Hoće li prestati plakanje ujutro prije odlaska u jaslice?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Liliputanac

    Liliputanac

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Kakva su iskustva, koliko to traje.

    Liliput

  • Ketrinka

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Moj plače gotovo svako jutro i to od kad je krenuo prije 10 mjeseci…naravno, bilo je bolobvanja, godišnji i sad ove jeseni mislila sam i odustati ,ali kad je to zasad najbolje rješenje,..jer on poslije sudjeluje i igra se i kad dođem po njega još bi bio,a ostaje od 6,45 do 15,20, nekad od 7 ,30 do 15,35, znači većinu dana…Svaku promjenu inače teško prihvaća,a krenuo je u jaslice s 1,9 mj,a sad je 2,7 mj..nekad ponedjeljkom ide lijepo,ali već u srijedu opet plače…i govori ja bih bio kod kuće , hajdemo kući, neko vrijeme je tražio da idemo baki…tete kažu da se za par minuta smiri..

  • Avatar Megi1509

    Megi1509

    Broj poruka: 81

    Prijavi adminu

    Imam sina od 1god i 2mj. u jaslice je krenuo s 1god. od onda je vise doma nego u jaslicama. predzadnji put kad je bio bolestan mj dana nije smio u jaslice,zatim je ponovo bio 3 dana a 4ti ostao kuci bolestan. taj zadnji put kad je krenuo u jaslice 3noci nije spavao. stalno je jako tuzno plakao i samo se je htio nosit. dan i noc.. gdje god da dodemo pocne plakati jer misli da cemo ga ostaviti i otici. zaboravila sam napisati i da kad ga nosim u jaslice jako vristi,ali tete kazu da se smiri ubrzo,zatim ako izadu na terasu isto zna malo zaplakat ali da se brzo zaigra,a kada dodjem po njega i vidi me pocne plakat i odma trci meni.

    Iskreno mislim da one dane kada nije spavo da je imao ruzne snove zbog jaslica.i sad me muci dal da ga dam ili ne.. strah me da mu je to preveliki sok..

    Ako tko ima savijet dobrodoso mi je :)

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Nedaj se obeshrabriti!!!!!
    adaptacija djeteta na jaslice moze trajati mjesecima narocito ako je dijete neredovito,sto kazes da i je zbog bolesti..s druge strane,i potpuno adaptirana djeca nerijetko protestiraju na dolasku u vrtic..a razlog plakanja tijekom boravka na zraku je taj sto tako malena djeca ne vole promjene..u smislu,u sobi je ok ali izlazak van za boravak na zraku im predstavlja stres,guzva u hodniku,puno ih ima,obuvanje, izuvanje ,oblacenje jaknica, kapica, zurba ovo ono..a onda povratak u sobu opet pruza djetetu sigurnost jer u toj prostoriji provode ipak vise vremena..tako ce biti dok god se potpuno ne navikne!!!
    mogu ti savjetovati da ako imas mogucnost neka dijete ostane mozda jos ovo polugodiste doma jer ce uskoro bozicni praznici i grupe u vrticu ce se spajati i vjerojatno ce raditi nepoznati odgojitelji i bit ce djece iz drugih grupa,a dijete se i ovako nije naviknulo potpuno..a onda ako imas potrebu da ide,kreni iduce polugodiste redovito..nazalost jaslice su takve da se oni medusobno brzo zaraze jer sve stavljaju u usta i svi su iste visine,kihnu jedni na druge i svasta nesto,mali su jos i ne znaju,pa opet ne mozes garantirati redovitost..malo poraditi na imunitetu!!!ako nemas potrebu neka krene iducu jesen..obicno se malo tak starija djeca lakse priviknu jer im donekle mozes objasniti..ovi malci ne kuze da ces se vratit po njih kasnije i ne shvacaju pojam vremena…ali steta da prekines kada vam ipak nekako ide!!!
    u meduvremenu jako pozitivno pricati o vrticu i odgojiteljima..da su tete dobre,dobra djeca,tamo ces plesati,igrati se,ima puno igracaka itd. ako si ti zabrinuta oko svega i dijete to osjeti!! sa smjeskom ga dovesti do vrata,pusa,volim te,doci cu po tebe i predati odgojiteljima!!! ne natezati se na hodniku i odugovlaciti rastanak jer samo pogorsavas stvar!!!
    Eto,nadam se da sam bar malo pomogla!!! sretno!!!

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar Megi1509

    Megi1509

    Broj poruka: 81

    Prijavi adminu

    Ugolina hvala ti  puno na tim rijecima. Stvarno bih voljela da prihvati jaslice jer bi trebala rodit krajem 7mj pocetkom 8mj,tek sam na pocetku trudnoce pa nam jos nisu izracunali termin.. 
    Puno ti hvala ☺

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Megi1509


    Ugolina hvala ti  puno na tim rijecima. Stvarno bih voljela da prihvati jaslice jer bi trebala rodit krajem 7mj pocetkom 8mj,tek sam na pocetku trudnoce pa nam jos nisu izracunali termin.. 
    Puno ti hvala ☺

    Ma nema na cemu!!! vazno da ga onda vodis,a to plakanje ce s vremenom prestati..ono,pomirit ce se sa svojom sudbinom..znam da je koma gledati kako dijete ujutro urla iz petnih zila, mnogi se i bacaju po podu i slicno samo da roditelji odustanu..to ovako dramaticno izgleda,ali djeca cesto cim roditelj ode i vrata se zatvore,odu se igrati.. a placu kada roditelj dode po njih,hmmm, najbolje na ovaj nacin objasniti, kada odrasla osoba nakon dugo vremena vidi jako dragu osobu, isto joj dode da zaplace..tako slicno i s djecom,samo sto je njima nekoliko sati puno.. radim u vrticu pa ti sve to sa sigurnoscu mogu reci 😂😂
    U pocetku mozes i doci ranije po dijete,primjerice nakon rucka, onda mu se nece ciniti tako dugo kao nakon spavanja..poslije kad se privikne,lako se prilagodite..

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar Megi1509

    Megi1509

    Broj poruka: 81

    Prijavi adminu

    Ja sam i htijela dolazit po njega nakon rucka kad smo ga opet dali nakon mj dana a tete su mi rekle da ne neka dodjem u 15 jer da se ako ne nikad nece naviknut..

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Hmm..svatko ocito ima neki svoj sistem rada,ali govoriti roditelju koji je korisnik tog vrtica i koji placa vrtic,kada ce doci po svoje dijete mi je osobno nepojmljivo..?!?!?… imas pravo doci po svoje dijete kada ti to zelis.. 
    Dobro,one vjerojatno ne zele da se dijete navikne da dolazis poslije rucka jer ce mozda doci do problema poslije kada ce morati ostati na spavanju..ali kako na sve,kad ce biti potrebno naviknut ce se i na to.. ti najbolje od svih poznajes svoje dijete i znas sto je za njega najbolje i time se vodi!!!

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar Megi1509

    Megi1509

    Broj poruka: 81

    Prijavi adminu

    Vjerojatno bi im mozda otezilo za kasnije da. ali meni je iskreno nakon sta mj dana nije bio u jaslicama stvarno bilo naglo da odmah ostane i spavat,mogu mislit kako je tek malom bio sok..
    Stvarno ti hvala sta si me saslusala i dala savijet i misljenje,pogotovo jer si i ti teta u vrticu.. 😚

  • Avatar Ugolina

    Ugolina

    Broj poruka: 4926

    Prijavi adminu

    Ja osobno takoder razmisljam kao i ti i obicno preporucujem roditeljima da barem taj prvi dan nakon dugog bolovanja ne spavaju..ali kljuc uspjeha je takoder povjerenje i suradnja s odgojiteljima..ako nemas u njih povjerenje,zasto bi imalo dijete..postoji razlog zasto ti nesto kazu i najbolje da ih poslusas jer oni ipak rade s tvojim djetetom i znaju ga..lako meni pricat ovako na coravo 😂😂😂😂 drago mi je sto sam ti pomogla!!! ako me trebas opet,potrazi me na ljetnicama 2016 hihihi 😂😂😂😂😂😂😂 sretno s trudnocom!!!

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.