad od pola 8 jos uvijek papa lijevu.
    Men3 muci ta bol  jel to normalno da boli jos neko vrijeme iako nema kvrge?  Pocela me i bradavica opet boljet…valjda od jucerasnjeg navlacenja na sve strane i moje nervoze jer ju nikako namjestit u odredeni polozaj. 
    Zaletit cu se sad kupit zelje pa stavljat.
    Hvala dea32 i gumbek!

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 996

    Prijavi adminu

    Looda_vila

    dea32

    Looda_vila

    drage mame! Imam curicu staru 13 dana, uspjesno dojimo i ona odlicno napreduje.
    Danas sam napipala kvrgu na lijevoj sisi ispod bradavice i cijela dojka je bolna. Isla sam pod topli tus, malo masirat i izdojit (mala je predhodno jela desno i aposolutno nije bila zainteresirana da uzme lijevu, bolnu dojku). Nakon sto se probudila stavila sam ju na lijevu sisu, prvo hvat nogometne lopte, pa cetveronoske da joj brada sto blize bude kvrgi…no i dalje je ne zainteresirana za nju, 1,5 h samo se mucile oce - nece. meni je to poprilicno bolno pa ni ne znam dal vise ima kvrge ili ne.
    Temperatura mi je blago porasla 37,5 i osjetim drhtavicu. Ne znam sto vise da radim..pokusavam ju svaki put kad je budna stavit na lijevu sisu da izvuce kvrgu al nista… Imate li kakav savjet?

    Pazi samo da to masiranje nije pregrubo jer ces dodatno traumatizirati tkivo.
    Da li je bradavica tvrda i natekla? Akp je probaj izdojiti da bradavica bude u sto normalnijem izgledu da je bebi lakse uhvatiti.
    Svakako forsiraj vise tu bolnu, ali nemoj ni zapustiti drugu. Meni je uvijek upalilo u polusnu dati tu koja inace steka.
    Mozes i staviti zelje u grudnjak.

    Bradavica je dobra, mekana.. oko ponoci mi skocila temperatura ba 39.5. Opet toplim skoro pa vrucim oblozima stavljala na sisu i malo masirala..nissm grubo (bar mislim da nisam) i isla se izdojit. Popila lupocet.
    U 2 noci sam joj uspjela uvalit tu bolnu..to sto kazes u polu snu, sisala je 15 min pa pocela meskoljit..onda sam joj dala desnu…u 5 ista situacija..i evo sad od pola 8 jos uvijek papa lijevu.
    Men3 muci ta bol jel to normalno da boli jos neko vrijeme iako nema kvrge? Pocela me i bradavica opet boljet…valjda od jucerasnjeg navlacenja na sve strane i moje nervoze jer ju nikako namjestit u odredeni polozaj.
    Zaletit cu se sad kupit zelje pa stavljat.
    Hvala dea32 i gumbek!


    Ako je mekano i nema kvrge ja bi rekla da je normalno da boli, sise su sad ful osjetljive i bez takvih problema, ne treba puno da nesto zaboli. 
    Meni se desilo jednom, imala sam četvrtinu sise crveno i bilo je valjda 3 dana crveno a kvrge vise nije bilo. 
    A da probas zvrcnut pazronaznu da baci oko na to, prije produzenog vikenda? 

  • Avatar Looda_vila

    Looda_vila

    Broj poruka: 725

    Prijavi adminu

    Da..tocno tako cca 1/4 sise mi crvena i mislim da kvrge vise nema.. al boli. Kad dignem lijevu ruku iznad glave…po  cijeloj duzini lijeve strane dojke osjetim bol. 
    Bas sam zvrcnula patronaznu… ponovila mi sve ovo sto znam i sto ste vi rekle. I da pratim temperaturu… ako mi popdne opet skoci do 39 da odem na hitnu i da ce mi dat antibiotik😑

    [lilypie.com]

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    Looda, nemoj stavljat tople obloge nego hladne :/ ja sam to saznala neki dan od ibclc savjetnice za dojenje, a uza sve godine i staz u dojenju bila sam uvjerena da se dojka ugrije prije izdajanja.. dakle ohladi dojku dobro, uzmi neko ulje obicno da ti bude lakse masirati i dalje forsaj tu dojku malenoj tako da ona bradicom masira kvrgu.. i zamoli muza da pomogne ;) 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.