Sterilizacija bočica i duda

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    kukukaka


    Na jednoj stranici sam čitala da oprane bočice treba staviti u hladnu vodu pa pustiti da proključa, a na drugoj da treba staviti u kipuću vodu pa nisam znala što je ispravno. U svakom slučaju, mislim da ni jedno nije pogrešno. Ja radim na ovaj način: stavim vodu da se grije, a za to vrijeme operem bočice, dudice, igračke za grickanje i stavim u vodu iako još nije proključala, poklopim i kad voda počne ključati, ostavim 10 minuta da se sve to kuha i to je to. Imam silikonske dudice i ništa im nije bilo od prokuhavanja. Jedino sam zeznula Chicco izdajalicu jer nisam odvojila gumeni dio, onaj s kojim se pumpa, pa mi je ta guma pukla i morala sam kupiti drugu. Kamenac se hvata na vrhu bočice gdje se stavlja dudica, ali s obzirom da ih perem svaki dan , izribam četkom za pranje bočica i nemam problema s kamencem. U početku sam iskuhavala svaki drugi dan, a sada kad ima 7 mj, jednom tjedno.

    Super, hvala!!

  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    Evo pronašla i ja jedan teksto o održavanju izdajalice i ostalog:

    http://www.roda.hr/article/read/odrzavanje-izdajalice [roda.hr]

  • Avatar priks

    priks

    Broj poruka: 107

    Prijavi adminu

    Danijela11


    Pozdrav

    Meni ti je sterilizator super i koristim od Tommee tippee i ako su mi bočice od Dr. Brown bočice ,a izdajalica aventova . Iako dojin meni nije bija beskoristan dudicu čas posla steriliziraš kao i izdajalicu i bocu ako imaš negdi nešto obavit ja bi ga ponovo kupila.

    Znači, stane ti sve u sterilizator bez obzira što nemaš bočice i izdajalicu od istog proizvođača? Vjerojatno ga neću sama kupiti, ali ću ga “naručit” za babinje, pa da mogu posjetiocima dati savjet 

  • GABY11

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu
    Pozdrav

    stane ti sve bez problema od mojih prijateljica šta imamo sterilizatore iskustva su stvarno pozitivna jer za 4 min sve rješeno. Recimo dudicu se uopće ne mislin puno kad god mi padne na pod stavim je sterilizirat i ja mirna. Čak svako malo i onu kutijicu plastičnu u koju nosim dudicu kad iden vani. Tako da je meni puno jednostavnije i brže ,a moje majčinsko srce mirnije.
  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    A koji sterilizator biste preporučili? Kako se kreću cijene?

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Mame, nešto mi je interesantno u cijeloj priči. Steriliziranje u perilici posuđa. Imam Boschovu perilicu i na njoj tipku na kojoj je nacrtana dječja bočica, ako se dobro sjećam u uputama perilice je pisalo da se tipka stisne kod steriliziranja. E sad, meni se iskreno to malo gadi, sve to masno i prljavo posuđe bude unutra, toliko bakterija, i sad da dude i bočice perem unutra? Najviša moguća temperatura je oko 70 stupnjeva, dakle, opet mi se čini nedovoljno. Mislim, kad sterilizirate u perilici ne ide ni drugo suđe ni prašak, jel? Jel potrebno prije toga ispirati perilicu na prazno? Jel dovoljan kratki program? Nemojte mi se smijati na hrpi glupih pitanja, ali sad me baš zanima. Mislila sma da to nitko ne radi, pa tražim objašnjenje? I jel nije glupo zbog nekoliko bočica palit mašinu i trošit toliku vodu i struju (iako ne bi trebalo gledati na to u ovom slučaju). Hvala!

  • IvaP2

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    Ma ja na kraju kupila destiliranu vodu (ima u običnom Konzumu za kupiti, 5 L) da se ne zezam s kamencem (a može se dodati vodi i malo alkoholnog octa isto zbog kamenca), pustila vodu da zakipi u velikom loncu, stavila unutra bočice i dude, smanjila vatru, poklopila i pustila da tako lagano kuha 20 minuta (pročitala sam da se kuha 10-20 min, negdje kaže i samo 5 min), izvadila i pustila da se posuši na zraku. I to je to. Ako se vodi doda alkoholni ocat, preporučuje se da je dobro poslije bočice/dude još isprati.

  • Avatar iva.sestakexblaskovic

    iva.sestakexblaskovic

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Moje osobno misljenje je da previse sterilizacije nije korisno jer djeca i mi ne zivimo u sterilnom svijetu. Djeca lakše oboljevaju ako ih previše pokušamo zaštititi.
    Ovo ne govorim napamet nego iz iskustva koje imam u vlastitoj kuci.

    Sogorica i ja imamo djecu koja su 8 mjeseci razlike. Moj nikada nije bolestan. Idemo kod lijecnika samo na redovne kontrole. Jos nikada nismo isli zbog bolesti. Njezin je non stop kod doktora. Ili mu curi iz nosa. Ili ima upalu uha. Stalno nesto. U svom kratkom zivotu popio je vise antibiotika nego ja cijeli svoj zivot.
    To me iskustvo duboko uvjeriulo da joj dijete navuce sve zivo bas zbog toga sto joj je prvih godinu dana njegova zivota sterilizator bio najbolji prijatelj.

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    Slažem se, na kraju krajeva ni dojka ni mlijeko nisu sasvim sterilni. Valjda je to strah kod prvog djeteta. No, ponekad planiram sterilizirati pribor koji budem koristila. Prokuhati u vodi i bok!
    Moja profa iz biologije je govorila da jednom kad budemo imali djecu i vidimo da svašta stavljaju u usta, da im to ne branimo, da će lakše stvoriti imunitet. Bilo je to prije puno godina ali sam to dobro zapamtila. 

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Ja sam sterilizirala svakodnevno sve do njegovog 3. mjeseca, od tada samo perem u toploj vodi i deterdzentu svaki dan, a steriliziram jednom tjedno od prilike.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.