Pavlikovi remenčići

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Masha2

    Masha2

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    Nadam se da ćete me utješiti i da nisam jedina na ovom forumu kojoj su propisani remenčići za kukove…

    Z sad ima 2,5 mjeseca a kako se dugo čeka na uzv kukova preko hzzo, odlučili smo otići privatno kod dr Markovca. Dijagnoza IIB, Pavlikovi remenčići, nošenje cca 2 mjeseca.
    Danas ćemo ih kupiti jer mi ne pada na pamet čekati odobrenje preko hzzo, a sljedeći tjedan kod ortopeda da ih namontira.
    Isplakala sam se, ne mogu ju ni zamisliti u tome. Stalno ponavljam da je to za njeno dobro, ali me čudi kako to da u bolnici nisu ništa primijetili, npr da ima labavije kukove. Patronažna je isto rekla da joj se čini sve ok, a prekjučer smo bili kod pedijatrice koja je potvrdila isto, tako da nam je ovo bio popriličan šok.
    Za uzv na Šalati smo naručeni tek u veljači, svakako ću iskoristiti taj termin za kontrolu, mada namjeravam ova 2 mjeseca nastaviti kod Markovca.
    Imate li vi bebice koje nose/nosile su remenčiće?

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Masha, isplači se koliko trebaš, i kreni dalje, da, da i da to je za njezino dobro. ne znam koja ti je dijagnoza, ali mogu ti reći da sam prošla pakao što se tiče liječenja kukova i znam kako se osjećaš!!
    Nadalje, pročitaj moj članak o iščašenju kukova i znat ćeš o čemu pričam. Ako su vam propisali remenčiće i to samo cca 2 mjeseca znači da nije nešto prestrašno i još se sve da riješiti, naravno da je za njezino dobro i tvoje je da se isplačeš i sabereš i pomogneš svom djetetu u što boljoj namjeri i da što prije krenete s liječenjem. Mi smo imali najteži oblik i neću te time zamarati ali ako su samo remenčići u pitanju nije to ništa. Nosit će to, malo će biti ograničena, nećeš ju smjeti jako nositi, bitno ali naprosto BITNO je da se držiš propisa da to stoji onako čvrsto kako će ti reći osoba koja će ih stavljati, nadam se da to niste vi? Da ih ne skidaš, odnosno mičeš ih onoliko koliko ti liječnici dopuštaju, nemoj misliti da je bebi tako teško da je zgrčena, da ne može ne znam micati, itd, upamti to je za njezino dobro i to tako mora biti, ništa ih to ne boli samo ih smeta ta ograničenost i položaj, ali još je mala i brzo će se naviknuti, a tvoje je da to prihvatiš kao i tvoja okolina pod normalno i tako se i postaviš a onda će i tebi i bebi biti lakše!
    Nemoj se zamarati, zašto to nije otkrio ovaj, onaj, bitno je otići kod specijaliste da se utvrdi dijagnoza i da se čim prije počne sa liječenjem!
    Ako još što trebaš u svezi ove teme samo se javi!!

  • Avatar Masha2

    Masha2

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    Renata, hvala ti na podršci. Čitala sam taj tvoj članak i svaka ti čast na onome što si prošla za svoju curicu. Kao da mi mame imamo drugog izbora nego biti hrabre i jake za svoje male pobjednike 
    Reci mi kako je funkcioniralo dojenje dok je ona bila praktički imobilizirana? Nama najviše odgovara ležanje dok dojim. Znam da s remenčićima nema pomicanja na bok pa ne znam na koji drugi način da ostanemo pri najdražoj pozi.
    Također, koliko bi to sve moglo otežati daljnji razvoj motorike? Konkretno, taman dok će nositi remenčiće trebala bi se početi prevrtati trbuh/leđa, izvježbati boravak na trbuhu, polako prinositi nogice ustima… Bojim se da ne bi motorički “zaostala” jer dok su tako mali dožive velike promjene u 2 mjeseca.
    Ortoped je rekao da ih smijemo skidati samo kad ju kupamo. U ponedjeljak idemo na namještanje, nadam se da će proći bolje od onog kako očekujem!

  • Avatar Masha2

    Masha2

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    Dijagnoza je “obična” displazija oba kuka,tip IIb. Kako nam je objašnjeno, Ia i Ib su normalne dijagnoze, nakon njih ide IIa i IIb, pa IIc, IId i penjemo se na IIIa i tako po redoslijedu. Dijagnoza IV je najgora jer je to luksiran kuk… Mislim da sam dobro upamtila :)

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Da, mi smo imali luksaciju, znači nogica uopće nije bila u svojoj čašici, dok je druga izlazila van. Imali smo bolničko liječenje kako si pročitala, imala je gips mj dana, pa aparat jako jako dugo, i onda gačice. Samo ću ti jedno reći, na prvi pogled kad ju stave u to izgledat će ti prestrašno, ali prihvati čim prije da tako mora biti i lakše ćeš se s time nositi, sjeti se ovih riječi u ponedjeljak.
    Da, ako ti je rekao da je skidanje samo za kupanje tako se i drži, jer to će biti najbolji položaj da joj nogice i kukiči srastu kako treba, poznajem par roditelja koji nisu to mogli gledati, bilo im je teško, kao dijete se pati, pa su bebice po svojoj želji vadili iz toga i poslije se zakomliciralo, pa su umjesto remenčića dobili ovaj aparat koji smo mi nosili i nije bilo uopće skidanja. Znači disciplina i samo disciplina, zapravo njima i taj položaj odgovara, ovako kako im je, zapravo im je bolno, tim se riječima vodi.
    Dalje, nama je isto dojenje bilo samo na krevetu ali ti ćeš moći i u remenčićima i u sjedećem položaju, smjeti ćeš ju stavljati tako i na trbuh, ništa se neće desiti, ona će samo imati nogice u položaju žabice. Moći će si i tako vježbati glavicu, ti s njom možeš vježbati i rukice, samo će nogice biti vezane. Ništa ti motorika neće štekati, kažem ti kako je moja bila imobilizirana i u položaju špage skoro pa dvije godine, evo nemamo niti jednu motoričku grešku niti smo ikad išli na ikakve vježbe. Stići će sve ona u svoje vrijeme, moja je prohodala u rangu svojih vršnjaka i evo ima pet godina i nikakvih problema, ali da smo se držali onoga što je dok. rekla bome smo se držali.
    Bilo bi dobro da što dulje dojiš jer s obzirom da će ti biti ograničena to će joj biti i dodatna utjeha, pa po tom pitanju zapni.

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Masha jesu li joj stavili remenčiće? Kako prihvaća?

  • Avatar Masha2

    Masha2

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    Joj Renata poludjet ću! Kupili remenčiće, 360 kn, Donijeli ortopedu, probao joj staviti, čudi se tko je to šivao, i mi vidjeli da su živa katastrofa, jedna strana duža od druge, ma katastrofa. Brzo išli tražiti druge i gdje god da zovemo, nema! Kupili druge, veličina 1, zadnji ostali, donijeli mu i te… Premali. S obzirom da većina trgovina s ortopedskim pomagalima radi do cca 17h, odustali za danas, sutra nastavljamo potragu. Radi se zapravo o tome da želim izbjeći kožne remenčiće. Ako sutra ne nađemo odgovarajuće na čičak, ne preostaju nam drugi :/
    Dobra vijest je da je mišica super podnijela isprobavanja i nije nijednom zaplakala :)

  • Avatar Masha2

    Masha2

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    Joj Renata poludjet ću! Kupili remenčiće, 360 kn, Donijeli ortopedu, probao joj staviti, čudi se tko je to šivao, i mi vidjeli da su živa katastrofa, jedna strana duža od druge, ma katastrofa. Brzo išli tražiti druge i gdje god da zovemo, nema! Kupili druge, veličina 1, zadnji ostali, donijeli mu i te… Premali. S obzirom da većina trgovina s ortopedskim pomagalima radi do cca 17h, odustali za danas, sutra nastavljamo potragu. Radi se zapravo o tome da želim izbjeći kožne remenčiće. Ako sutra ne nađemo odgovarajuće na čičak, ne preostaju nam drugi :/
    Dobra vijest je da je mišica super podnijela isprobavanja i nije nijednom zaplakala :)

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    A joj! Ja bih ti baš savjetovala ove kožne jer su puno čvršći i bolji, čičak je čičak i kad tad će se početi odljepljivati. Kožni su čvrsti i po top pitanju je ograničenje bolje a i tako treba biti, jer jako je bitno da se to ne miče i da je taj položaj čvrst a ne da ona može micati.
    Javi kako je prošlo i što ste obavili!

  • Avatar Masha2

    Masha2

    Broj poruka: 152

    Prijavi adminu

    A vidiš nama je ortoped baš savjetovao na čičak da joj bude što udobnije. Od jutros je u remenčićima. Dobro je podnijela, ali je u nekoliko navrata shvatila da ne može istegnuti nogice pa je bilo plača. Teško mi ju je gledati, ali tako mora biti. Mirno spava već 2h pa me to smiruje, stavila sam joj jastučić pod noge da bude udobnije.
    Privatni ortoped nam je rekao da dođemo slj tjedan na kontrolu, a i uspjela sam dobiti Šalatu i molila ih da ju prime ranije, tako da ćemo i kod njih sljedeći tjedan. Ne očekujem čudo, nadam se samo da će se vidjeti neki pomak da znam da smo na pravom putu.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.