Problemi s dojenjem

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Vera1984

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Ovako, imas prejak refleks otpuštanja mlijeka. Prvo neka ti on povice 2 puta, kad kremlne mlijeko neka curi u tetru ili rucnik. Vidit ces da strca, a kad se smanji mlaz vrati ga na sisu. Neka sisa lezeci bit ce mu lakse. Izbaci bocicu nocu, to je najbrži put gubitku mlijeka. Nocu se stvara najvise prolaktina, hormona koji potice lucenje mlijeka. Ako nocu ne bude sisao smanjit ce ti se produkcija. A to da ga drži dulje, to stoji ali nije dobro za dojenje. Moja ima 5 i po mj i budi se svaka 2,3 sata za dojenje noću. Meni nije teško, bitnije mi je da sise nego moj san. Ako vec odbija sisu, smanjuj mu kolicinu ad da bude gladniji kad treba sisat. A patronaznu odignoriraj. Ako zelis nastavit dojit, a tesko ide, zovi Rodin SOS telefon za pomoc kod dojenja. Zene su super i pomoce ti, jer si blizu toga da ti ad mlijeko i boca upropaste dojenje.

  • Antartika

    Broj poruka: 192

    Prijavi adminu

    E Vera u pravu si da dohrana upropasti dojenje. Ja sam rodila na carski, malog sam dobila tek trece jutro da pokusamo s dojenjem. on je jadnicak visio na sisi satima i nije se mogao najesti. dojila sam ga u rodilistu 2 dana i onda su mi ga odvezli na intenzivnu. Stalno je povracao sve sto je pojeo, dobio je visoku temperaturu i jos je zuticu imao. Najgore mi je bilo kad sam u rodilistu od pola 6 ujutro molila da mi dovezu dijete da ga podojim i oni ga dovezu u pola 11 našopanog s AD. Drugi dan ga odvezu na kupanje, pa opet molim da ga dovezu, e onda se mali sunča (a ja  nemam pojma da mi je mali pod lampama) i na kraju sam ga dojila dan i pol, a bili u bolnici 19 dana. Mali je stalno povracao, primao jake antibiotike i jos je imao zuticu pa ga nisam dojila. Toliko sam bila izvan sebe da nece primit sisu. 

    Kad smo dosli kuci ja ga forsirala na sisu nek si navuce mlijeka. Nisam imala dovoljno u pocetku jer sam laktaciju odrzavala izdajanjem, pa sam mu davala posebnu hranu za refluks i da ga duze drzi jer je nakon sisanja bio gladan. 

    Evo sad sam bolesna i on od prekjucer odbija sisu. bas sam se isplakala jer ne znam zbog cega nece sisati. nocas izdojim malo mlijeka i ponudim mu dojku u polusnu i vukao je. Ne znam jel zbog tog jakog otpustanja mlijeka odbija sisati ili neceg drugog. Uglavnom dojke mi nakon dojenja nisu mekane, vec nakon 2-3 sata budu tvrde ko kamen.

    [lilypie.com]

  • Vera1984

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Super sto ste uspjeli s dojenjem uz sve probleme, svaka čast. Kako si bolesna, temperatura ili…. Pijes li ljekove? Moze biti da se zbog nekog razloga promjenio okius mlijeka pa mu se ne svida. Samo se ti izdajaj da se ne smanji proizvodnja. Koliko ima mj sad mali? 
    Kod nas je nastupilo malo skakljivo razdoblje, sad s skoro 6 mj joj je sve zanimljivije nego sisanje i nece dugo da sisa, samo zvjerka okolo. Najede se dobro samo kad je pospana. I meni se prepunjaju sad dojke zbog toga. Pa je izdojim koliko mogu, spremim u led. A koji put joj dam izdojeno na onu bocu s kljunom, jer ju ucim tako pit moje mlijeko da ju tata moze nahranit kad je odem na posao za 2 tjedna. Mozda ako je tvoj veci da i ti probas to izdojeno dat na času recimo, on popije a tebi lakše.

  • Antartika

    Broj poruka: 192

    Prijavi adminu

    Evo uspjela se ulogirat nakon 177 pokusaja grrrr. 
    Ma imala sam temperaturu, kasljem, kisem… popila sam paracetamol, ali mislim da je u pitanju bio ili jak mlaz mlijeka ili drugi gel za tusiranje koji sam taman promijenila kad je odbijao siku. Sad ima 2 i pol mj. 

    [lilypie.com]

  • Vera1984

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    A kako ste sad, jel napredujete? Paracetamol ti je skroz ok s dojenjem. Al za te gelove za tusiranje znam da mogu smetet. Ja minimum i to samo pod pazduhe, ostalo samo vodai trljanje. 

  • Antartika

    Broj poruka: 192

    Prijavi adminu

    E pa sad je super. Ne skida se sa sise. Nažalost sam mu jednu dajem jer mi je na drugoj bradavica pukla nikako da zaraste i boli me kad sisa. Ne znam vise s cim da mazem bradavicu. Probala sam od melema, biobaze, ispirem kamilicom, maslinovo ulje…. nista mi ne pomaze. Najgore sto mi mlijeko stalno curi pa se ne mogu ni osusit. imam macerat nevena i kantarionovo ulje ne znam hoce li to pospjesit zarastanje?? 

    [lilypie.com]

  • Vera1984

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Neka ti curi tvoje mlijeko, to je najbolji lijek za bradavice. Neka se puno zrace, sto manje materijala na njima. Ako mozes izdrzat neka ti bar jednom dnevno posisa da se ne upale kanali, da ne zaradis mastitis. A koristi kremu s laniolom tj cisti laniol ako mozes dobavit. Jest tesko sad na tu stranu dojit al bitno ti je ispraznit ju jer ti ne gine upala i smanjenje produkcije tu. Javi ako imas problema jos, tu smo da pomognemo.

  • novamama2

    Broj poruka: 61

    Prijavi adminu

    Pozdrav,trebala bi pomoć, savjet…bilo što.
    Beba ima malo više od 3 mjeseca i do sada je dojenje bilo uspješno, jako lijepo dobiva na težini. Međutim, u zadnje vrijeme je često nemirna dok jede, ali ne kod svakog podoja.Nekad mi djeluje kao da bi još mogla pojesti.Dojim ju na zahtjev, obično je to bilo svaka 3 sata otprilike. Sada ju stavim i svaka dva sata na prsa, jer želim povećati količinu mlijeka.Svejedno mi djeluje nemirno ponekad.pijem dosta voda (između svakog podoja malo manje od litre), hranim se dobro, odmorna ne mogu biti jer imam još dvoje djece :)
    Na kraju sam popustila i dala joj adaptirano čisto da vidim jel joj fali još. I hoće. Napravila sam joj 60 ml i popila je sve.Nakon dojenja, naravno.
    Znam da adaptirano nije bauk,ali ju ne želim navikavati i želim nastaviti dojiti.
    Moje pitanje, kako da si još povećam količinu mlijeka? Da li se još nekome beba bunila nakon dojenja, a da je sve pocicala?Muče ju vjetrovi, pa nekad teško razlikujem je li gladna ili se želi utješiti (plače dok prducka, a prducka vrlo često).

    Hvala puno i oprostite na dugom postu

  • Antartika

    Broj poruka: 192

    Prijavi adminu

    Ja sam htjela odustati od dojenja iz razloga sto smo uspjeli izbaciti bocicu i nudim mu sisu svakih sat i pol do 2 sata da previse ne ogladni jer onda ne zeli sisati i sad mi vec tri dana stalno visi na sisi i stalno mislim da nemam mlijeka, otisla sam kupiti opet hranu jer stalno imam osjecaj da se ne najede i da ne mogu navuci vecu kolicinu mlijeka. 
    Cijeli vikend sam potrosila citajuci forume kako navuci mlijeko i da dijete bude sitije.
    Neka me netko ispravi ako je nesto krivo. 
    Neke zene kazu da treba jednu dojku nuditi unutar 3 h ako je ne posisa do kraja. moj jede ko dama na dijeti, pa nije ni cudo sto je ne isprazni do kraja. 

    Sad sam pocela ovako:
    • ako nakon dojenja ne posisa sve, izdojim se izdajalicom da je ispraznim sto vise mogu i to izdojeno mu ponudim nakon dojenja
    • nasla sam neko pravilo kako navuci vise mlijeka 20-10-10-10-10. ne znam koliko je ucinkovito. znaci 20 min izdajanja, 10 min odmora, 10 min izdajanja, 10 min odmora i 10 min izdajanja. znaci izdajat se na prazno da se mozgu posalje poruka da pusti vise mlijeka. 
    •sok od mrkve.

    Nasla sam da caj od piskavice pospjesuje dolazak mlijeka u 90 %, jer on oponasa zenske hormone. ne usudim se to probati da mi ne izazove poremecaj hormona jer kazu da rastu grudi od piskavice. eto tko ima male grudi neka proba. 
    Btw meni u trudnoci grudi nisu nista narasle i  mislim da zato ne mogu povecat kolicinu mlijeka. 

    [lilypie.com]

  • Vera1984

    Broj poruka: 57

    Prijavi adminu

    Novamama, beba ti to upravo radi, povecava ti kolicinu mlijeka stalnim sisanjem. Ne daji adaptirano niti svoje na bocu, poremetit ces vam dojenje. Neka sisa koliko hoce, ima skok u rastu i stalnim sisanjem si navlaci vise mlijeka. Nemoj se ni izadjat, beba zna koliko mlijeka fali i toliko ce navuc, ti ne znam, lako se pretjera, bit ce ga vise nego sto moze popit i prijeti ri zastoj. 
    Antartika, nemoj ni ti stavljat ad nema potrebe. Samo bebu na sisu i nek sisa. A velicina grudi nema veze s produkcijom mlijeka nego samo koliko beba sise tj prazni mlijeko. I dojenje na zahtjev znaci onda kad beba zeli i koliko dugo zeli. Ne prekidajte podoje i ne radite si rasporede nikakve. Bebe su tu puno pametnije od nas, samo njih treba slušati.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.