Zimske bebe/mame 2015./2016.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • buffy

    Broj poruka: 686

    Prijavi adminu

    Imao je zuticu pa su onda rekli budjenje obavezno svaka 3 sata  i tako nam i dalje patronaza govori.. meni se nekad cini da on previse pojede.. a i on se ne bi ni sad budio na 3 sta za jesti a vidim vama se bebe bude svakih 2 do 3 sata.. joj mene ta hranjenje bas zabrinjava..
    Ja sam sarmu jela i nis nije bilo..nisam od voca friskog nista osim kruske a od hrane vise ni sama ne znam sta bi jela sve me strah tih grceva 
    Mislim da im se probavni sustav razvija 3 ili 4 mj. Tako sam ja shvatila da u tom periodu kogu grcevi 
    I meni se cini da sam ja duda.. evo cijelo jutro sam u istom polozaju ali u zadnjih 1 sat je bas kriticno tako da mu ni bocicu ne mogu zagrijati niti se izdojiti jer ako se pomaknem vristi tako jako da ljubicast dodje 

    [lilypie.com]

  • Avatar lillany

    lillany

    Broj poruka: 309

    Prijavi adminu

    Buffy si ti iskljucivo na sisi ili mu dajete i nadohranu?
    Bebe na sisi obicno imaju manji interval.
    Mi smo isto na 3 sata. A kako jede uglavnom adaptirano onda joj je 3 sata vrlo malo razmaka. 
    I zbilja je bude problem probuditi. Ona voli spavati na sisi. I spavati na bocici. I spavati dok je podrigujemo. Jedino kada je skinemo se razbudi.

    Najgore mi je to spavanje na sisi. Od 45 minuta dojenja imam osjecaj da je vukla pet minuta a da smo ostalih 40 mi natezali nju . I svejedno mora bocicu nakon toga. I onda uz presvlacenje proslo je sat i pol i za jos toliko opet je budimo. Nije ni cudo da se ne zeli probuditi.

    [lilypie.com]

  • Avatar Mrkvica2

    Mrkvica2

    Broj poruka: 1389

    Prijavi adminu

    Ovo za djecu na sisi sam i ja cula jer oni za razliku od djece na adaptiranom ne pojedu svaki puta istu kolicinu. Preko dana ako ne spava jede svaka dva sata, nekad sat i pol. A po noci se budi kako kada, nekada svaka 3 sata nekada prvi dio duze odspava pa se onda za iduce budenje ranije probudi i tako.. a obicno podoj traje 10-15 minuta. Stvarno kratko ali najede se tako da se ne brinem bas. A za budenje vas kuzim, to je stvarno nemoguca misija. Nasoj pali samo presvlacenje al onda se dere 

    Buffy ja sam jela voca stvarno svakakvog i nista. Grah i kupus zasad nisam i ne pijem nista gazirano. To za gazirano mi je savjetovala patrobazna. 
    A za grceve se i ja bojim, sve strepim oce ih dobiti. Citala sam kao da ih djeca najcesce dobiju od 3-6tjedna i da zavrsavaju sa tri mjeseca.. znaci nema mi druge nego cekati da produ ta tri mj..

    Jel vase bebe imaju flekice i sitne pristice kao po licu? Moja je imala u rodilistu i to se povuklo ali sada se opet javilo na licu, glavi i vratu. Neznam sto je,morati cu sutra pitati pedicu bas..

    [lilypie.com]

  • Avatar lady6

    lady6

    Broj poruka: 789

    Prijavi adminu

    Joj Mrkvice opisala si tocno kako se i moja ponasa…ali ja sam se danas razocarala i rsstuzila jer ju je patronazna vagala..ispada da je ili prvi put vaga bila neispravna ili je opet izgubila. Sad smo 10 dana  a ima 3270g a rodila se s 3520g i 3250 na izlasku iz bolnice….preporucila je nadohranu, tj.da joj ponudim nakon cice jedan obrok…lillany, tako vi radite? Mada je rekla da izgleda dobro i nije zabrinjavajuce ja sam u komi….a nocas je drapila 4sata u komadu na sto mi je patronazna rekla da ju moram buditi…a ja bila sretna sto smo napokon svi odspavali…veceras cu pocet s nadohranom pa cemo vidjeti dal ce htjeti

    [lilypie.com]

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    lady6


    Joj Mrkvice opisala si tocno kako se i moja ponasa…ali ja sam se danas razocarala i rsstuzila jer ju je patronazna vagala..ispada da je ili prvi put vaga bila neispravna ili je opet izgubila. Sad smo 10 dana  a ima 3270g a rodila se s 3520g i 3250 na izlasku iz bolnice….preporucila je nadohranu, tj.da joj ponudim nakon cice jedan obrok…lillany, tako vi radite? Mada je rekla da izgleda dobro i nije zabrinjavajuce ja sam u komi….a nocas je drapila 4sata u komadu na sto mi je patronazna rekla da ju moram buditi…a ja bila sretna sto smo napokon svi odspavali…veceras cu pocet s nadohranom pa cemo vidjeti dal ce htjeti

    Jeste vi sigurni u tu vagu? Mislim super ti je krenula kako smo i pričale…ajde napiši nam jedan dan s njom i koliko podoja ima po danu, noći, kako su stolice i kako piški pa da se poboljša sve skupa.

  • Avatar Mrkvica2

    Mrkvica2

    Broj poruka: 1389

    Prijavi adminu

    Ovaj put se slazem s renatom.. sumnjiva mi je ta vaga. Mislim da bi se vidjelo da nije nista dobila, a da je gladna mislim da bi to pokazala. Neznam stvarno.. a i 4 sata po noci mi se ne cini kao nesto pretjerano.. ako je kao moja onda jedan dio noci uvijek odspava duze a drugi krace pa ju ne budim.. mozda da ju pitas da ju opet proba izvagati..

    [lilypie.com]

  • buffy

    Broj poruka: 686

    Prijavi adminu

    Mi smo iskljucivo na mlijeku..na bocicu mu dajem izdojeno i prije i poslije bocice bude na sisi..a ovo je 3 dan da je ludnica samo sisu trazi… cak mislim da je gladan ali pelene uredno puni a ako mu povecan dozu bljucka…bas vise ne znam sta da radim 
    Sutra nam patronaznavdolazi bas me zanima dal je dobio…
    A to s nadohranom je i meni rekao prvi dan i uspjeli smo pojesti 1 bocicu i vise nije niti htio..

    [lilypie.com]

  • Avatar lady6

    lady6

    Broj poruka: 789

    Prijavi adminu

    Ma tri puta ju je vagala danas al je druga vaga u odnosu na prosli put. Na ovu smo probale stavit kilu brasna i tocno je pokazala. Po meni ona je vise izgubila kod prvog vaganja jer smo se mucili a i meni nije mlijeko jos doslo kak spada. Po svemu ja sam bila uvjerena da je dobila za vikend nesto. Ragade su mi se cak povukle pa pretpostavljam da dobro primi i vuce a i cujem kako guta. Na ciki je svakih sat i pol do tri…ovisi kako se probudi…cica cca.15min…nekad nakon odmora i spavanja od 20 min trazi jos i bude oko 5 min na cici. Uvijek zaspi na cici i rijetko ju dizem na podrigivanje. Isto rijetko kad bljucne. Ovu noc je spavala s nama pa pretpostavljam da je zato tak dugo u komadu. Pelenu joj mijenam prije podoja i ponekad izmedu kad cujem da kaka. Ugl.ima stolicu nakon podoja, ne bas svakog, mozda kojeg preskoci a piski svaki put. E sad isti je slucaj kao i kod mrkvice, ponekad nekih sat vremwna nakon podoja pocne plakati i grciti se i prducka ili stuca pa se smiri pa opet. To traje nekih 15min cca. i onda zaspi do sljedeceg podoja. Hvala svima na pomoci jer luda sam vec!

    [lilypie.com]

  • Avatar lady6

    lady6

    Broj poruka: 789

    Prijavi adminu

    Na cicama nemam kvrgice poslije podoja a osjetim ih prije i mijenjam cicu kod svakog podoja osim kad trazi ovo dva puta kratko onda joj dam istu. Draza joj je desna a i ta mi je uvijek punija i na njoj nemam ragada vise uopce.

    [lilypie.com]

  • Avatar lady6

    lady6

    Broj poruka: 789

    Prijavi adminu

    Inace, zilava je, luduje nogicama, rukicama i glavicom,  nije precendrava osim kad ju to muci i kad trazi ciku. A kad ju muci zeludac onda odbija bilo kaj u usta. Oprostite, okupirala sam cijelu temu….borimo se jer se ni ja jos nisam oporavila i jedino vas tu imam

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.