Razvoj govora kod djeteta

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • SuperBEBA

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Dragi roditelji,

    mozete li podjeliti vase iskustvo a u vezi razvoja govora vasih andjela u dobi od 2 godine. 
    Moj djecak ima 2 godine i 2 mjeseca i 

    - ne izgovara bas mnogo, nama razumljivih rijeci, mnogo prica, ali mi ga nerazumijemo    najbolje,
    - voli da pjeva i to sa super ritmom opet na svom nekom jeziku,
    - voli da mu se cita ali nece da ponavlja rijeci za nama, kad cita cita na svom jeziku,

    Mi zivimo u inostranstvu pa mozda je to razlog ili nije.

    Hvala vam :)

  • mmjavorek

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    poštovana , u  toj dobi moj sin je znao reci samo tata i auto :)
    Odjednom je poslije 2. g poceo pomalo i druge riječi usvajati 
    Danas ima 5 g i brblja nemogu ga zaustavit:) 
    Samo polako tako nastavite mu čitati pričati kad mu dodje počet ce ponavljati  za Vama. 
    Nije nista zabrinjavajuce ako Vas razumije i Ako  i sam pokazuje interes za pricom pa makar to bilo i na njegovom jezuku…. :)

  • Avatar MAMA X2

    MAMA X2

    Broj poruka: 444

    Prijavi adminu

    Nas ped salje na suvag jer sa 21 mj ne govori 2 rijeci npr idemo van daj jesti itd
    Razumije sve kaj ga trazimo ….u totalnoj sam komi jer mislim da je rano i da pretjeruje malo ….znam djecu koja do 2.5 god nisu nis pricala pa onda pocela cjele recenice i sve super pricat

  • Avatar MAMA X2

    MAMA X2

    Broj poruka: 444

    Prijavi adminu

    I kaj radit u ovakvoj situaciji

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    MAMA PRVI PUT


    Nas ped salje na suvag jer sa 21 mj ne govori 2 rijeci npr idemo van daj jesti itd
    Razumije sve kaj ga trazimo ….u totalnoj sam komi jer mislim da je rano i da pretjeruje malo ….znam djecu koja do 2.5 god nisu nis pricala pa onda pocela cjele recenice i sve super pricat

    Draga, bitno je da on razumije sve, progoviriti ce kad tad, kad bude spreman. Nemoj se nista brinuti, I odhebi tu uputnicu jer ce ti zakomplicirati zivot. Druga je stvar da on ne razumije I ne suraduje. Time vise sto govori rijeci, bez obzira sto ne sklapa recenicu znaci da mu se pravilno razvija govor I da nece ispaliti besmisleno sklopljenu recenicu koja ce biti samo napamet naucena fraza, vec ce kad bude spreman smisleno sklopiti rijeci u recenicu. 
    Moj Luka ti ponavlja napamet naucene fraze, sklapa dvije rijeci u recenicu tek odmalo, ali I dalje ponavlja neke napamet naucene fraze, ali on se odaziva na ime svake prijestupne I suraduje svake prijestupne. Samo opisteno, vec bi I sama primjetila da nesto nije kako treba.

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar MAMA X2

    MAMA X2

    Broj poruka: 444

    Prijavi adminu

    LuKi5


    MAMA PRVI PUT


    Nas ped salje na suvag jer sa 21 mj ne govori 2 rijeci npr idemo van daj jesti itd
    Razumije sve kaj ga trazimo ….u totalnoj sam komi jer mislim da je rano i da pretjeruje malo ….znam djecu koja do 2.5 god nisu nis pricala pa onda pocela cjele recenice i sve super pricat
    Draga, bitno je da on razumije sve, progoviriti ce kad tad, kad bude spreman. Nemoj se nista brinuti, I odhebi tu uputnicu jer ce ti zakomplicirati zivot. Druga je stvar da on ne razumije I ne suraduje. Time vise sto govori rijeci, bez obzira sto ne sklapa recenicu znaci da mu se pravilno razvija govor I da nece ispaliti besmisleno sklopljenu recenicu koja ce biti samo napamet naucena fraza, vec ce kad bude spreman smisleno sklopiti rijeci u recenicu. 
    Moj Luka ti ponavlja napamet naucene fraze, sklapa dvije rijeci u recenicu tek odmalo, ali I dalje ponavlja neke napamet naucene fraze, ali on se odaziva na ime svake prijestupne I suraduje svake prijestupne. Samo opisteno, vec bi I sama primjetila da nesto nije kako treba.

    To i ja mislim i rekla sam joj al ona i dalje po svom sreca pa ce brzo u penziju pa je nebude vise bas mi tlak digla …..naravno da vidim da nije dijete kak treba da bi trcala na suvag i reagirala al vidim da je bistar da razumije slusa nas …..ne kuzim ju nimalo bas sam ljuta najbolje da vec sad zna zbrajat i oduzimathvala draga

  • Avatar MAMA X2

    MAMA X2

    Broj poruka: 444

    Prijavi adminu

    Malo pretjeruju ipak ti danasnji doktori ….

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    MAMA PRVI PUT


    LuKi5


    MAMA PRVI PUT


    Nas ped salje na suvag jer sa 21 mj ne govori 2 rijeci npr idemo van daj jesti itd
    Razumije sve kaj ga trazimo ….u totalnoj sam komi jer mislim da je rano i da pretjeruje malo ….znam djecu koja do 2.5 god nisu nis pricala pa onda pocela cjele recenice i sve super pricat
    Draga, bitno je da on razumije sve, progoviriti ce kad tad, kad bude spreman. Nemoj se nista brinuti, I odhebi tu uputnicu jer ce ti zakomplicirati zivot. Druga je stvar da on ne razumije I ne suraduje. Time vise sto govori rijeci, bez obzira sto ne sklapa recenicu znaci da mu se pravilno razvija govor I da nece ispaliti besmisleno sklopljenu recenicu koja ce biti samo napamet naucena fraza, vec ce kad bude spreman smisleno sklopiti rijeci u recenicu. 
    Moj Luka ti ponavlja napamet naucene fraze, sklapa dvije rijeci u recenicu tek odmalo, ali I dalje ponavlja neke napamet naucene fraze, ali on se odaziva na ime svake prijestupne I suraduje svake prijestupne. Samo opisteno, vec bi I sama primjetila da nesto nije kako treba.
    To i ja mislim i rekla sam joj al ona i dalje po svom sreca pa ce brzo u penziju pa je nebude vise bas mi tlak digla …..naravno da vidim da nije dijete kak treba da bi trcala na suvag i reagirala al vidim da je bistar da razumije slusa nas …..ne kuzim ju nimalo bas sam ljuta najbolje da vec sad zna zbrajat i oduzimathvala draga

    Pretjeruju, a kad treba reagirati onda ih nema nigdje. Samo vi uzivajte bezbrizno. Pusu vam saljem I radi po svojim instinktima. 

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar MamaTroje

    MamaTroje

    Broj poruka: 307

    Prijavi adminu

    Mi imamo uskoro 15 mj i ona jose ne govori ni jednu pravu riječ. Rijetko kaže ma-ma, ba-ba i uvijek je to u slogovima. Znam da se ide tek kasnije logopedu i na terapije, ali brinem se. U 11 mj je pregled kod pedice pa ću je tada pitati.

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    MamaDvoje


    Mi imamo uskoro 15 mj i ona jose ne govori ni jednu pravu riječ. Rijetko kaže ma-ma, ba-ba i uvijek je to u slogovima. Znam da se ide tek kasnije logopedu i na terapije, ali brinem se. U 11 mj je pregled kod pedice pa ću je tada pitati.

    Odaziva li se na ime? Mase li pa-pa? Je li razumije kad joj nesto kazes? Koristi li geste? Opcenito, to slogivanje je dobar znak da sve ide kako treba. Samo te zabrinjava govor ili? 
    Ako nije uistinu nuzno izbjegavajte logopede I sve puste strucnjake, nastavite kratko I jasno imenovatu sve sto vidi, osjeca, cuje, radi, u pocetku 
    jednom rijeci, kasnije po dvije, puno citajte I pricajte. :)

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.