Tko planira i radi na bebi ?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    waithing

    fiona12

    Bok. Ja sam se zadnji put javila prije skoro godinu dana. Naime, mi vec dvije godine pokusavamo dobiti bebu,ali ne ide.
    Lani u sedmom mjesecu, bila sam na operaciji za provjeru prohodnosti jajovoda. Ispostavilo se tada da su bili zacepljeni. Nakon toga mi je moj gin. dao Klomifen tableteza bolji rad jajnika.Pila sam ih dva ciklusa po jednu tabletu od 5. dana ciklusa. I nista. Sad ih opet pijem, evo treci ciklus, ali ovaj put dvije dnevno. Nadam se iocekujem pozitivne rezultate. :)
    Muz je bio na pregledu, takoder, injegovi su nalazi uredni. I ja sam vadila hormone, sve je ok.
    Svima vam zelim da rijesite Probleme Koje imate i dobijete jednu malu

    Oprosti..ne znam da li sam ovo dobro shvatila..a nadam se da nisam…nakon provjere prohodnosti jajovoda se uspostavilo da nisu prohodni a ginekolog vam je prepisao klomifen da potakne rad jajnika??
    Pa ocito nije problem u jajnicima vec jajovodima..
    Pa cemu ce jajnici dodatno stvarati folikule ako embrij ne moze doci do maternice?


    I ja sam sad skuzila da nisu prohodni???

    [lilypie.com]

  • Avatar sarajka

    sarajka

    Broj poruka: 276

    Prijavi adminu

    mono1111

    waithing

    fiona12

    Bok. Ja sam se zadnji put javila prije skoro godinu dana. Naime, mi vec dvije godine pokusavamo dobiti bebu,ali ne ide.
    Lani u sedmom mjesecu, bila sam na operaciji za provjeru prohodnosti jajovoda. Ispostavilo se tada da su bili zacepljeni. Nakon toga mi je moj gin. dao Klomifen tableteza bolji rad jajnika.Pila sam ih dva ciklusa po jednu tabletu od 5. dana ciklusa. I nista. Sad ih opet pijem, evo treci ciklus, ali ovaj put dvije dnevno. Nadam se iocekujem pozitivne rezultate. :)
    Muz je bio na pregledu, takoder, injegovi su nalazi uredni. I ja sam vadila hormone, sve je ok.
    Svima vam zelim da rijesite Probleme Koje imate i dobijete jednu malu

    Oprosti..ne znam da li sam ovo dobro shvatila..a nadam se da nisam…nakon provjere prohodnosti jajovoda se uspostavilo da nisu prohodni a ginekolog vam je prepisao klomifen da potakne rad jajnika??
    Pa ocito nije problem u jajnicima vec jajovodima..
    Pa cemu ce jajnici dodatno stvarati folikule ako embrij ne moze doci do maternice?

    I ja sam sad skuzila da nisu prohodni???


    Cure, moguce da su bili neprohodni ali da ih je kontrast koji se daje u toku hsg-a procepio… Koliko sam ja shvatila hsg ima i terapijski ucinak, jer pojedini taj postupak nazivaju i “propuhavanje jajovoda”. 

    https://lb1f.lilypie.com/aOUdp2.png [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Teddy Bear

    Teddy Bear

    Broj poruka: 390

    Prijavi adminu

    Dobro jutro. Nismo se odavno cule. Uglavnom koliko sam upratila ovaj mjesec nije bio dobitni za vecinu trudilica. Meni je cak kasnilo 5dana ali nije bila trudnoca,menstruacija je prosla pa cemo ovaj mjesec opet se prepustiti i uzivati,nadam se bez stresa,ovo ce biti drugi mjesec pokusavanja. Obzirom da mi ciklus je malo duzi nabavila sam trakice za ovulaciju,pa cemo probat i sa njima. Proljece je stiglo,lijepi dan pred nama,svima zelim ugodan vikend. Pusa

  • Avatar Cookie

    Cookie

    Broj poruka: 49

    Prijavi adminu

    Cure veliki pozdrav i pusa svima

    [lilypie.com]
    [daisypath.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 551

    Prijavi adminu

    Cookie
    Kako si stavila ove sve crte dolje koliko ste vjencani i ovo drugo??:-)

  • Avatar bejb23

    bejb23

    Broj poruka: 526

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure! 
    Teddy bear, sretno i uzivaj! :) 
    Cookie, ValentinaA, Mono, ostale cure kak ste? :) 
    Pocela sam odbrojavati do vjestice pa cemo vidjeti sto ce biti ovaj mjesec 

    💗Baby E💗
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 551

    Prijavi adminu

    Joj ma ja nisam nikako evo 5.4. ce bit 20 tjedana i ujedno pregled i mozda saznamo spol.

    A mene tako jako leđa bole da se ne mogu ni dignut,nit sjedit nit nis nikako ne valja…luda sam haha
    Po noci ne mogulin spavat ma uzas…

    Mozda zato sta sam visoka 183 a imam cca 65 kg pa svo opterećenje ide na leđa. ..ali kako će onda tek bit poslije :O

    Kako si ti?

  • Avatar SunnyS

    SunnyS

    Broj poruka: 241

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima!

    Želim Vam lijepi dan i puno radosti.
    Nova sam na ovom forumu pa bih Vam se prvo htjela predstaviti.
    Jedna sam od onih koje planiraju trudnoću, ali trenutno ne radim na tome. Naime, prije točno godinu dana sam začela, međutim trudnoća je završila spontanim pobačajem u 7. tjednu. Sve se brzo dogodilo - nakon nekoliko dana kašnjenja menstruacije, imala sam sve simptome trudnoće (koja je bila planirana). Jednom prilikom nakon odnosa s dragim, ostao je ružicasti trag. Ostala sam zbunjena jer nisam znala što se događa - jesam li stvarno trudna ili je menstruacija kasnila 2 tjedna. Odmah sam kupila test koji je pokazao plusić, a s obzirom da je krvarenje postajao sve jače, završila sam na hitnom prijemu gdje mi je potvrđena trudnoća, ali se plod slabo vidio s obzirom na jako krvarenje. Bez obzira na djelovanje u skladu s uputama doktora, za dva dana je nesretno završila cijela priča s mojom “točkicom u trbuhu”.
    Nekoliko mjeseci nakon toga, napravljeni su brisevi i pregledi koji su bili u redu. Prepustili smo se novom pokušaju krajem godine, ali nije se ništa ostvarilo. Prestali smo se “aktivno truditi” jer su se pojavili neki egzistencijalni izazovi koji su pred nas donijeli dosta stresa pa smo odlučili da se nećemo žuriti.
    Iskreno, kroz pol godine bih htjela opet početi raditi na bebici. Maštam o tome da će se stvari posložiti, da ćemo se lakše nositi sa stresom, da ćemo tada lakše uspjeti. Često istražujem o načinu života, prehrani, čajevima, itd. koji potpomažu začeću, smiruju i olakšavaju taj prijelazni period između želje za začećem i rađanja zdravog djeteta.
    Bilo bi mi drago pročitati Vaše mišljenje - što bih mogla napraviti u tom periodu od pola godine, na koji način bih se mogla pripremiti za novi pokušaj nakon već jednog gubitka bebice i kasnijih neuspjelih pokušaja. Čemu bih više mogla posvetiti pažnje, gdje bih mogla pronaći kvalitetnije proizvode - dodatke prehrani/čajeve.. Pročitala sam za Zelenu magmu i Maca prah koji se podaje u Bio dućanima baš u tu svrhu. Koliko imate iskustva s time? Imate li mi neku knjigu za preporučiti - o pripremama, mentalnom zdravlju…
    Hvala Vam svima na savjetima, prijedlozima i iskustvima.

    SunnyS.

    👸35;
    4/2019 - spontani;
    8/2020 - zadnja M;
    Neredoviti ciklusi
    Gynositol, Prenatal

  • Stelle123

    Broj poruka: 931

    Prijavi adminu

    Pozdrav!
    I ja se tek pridružujem. Uskoro ću 35 godina i imam jedno od 6 godina. Nisam drugo planirala prije, jer sam mislila da i nisam za drugo. Ali sad kako vrijeme prolazi mislim da mi to fali. Čitam, pa razmišljam, pa čitam i sve ukazuje na to da nije baš pametno planirati u ovim godinama, ali eto onda ipak ne znam, neobjašnjivo. Imam osjećaj da imam neku obvezu pokušati pa ako ne uspijemo hB. U svakom slučaju moram na kontrolni papa kroz mjesec ipo dana jer sam bila skupila neku upalu pa tek tada mogu krenuti. Nadam se da se neću predomisliti

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Teddy, Cookie, pozdrav saljem !!!!!!

    Bebj,
    Ma nema nista kod mene, jos M nisam dobila. Bila sam u petak u Petrovoj opet ;/ ,i dalje mi je endo samo 6 mm sto je tanko, ali je izgled endometrija trolinijski, dokt.zeli da mi se on popravi i zadeblja posteno i zato i dalje pijem Estrofem. Za dva tjedna opet idem na uzv, ako u slucaju prokrvarim odmah moram doci na uzv.
    Ugl.tapkam na mjestu !
    Valjda ce se uskoro nesto promijeniti. Kako si ti?? Ima kakvih novosti?

    Mgirl, 
    Sutra ides na uzv?? Sretnoo ! Javi sto je dokt.rekla !!!!

    Ostale cure, kako steee??

    Sunny,
    Dobrodosla ! 
    Zelim svu srecu s planiranjem T. Ja sam od tih prirodnih stvari koristila vrkutu - pila od zavrsetka M pa cijeli ciklus, marulju do zavrsetka M do O, nikako poslije O, macu prah jednu zlicicu pomijesanu u vodi jer osobe s bolestima stitnjace ne bi smjele uzimate pa sam ju uzimala u najmanjoj dozi.
    E sad, da li je meni to pomoglo ne znam, nisam imala do sada problema sa zacecem, ali imala sam vec 3 spontana pa mi ove stvari nisu pomogle.
    Trebas uzimati folnu kiselinu vec odmah sada, ja ne pijem kofein, ni alkohol, ne pusim pa to svakako sve u kombinaciji moze samo pomoci zacecu i svemu.
    Ali vjerujem ako se sve dobro poslozi, ako se plod dobro zakaci i ako je zdrav i ako je sve u redu s njim genetski onda mislim da je to to ! 
    Sretno u svakom slucaju !

    Stelle,
    Sretnoo u planiranju ! Puno cura / zena se u danasnje vrijeme odluci u “ kasnijim godinama ” - makar mislim da to nisu kasnije godine, dns se ta granica pomakla zato sam stavila pod navodnicima ;) i sve bude ok !

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.