UZV

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    ajde onda ti zelim svu srecu svijeta i da brzo vidis svoju bebicu… evo bas sam sad pogledala po drugim forumima i stvarno mogu proci dani jos do poroda…

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    clericova


    Joj, hvala ti…moram priznati da mi je dosta već.. Ide muž, barem je tak izrazio želju..Nadam se da se ipak nebu sve tak brzo odvilo da on ne bi stigao od posla do rodilišta na vrijeme..:/

    jel prvi put?? obično nije baš tak brzoo i kreene po noći, obićnoo.. ugl kako god sretnoo!!

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    ja sam 1 put u trudnoći išla 4 puta, sad 2 put 2 puta za sad 27 tj sam, naručena u 29 i mislim da bude još jedan znači 4 isto, inače imam doktoricu koja nije za to baš i bolje, znamo svi kaj radi bebi uzv pa bolje ne previše ić po meni

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar clericova

    clericova

    Broj poruka: 112

    Prijavi adminu

    mmama


    clericova


    Joj, hvala ti…moram priznati da mi je dosta već.. Ide muž, barem je tak izrazio želju..Nadam se da se ipak nebu sve tak brzo odvilo da on ne bi stigao od posla do rodilišta na vrijeme..:/
    jel prvi put?? obično nije baš tak brzoo i kreene po noći, obićnoo.. ugl kako god sretnoo!!

    je, prvi je put, i znam da ne ide to tak brzo al recimo da tješim samu sebe…:P Hvala! :)

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu

    clericova ja sam nekak bila uvjerena da ce tebi to krenuti po noci..kad sam te danas tu vidjela bas sam se iznenadila..

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar josipa_vg

    josipa_vg

    Broj poruka: 52

    Prijavi adminu

    Ja sam kod privatnika i od početka trudnoće svaki pregled mi je detaljan.. trenutno sam u 19-tom tjednu a na kontrolu idem svakih 4 tjedana i obavezno mi radi uzv..

  • Avatar bjap

    bjap

    Broj poruka: 1100

    Prijavi adminu

    naca.maca


    Drage trudnice i mame, koliko često ste radile UZ u trudnoći, posebno pred kraj? Naime meni je ginekolog u DZ radio u 30. tjednu i od tada više nije. Sada sam u 37. tjednu. Ne znam ništa o dimenzijama bebe i kako napreduje. Danas sam bila i na prvom pregledu u bolnici u kojoj ću rodit i to sam im napomenula. Sestra je rekla da sam trebala raditi u 34. tjednu al ni njihov doktor me nije poslao na UZ. Kad sam ga pitala rekao je da ne treba. Razmišljam da odem privatno na UZ? Šta mi savjetujete?

    Ultrazvuk bi se trebao raditi u 10., 20. i 30. tjednu trudnoće, po potrebi češće. 
    Osobno sam do 11. tjedna bila nekih 6 puta na ultrazvuku, prvo dok srce nije prokucalo, onda zbog hematoma. Nakon toga u 19.tjednu i 30. tjednu (ako ne računam što sam u 22. tjednu molila da mi vidi spol jer se u 19.nije vidjelo, ali nije obavezan pregled bio). Budi sretna da ne trebaš više ići. Meni je u 30. tjednu utvrđen zastoj u rastu bebe pa zato moram opet u 33. tjednu (iako mislim da pretjeruju i da nije nikakav zastoj).

  • leptirica1

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    meni je moj ginekolog radio uzv na svakom pregledu. doduše bila su samo 4 detaljna, sva ona mjerenja. od toga je zadnji detaljni bio u 34.tjednu.

  • Avatar antonio

    antonio

    Broj poruka: 1335

    Prijavi adminu

    Hej cure moje evo i mene ja sam u zadnje dve trudnoce svaki put kad sam isla na pregled imala odmah i ultrazvuk i evo isto sad i u trecoj trudnoci nakon pregleda obavezno imam i ultrazvuk i nije da sam rizicna trudnica,i ja sam jako sretna radi toga.

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Meni je liječnica radila UZV odmah na početku, onda je negdje u 16. tjednu kad sam bila na pregledu radila samo pregled otkucaja srca, i sad mi je radila UZV na pregledu u 21. tjednu. Još mi je rekla kako ne valja baš puno to gnječiti sa UZV i izlagati nepotrebnom zračenju. Ja sam još jednom sama bila kod privatnika u 15. tjednu trudnoće i onda mi je isto rađen UZV. Čini mi se da mi na idućem pregledu ponovno neće raditi UZV, jer izgleda da joj je takva praksa - jednom radi, drugi put ne.

    Krešimir 19.08.2014. <3

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.