Sterilizacija bočica i duda

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Mila7

    Mila7

    Broj poruka: 584

    Prijavi adminu

    Jucer sam bila u ducanu gdje mi je prodavacica napomenula da provjerim velicinu mikrovalne jer kaze da ne stanu svi sterilizatori u sve mikrovalne. 
    Mislim da cu kupiti elektricni preko njuskala…samo se jos nisam odlucila za brand. 

    Zao mi je anuska….nije mi bilo ni na kraj pameti da ne stanu u sve mikrovalne dok mi teta u ducanu nije rekla

    [lilypie.com]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Lilly7

    Lilly7

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    priks


    I ja se nadam da mi neće trebati, hvala na savjetu!!  Ali ja bih kupila izdajalicu i bočice kako nebih morala u javnosti dojiti (iako nemam baš ništa protiv toga, ali ja se ne osjećam spremnom za to jer imam velike grudi i već sad mi je neugodno ), pa bi mi možda ipak trebao… U svakom slučaju, mogu ga kupiti i kasnije ako zatreba….
    Zanimalo me dali uopće i da ga kupujem, kad imam perilicu posuđa?? Bezveze…

    I ja koristim izdajalicu i nemam sterilizator. Bočice, aventovu izdajalicu i dude varalice prokuham par min i eto sterilizacije! Sigurno možeš i bez tog troška

  • Avatar Vikica1509

    Vikica1509

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Ja ne vidim cemu sterilizator sluzi. Istina je jedino sa je puno brze s njim i manje zafrkancije, a samo steriliziranje je po meni ne logicno (iako i ja to radim jednom tjedno od pocetka). Ta bocica, dudica, grickala za zube…sve je to sterilno dok je vruce ili dok je zatvoreno u sterilizatoru. Dok dođe u dodir sa zrakom, rukama, krpom, vodom vise nije sterilno. I onda ne vidim svrhu. ok. ubiju se jedne bakterije a skupljaju se nove. a po najmanje mi je jasno ovo sto nakon sterilizacije izribate bocicu sa zicom/spuzvom za suđe. Vjerujem da je ta zica/spuzva samo za bocice, no nije li upravo ona puna bakterija? Nakon koristenja se ne moze obrisati da bude suha, a nije li toplo i vlazno najpogodnije za bakterije? Nikome ja nista ne pametujem, i sama tako radim (osim sto nakon steriliziranja ne perem flasicu), vec mi nije jasno cemu toliko forsiranje sterilizacije sa strane patronaznih, doktora, medija? Po njihovome bi trebalo dudu nakon koristenja odmah oprati i iskuhati. Ne znam radi li to itko?!

  • Avatar ivchi87

    ivchi87

    Broj poruka: 547

    Prijavi adminu

    Ne zagovara svaki zdravstveni radnik steriliziranje. Steriliziranje novorodjencetu - hajd. Steriliziranje nakon 2 mjeseca - zasto? Sa dva mjeseca dijete pocinje imat ruke u ustima stalno, jesu li njegove ruke sterilne? Il mi je cica sterilizirana prije dojenja? A da ne pricamo o bebi koja puze. 

    Kada bi se bebe drzale u sterilnom okruzju, to bi bilo pogubno za njihov imunitet. Sva je sreca da se ni tim sterilizatorima i steriliziranjem ne moze odrzati nesto sterilnim kao sto Vikica kaze. 

    Kad bi bar neko vec reko nasluzbeno, ne sterilizirajte, i to na dnevniku. Pa da babe prestanu padat u nesvjest sto ja svom djetetu ne steriliziram. I ne peglam robu, boze ludjakinje.

    Ne znam zas sam se raspisala, ja ne steriliziram, netko sterilizira, meni ne smeta ni jedno ni drugo. A i tim babama sto me cudno gledaju ce kad tad istec rok trajanja…

  • vjeverica1027

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Sad ću ja malo glupih pitanja, ali nemojte zamjeriti, prva beba i sve nešto nepoznato..
    uglavnom, kod sterilizacije bočica i duda prokuhavanjem, da li bočice i dudice polegnete u lonac da ih voda cijele prekrije ili stavite da stoje prema gore ili dolje ili kak? jel ih stavite u vodu pa pustite onda da zakuha ili stavljate već u vodu koja ključa? i koliko dugo to držite unutra dok voda kipi?

    [lilypie.com]

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Ovako sam ja,pa mozes i ti!Ha ha….Stavi vodu da pocne kljucati!Dok cekas operi dude i bocice u deterdjentu-tek toliko i dobro isperi!Kad voda prokljuca unutra stavi dude i bocice,poklopi i cekaj cca pet min!Dok su poklopljene voda ne mora kljucati!Pazljivo ih vadi van jer su vruce!Ja sam ih jos onda jednom isprala pod obicnom vodom i to je to!

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • vjeverica1027

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    mamika3


    Ovako sam ja,pa mozes i ti!Ha ha….Stavi vodu da pocne kljucati!Dok cekas operi dude i bocice u deterdjentu-tek toliko i dobro isperi!Kad voda prokljuca unutra stavi dude i bocice,poklopi i cekaj cca pet min!Dok su poklopljene voda ne mora kljucati!Pazljivo ih vadi van jer su vruce!Ja sam ih jos onda jednom isprala pod obicnom vodom i to je to!

    Odlicno..probat cu tako..hvala puno ☺

    [lilypie.com]

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    vjeverica1027


    mamika3


    Ovako sam ja,pa mozes i ti!Ha ha….Stavi vodu da pocne kljucati!Dok cekas operi dude i bocice u deterdjentu-tek toliko i dobro isperi!Kad voda prokljuca unutra stavi dude i bocice,poklopi i cekaj cca pet min!Dok su poklopljene voda ne mora kljucati!Pazljivo ih vadi van jer su vruce!Ja sam ih jos onda jednom isprala pod obicnom vodom i to je to!
    Odlicno..probat cu tako..hvala puno ☺

    Nema na cemu!To sam ja od svekrve vidjela-da ju bar za nesto pohvalim…..ups….malo sam zlocesta 😶

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Vrcka

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Ja sam sterilizirala samo kad sam kupila nešto, nakon toga više ne. 
    Tako piše na uputama. 
    Sterilizirala bih u kipućoj vodi, prethodno filtriranoj, da ne ostane bijeli talog…

  • Avatar Zorana

    Zorana

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Zdravo drage mame. Zanima me ,da li svakog puta bas svakog pre nego date bebi mleko sterilizujete flasicu i cuclu? 
    :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.