Duphastone u liječenju neplodnosti

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Light,
    Super !
    Meni je ovaj dokt.rekao da je moguce da su kod mene lose O pa da se zato spontani dogadjaju i da se treba stimulirati O, mozda ne bi bilo ni lose da se.tebi da neka stimulacija za sve, ali po to si i krenula u Petrovu onaj dan.
    Gdje ces obaviti HSG??

    [lilypie.com]

  • Avatar Ana Donna

    Ana Donna

    Broj poruka: 638

    Prijavi adminu


    Bokic :) molim vas savjet i vasa iskustva: prvi porod/trudnoca sve super, druga trudnoca nazalost spontani u 10tjednu. Od tada vec 5-6 mjeseci pokusavamo ali nikako :( ovaj mjesec nisam dobila, vec se ponadala a ono negativan test. Bila kod ginekologa idem vadit hormone i ahm (plodnost). Do sad mi je menstruacija uvijek bila tocna, ciklus 27-28 dana…pijem duphaston moram onda cekat da dobijem pa opet kod ginek. Jel imao tko slicno iskustvo? Jel ste nakon toga ( izostanak menstr ) opet ostale trudne? 

    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Pozdrav, da li ste od duphastona imali kakve nuspojave? Meni ih je gin dala od 17.dc pa nadalje, jer sam imala spontane pa da probamo sad s time dal ce se ocuvat trudnoca ukoliko do nje dodje.Tek sam ga pocela piti pa posto me uzasno strah ponovnog spontanog i voljela bi znat vasa iskustva s time. Hvala

    [tickerfactory.com]

  • Avatar light

    light

    Broj poruka: 183

    Prijavi adminu

    Ja sam na kraju na svoju ruku prestala piti duphastone jer mi je od njega mjesecnica bila jako oskudna, iako je dolazila skoro na vrijeme trajala je jedva dva dana i s vrlo malo krvarenja. Doktorica me je uvjeravala da je to u redu ali po mojoj logici nikada nije bilo u redu jer sam inace bez njega normalno krvarila 3-5 dana s normalnom obilnoscu. Nakon par mjeseci sto sam prestala piti (cca 5 mj.) ostala sam trudna kad smo najmanje radili na tome tako da je osim tjelesnog bitno i psihicki se opustiti i prepustiti da sve ide svojim tokom. Na zalost kad god sam iscekivala da je to bas taj mjesec nikada nije bio i uvijek razocaranje i bol. Ne mora znaciti ako je bio spontani da ce i iduci biti, nama je sada sve u redu ali mirujem i cuvam se radi predostroznosti. Ako osjecate da vam duphastone skodi kao sto sam ja osjecala inzistirajte na nekoj drugoj terapiji, moja doktorica na zalost za mene nije imala sluha.

  • Iva1989

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, molim malu pomoc. Ciklusi mi traju 35 dana, doktorica mi je dala duphastone da pijem 2*1 deset dana od 15-24dana ciklusa, radi podrske da lakse zatrudnim. Al nije mi jasno meni je ovulacija 21 dan, to bi znacilo da cu piti tablete prije ovulacije, nekuzim kako mi to moze pomoci.
    Unaprijed hvala

  • Avatar Beba

    Beba

    Broj poruka: 1073

    Prijavi adminu

    Iva1989

    Pozdrav cure, molim malu pomoc. Ciklusi mi traju 35 dana, doktorica mi je dala duphastone da pijem 2*1 deset dana od 15-24dana ciklusa, radi podrske da lakse zatrudnim. Al nije mi jasno meni je ovulacija 21 dan, to bi znacilo da cu piti tablete prije ovulacije, nekuzim kako mi to moze pomoci.
    Unaprijed hvala


    Tako je i meni bilo,ciklusi 33-34 d i dala mi duphastone da pijem ,ne sjećam se od kojeg dana,ali počela pit prije ovulacije i pila cc 10 dana ,to mi je skratilo cikluse na idealnih 28 d,ali nisam imala ovulacije. Nakon prestanka ciklusi su se opet vratili kako su bili i ovulacije je bilo.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    DANTE

  • Magica

    Broj poruka: 110

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima
    Imam nekoliko pitanja, mozda mi neko moze pomoc. 
    Ovako imala sam 24.5.18 zadnju mengu. I nikako nisam dobivala pa mi ginekolog dao Duposton pa sam pocela 5.10.18 piti 2×1. 10dana.
    Kako HL trakicama pratim je 10.10.18. Bilo pozitivno.je moguce da onda ostanem trudna?
    Kad mogu test pravit za trudnoću? 

  • carizma

    Broj poruka: 56

    Prijavi adminu

    Drage zene, trebam pomoc.
    Dobila duphaston da pijem od 15-25 dana ciklusa, zbog nepravilnih ciklusa..danas, tocnije 23. dan ciklusa primjetila lagano krvarenje -.-' zbunj zbunj
    Popiti ostatk tbl ili ne? 
    Odakle sad krvarenje, sta nebi trebalo doci nekoliko dana nakon prestanka uzimanja tbl? Sta bi moglo biti?
    3. Dan ciklusa idem vaditi hormone pa sad brinem da mozda nece biti “ispravna” slika ako uzimam duphaston.
    Najvise od svega bi voljela da je to impantacijsko, ali ciklus mi je bio 22.03. tako da vjv nije.
    Pozdrav svima :*

    06.01.2016 ❤

    10.06.2020 ❤

    27.09.2021. II —> 19.10. Čekamo pregled 😁

  • Rendi

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Pozdrav, trebala bih vašu pomoć.. Već sam na rubu živaca… Zbog neredovitih menstruacija ginekologica mi je pripisala Duphaston (od 11. do 25. Dana ciklusa, jedna tableta ujutro i jedna navecer). S obzirom da planiram trudnoću (s čime je gin upoznata) zanima me jesu li istinite priče da Duphaston može spriječiti ovulaciju? To sam čitala po forumima neki kažu da neki ne… Pa me zanima provjerena informacija ili iskustvo.. Danas mi je 15. dan ciklusa i ovulacijski test i dalje pokazuje da je nema još, pa sam malo zabrinuta. Nakon koliko dana od zadnje tablete duphastona dođe menstruacija? Može li duphaston utjecati na ovulacijski test? Imam li razloga za brigu? Ima li neko slično iskustvo..

    Inače su mi menstruacije prije uzimanja duphastona bile užasno razdužene i ovo je prvi mjesec da pratim s testovima ovulaciju.. Hvala!

  • Avatar 🌼TiKi🌼

    🌼TiKi🌼

    Broj poruka: 1834

    Prijavi adminu

    Rendi

    Pozdrav, trebala bih vašu pomoć.. Već sam na rubu živaca… Zbog neredovitih menstruacija ginekologica mi je pripisala Duphaston (od 11. do 25. Dana ciklusa, jedna tableta ujutro i jedna navecer). S obzirom da planiram trudnoću (s čime je gin upoznata) zanima me jesu li istinite priče da Duphaston može spriječiti ovulaciju? To sam čitala po forumima neki kažu da neki ne… Pa me zanima provjerena informacija ili iskustvo.. Danas mi je 15. dan ciklusa i ovulacijski test i dalje pokazuje da je nema još, pa sam malo zabrinuta. Nakon koliko dana od zadnje tablete duphastona dođe menstruacija? Može li duphaston utjecati na ovulacijski test? Imam li razloga za brigu? Ima li neko slično iskustvo..

    Inače su mi menstruacije prije uzimanja duphastona bile užasno razdužene i ovo je prvi mjesec da pratim s testovima ovulaciju.. Hvala!


    Ovako, duphastone je sinteticki progesteron i oponasa drugi dio ciklusa, znaci lutealnu fazu nakon ovulacije. Ako se pocne piti prerano, u principu moze ometati ovulaciju i uzrokovati da do nje ne dođe. To se događa kod osoba koje imaju neredovite cikluse, duge cikluse, kasnu ovulaciju. Ako ti je u normalnom ciklusu ovulacija oko 14.-16. dana ciklusa, mala je vjerojatnost da ce ti duphastone omesti istu jer je potrebno nekoliko dana da se podigne razina progesterona toliko da omete ovulaciju. Kako si napisala da su ti ciklusi dugacki, vjerojatno ti je i ovulacija rijetka pojava pa je potrebno piti duphastone bar tri mjeseca (nekad i duze) da ti se ciklusi uravnoteze. Ako ni tada ne uhvatis ovulaciju, znaci da ti ju treba potaknuti lijekovima i pratiti ju na uzv. 

    👨‍🔧 ‘91., bez dijagnoze
    👩‍⚕️’ 92., PCOS, endometrioza, IR, blagi oblik trombofilije
    Poliklinika BetaPlus
    1.AIH 7/2019. Beta 0
    2.AIH 9/2019. Beta 201, abrup. placente u 24.tt 👼
    3.ICSI 9/2020. 1js,1 zametak, transfer 2.dan, Beta 0
    4.ICSI 11/2020. 3js, 2 zametka, transfer 3.dan =👶💗
    1🐧
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.