Logoped

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • medarica

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav..  naime djete mi ima 4 godina i ima poteškoče u govoru .. Naime može izgovoriti slovo ali kad mora reči riječ jednostavno izgubi ili zagubi slovo … Naime zanima me kako da pomognem ja kao roditelj djetetu .. Zbog dugih redova kod logopeda moramo čekati na red .. Pa me zanima dal bi mogla ja nekako pomoči u međuvremenu dok ne dođemo kod logopeda na red … I zanima me dali vi imate slično iskustvo .. Jer kako svi govore do škole čete to riješiti; a bojim se da bude tu nastao problem.. Hvala unaprijed..

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    medarica


    Pozdrav..  naime djete mi ima 4 godina i ima poteškoče u govoru .. Naime može izgovoriti slovo ali kad mora reči riječ jednostavno izgubi ili zagubi slovo … Naime zanima me kako da pomognem ja kao roditelj djetetu .. Zbog dugih redova kod logopeda moramo čekati na red .. Pa me zanima dal bi mogla ja nekako pomoči u međuvremenu dok ne dođemo kod logopeda na red … I zanima me dali vi imate slično iskustvo .. Jer kako svi govore do škole čete to riješiti; a bojim se da bude tu nastao problem.. Hvala unaprijed..

    Ide li dijete u vrtić? Ne možete puno vi osobno napraviti jer on treba stručnu pomoć, vježbice koje će mu pomoći, nemoj ništa na svoju ruku i individualno. Ako ide u vrtić logoped će ga tamo sigurno obići i napraviti procjenu i krenuti s vježbama, a ako ne ide onda mora tako i tako u predškolskoj varijanti jer je ono obavezno pa će ga tamo pogledati i raditi s njim ili ga uputiti dalje. Sve se tolerira do pete godine.

  • Avatar anna_bella

    anna_bella

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Moj sin je imao problema sa izgovorom jako puno slova.. zapravo, sada kad se sjetim kako je govorio mislim da smo ga samo mi doma razumjeli.  Sa nepunih 5 godina smo ga vodili privatno logopedu 2 puta tjedno po 45 min i nije bilo nikakvog pomaka. Jedan dan je sam od sebe poceo govoriti sva slova cisto, cak i slovo r. Sada ima 6.5 godina i nema nikakvih problema sa izgovorom. Ne treba zapostaviti govornu manu ni slucajno ali mislim da kod djeteta od 4 godine ima jos vremena da se to ispravi pa cak i samo od sebe. 
    Kao sto je renata rekla, ako ide u vrtic vec ce vas oni upozoriti na to kada dode vrijeme.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.