Sisačko rodilište

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lucy16

    Lucy16

    Broj poruka: 1202

    Prijavi adminu

    Lijepo je cuti za dobro iskustvo. 

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • mommy89

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Puno detalja oko prirodnog poroda nažalost ne znam, obzirom da sam završila na hitnom carskom, ali i tu je obavljeno sve tip top, od operacije pa do samog šivanja i reza koji je danas jedva vidljiv. Što se tiće posjeta, muž je jedini koji smije ulaziti u sobu gdje su majka i dijete, svi ostali članovi obitelji smiju na hodnik. Koliko se ja sjećam, moj muž je dolazio u bilo koje doba dana, neovisno o nekim određenim satima, a bome i muževi svih mojih cimerica, i to po nekoliko puta dnevno. Tako da, što se toga tiće, s mužem i njegovim dolaskom nema problema, ostali članovi obitelji u sobu nikako ne mogu. Na svakoj viziti su “gače dole”, ali to traje svega sekundu i nakon vizite, dvije već ti postane normalno, pa čim ih vidiš da ulaze, skidaš gače :D. Šalu na stranu, ništa neugodno, samo provjeravaju jesu li krvarenja pravilna. I da, za vrijeme vizite obavezno zahtijevaju spavačice, ne piđame, kasnije se normalno presvučete u piđamu ako vam je tako lakše, ali za vrijeme vizite samo spavačica. Potrebno je nositi svoje spavačice, uloške, a za bebu ima sve tamo, od odjeća do pelena, tako da osim robe za izlazak ne treba ništa…
    Što još… šetat se smije po hodnicima bez problema, iako nitko to baš ne radi previše, osim u slučaju da mu dođu posjete pa izađe na hodnik… 
    Ako vas što još zanima slobodno pitajte, ovako na prvu mi ne padaju sve stvari na pamet, a relativno mi je sve sveže, sve kako je bilo prije 4 godine :)

  • Avatar Lucy16

    Lucy16

    Broj poruka: 1202

    Prijavi adminu

    Ok, kuzim da moraju pogledati kakvo je stanje dolje, ali zasto to mora biti na viziti pred 10 ljudi??? Ok, mozda cu poslije poroda biti manje sramezljiva, ali sad mi je tesko rasirit noge pred mojom dr. 

    I ako krvaris kako skinut ulozak i sve, lezati tamo rasirenih nogu i cekati da oni “ pogledaju”???  Kupit cu one nepromocive podloge za presvlacenje beba pa spavati na tome.

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • mommy89

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Da, nazalost, to je tako. Mozda je s prirodnim porodom drugacija praksa, ali meni, koja sam carskim rodila, doslovno ti dode dok lezis, zadigne spavacicu, odmakne ulozak, pritisne trbuh lagano i pogleda. To je takva praksa…a nakon toga ti prepipa prsa da vidi da li je uspostavljena laktacija :). Ja znam da to sad grozno zvuci, ali nakon 2 puta ti vec postane normalno, jer vjeruj, ako negdje pobijedis sram to je onda u bolnici na porodu :). Zamisli mene koja se nisam smjela ustajat 24 sata nakon spinalne…mene su sestre prale gazicama i presvlacile, a ti lezis i umires od muke i srama… Nakon toga mi je ovo na viziti cist bezveze :D

  • Avatar lady_bug

    lady_bug

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Sad mi je malo lakse kad jos netko ima dobro iskustvo :)

    Ma ja se vizite ne bojim, ona je tu da vide jesam li ja ok a ne jer se njima gleda xD


  • Avatar Ninachh12

    Ninachh12

    Broj poruka: 541

    Prijavi adminu

    mommy-sve je tako kako si rekla, ja rodila u 3 mjesecu. Blagaiću samo vratiti istom mjerom, sve sam čula o njemu, ali na sreću nisam se s njim susrela. Sve ostalo samo pozitivna iskustva :))

    [lilypie.com]

  • Avatar Ninachh12

    Ninachh12

    Broj poruka: 541

    Prijavi adminu

    Ups, nisam uopće vidjela ovu drugu stranicu. Posjete su sad drugačije, ako se dobro sjećam od 3-5 i isključivo muž(otac djeteta), nitko od rodbine ne smije na hodnik, tj. ne smije uopće nitko na odjel doći.

    Ja sam rodila prirodnim putem i samo su me zadnji dan dolje pogledali, nitko me 2 dana nije dolje ni pogledao, samo su pitali da li se dobro osjećam :P

    [lilypie.com]

  • Avatar kleopatra1606

    kleopatra1606

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    Sisacko rodiliste, hmmmmm, iskustva su podijeljena kao i oko svega. Sve ovisi na koga naletite i kakav ce mu taj dan biti.
    Sto se tice doktora, najbolji je definitivno dr.Jakšić. To znam jer sam inače med. sestra i radila sam sa doticnim doktorom, stvarno je odlican. Ako imate bilo kakvu vezu, drugacije ce vas tretirati. Prijateljica je rodila u 12. mjesecu i bila je zadovoljna, imala je vezu.
    Neznam trenutno kakva im je situacija sa forsiranjem dojenja, ali do nedavno su jako forsirali na tome.
    Kao sto je netko vec bio napisao na svu srecu nema vise “Makedonke” i to smatram jednim od najvecih pluseva. 
    Sve u svemu sretno svima! :)

    http://www.thebump.com/?utm_source=ticker

  • Avatar Lucy16

    Lucy16

    Broj poruka: 1202

    Prijavi adminu

    Kleopatra, kako to mislis vezu?? Poznajem tamo jednu primalju samo. Nisam mislila zenu gnjaviti jer sam svjesna da su godisnji i sve. Idem puna nade da ce i bez potezanja veze sve proci u redu. 

    Inace ne volim traziti usluge i veze, ali kad cujes svakakve price nije ti bas svejedno.

    Radis li jos u sisackoj bolnici? Mozes li saznati raspored godisnjih na ginekologiji da znamo tko ce nas docekati??

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar kleopatra1606

    kleopatra1606

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    Vjeruj mi da te drugacije ipak gledaju kad poznajes nekoga od sestra ili doktora, primitivno jako ali eto, to je danasnje drustvo.

    Ja sam vec skoro dvije godine u Njemačkoj, tako da trenutno ne znam. 
    I moj savjet ti je ako slucajno bude Blagajić koji zna jako bezobrazan biti, neka te ne uplaši  vrati mu istom mjerom. Bitno da Makedonke nema vise :) nemoj se samo brinuti, bude sve proslo super :) kad ti je termin?

    http://www.thebump.com/?utm_source=ticker

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.