Vaši savjeti za prvi porod

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Drage mame, što biste savjetovale trudnici prvorotkinji prije poroda? Što biste htjele da su vama rekli prije i kada ste išli roditi svoje prvo dijete?

  • Avatar JeanGenie

    JeanGenie

    Broj poruka: 87

    Prijavi adminu

    Hmmm… Mislim da je svaki porod individualan i da ga svaka žena proživljava na svoj način tako da je vrlo teško dati savjet koji će svima koristiti.. Osim možda disanja. Eto, to bih savjetovala svim rodiljama - pokušajte pravilno disati i ne derati se nekontrolirano jer pravilno disanje stvarno pomaže, a i vrlo je važno za bebicu.

  • Avatar račica

    račica

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Slažem se sa JeanGenie - disanje se i meni pokazalo kao vrlo korisno. Ono što bih još preporučila, a vjerujem da je meni to znatno ubrzalo porod, je da ne žure u bolnicu, osim ako im nije počela curiti plodna voda, a u bolnici da ostanu što duže mogu na nogama (koriste silu težu za ubrzavanje otvaranja )

  • ellaos

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Ovo je najbolja stranica na koju sam dosad naletjela… Ima sve potrebne informacije. Ja sam trudna 5 mjeseci i ovo mi je prva trudnoća tako da me malo i strah poroda. Puno je različitih verzija.

  • barabica

    Broj poruka: 26

    Prijavi adminu

    Svakako ostati sto duze izvan boksa..meni je bilo lakse hodati po hodniku (uz “malo” grcenja),nego lezati..

    A jos vaznije-da je buduci tata uz tebe..meni je to bilo neprocijenjivo..

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Drage trudnice i mame, pitali smo mame na Facebook stranici Klokanice https://www.facebook.com/klokanica.hr [facebook.com] što bi one savjetovale prijateljici prvorotkinji prije prvog poroda? 
    Donosimo vam nekoliko komentara s Facebooka:

    - Najbolji je prvi put jer neznaš što te očekuje

    - Nema tu pametnog savjeta, svaka to doživi i proživi drukčije. Nakon mojih 5 poroda mogu samo reći da kad si psihički spreman, kad znaš da imaš svoja prava tražiti i odbiti neke stvari. Sve je odmah lakše. Ne volim ono, boli al zaboraviš. Hmm da, zaboraviš, al to je bol koja ti je donesla srećicu. Tak da… Opušteno, informirano…

    -  Isto što sam sama sebi…došla si roditi, a ne na masažu, pripremi se na bol i slušaj babicu. Sam si najviše možeš pomoći, ja sam tako rodila za 3 min. i super mi bio porod. Trudovi su bolili, ali to istrpi i poslije sve 5

    - Boli naravno, zato miruj, trpi, diši i misli da će i to proći i nagrada doći :)) ne razumijem one koje se deru i dovikuju itd. Mislim da deranje dodatno iscrpi, a ne da pomaže

    - Ukoliko je trudnoća uredna kada krenu trudovi ostati sto duže doma u poznatoj okolini i uz svoje voljene. A u bolnici slušati babicu, meni je jedna rekla kada su me frkali jaki trudovi, neka si pomognem i tiskam, i bome je ful pomoglo da se otvorim do kraja i da krene izgon. Sretno svim trudnicama

    -  Ja sam se psihički pripremila na strašnu bol i pomirila se s tim da će boljeti, pod br. 1, pod broj 2, slušati babicu kad ti kaže da PRAVILNO DIŠEŠ, koliko god to teško bilo, i ne biti napuhana ili bezobrazna prema njima…

    Slažete li se s njihovim komentarima? Napišite nam što biste vi savjetovale budućoj mami za prvi porod!

  • Avatar Lee

    Lee

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Moj je savjet da trudnice prije prvog poroda idu na tečaj. Što više znaš, manje se bojiš… Također si upoznata sa svim opcijama (naravno ako je sve u redu) poroda… Nije loše skinuti plan poroda sa stranica RODA-e i imati sa sobom… Na jačinu bola te nitko ne može pripremiti niti opisati.. Naravno, svaka je žena drukčija, kao i tolerancija na bol..
    Babica je najbitnija osoba kod poroda i nju treba slušati, pratiti upute i sve će biti u redu..

  • Avatar Zeko123

    Zeko123

    Broj poruka: 26

    Prijavi adminu

    Treba se usredotočiti na disanje i ne paničariti. Ako se derete i dramite, ne samo da gubite potrebnu snagu, nego i živcirate sve oko sebe i stvarate negativne tenzije. Tada više nema natrag…. Samo naprijed!! Ako su svi, čete i vi. :)

  • Avatar zrakasunca2

    zrakasunca2

    Broj poruka: 69

    Prijavi adminu

    Najvažnije je smiriti se i prihvatiti da se porod mora obaviti, ne paničariti i uvijek imati na umu da, kao što je već rečeno, ova bol rađa sreću

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Disati, disati i disati! Na tu bol se ne mozete pripremiti, to nek vam odmah bude jasno. I nemojte se derati, s tim si necete pomoci, samo disite. I nemojte trazit da vas uspavaju :-), ja jesam, pa su mi rekli: Gospodjo, pa zene se ne uspavljuju vec 60 godina! Rekoh boli me djon, mene  uspavajte… nisu htjeli :-D

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.