Baka i djed više vole jednog unuka

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • mekica

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Baka i djed preferiraju jednog unuka više od drugog????
    Da li vam se dogodilo da baka i djed preferiraju dijete od sestre više nego dijete od druge sestre?
    Da li je moguće da postoje takva preferiranja?

  • Avatar tena123

    tena123

    Broj poruka: 633

    Prijavi adminu

    pa ako na žalost postoje roditelji koji  preferiraju jedno dijete više nego drugo onda baka i djed nebi trebali biti iznimka.
    moja starija sestra je prvo dijete mojih roditelja i tatina mama ju je oduvijek najviše voljela, ja sam druga pa sam nekako automatski pripala maminoj mami, koja stvarno nikad nije radila razliku a nju smo baš svi najviše voljeli, možda baš zato

  • Avatar sretnamama3

    sretnamama3

    Broj poruka: 42

    Prijavi adminu

    moja mama tvrdi da ne preferira jednog unuka više od drugih ( zasad ih ima 14 =) ), ali moj brat i šogorica su bili živjeli sa njom i tatom duže vrijeme do jedno treće godine od male.. i koliko mi ostali (šestero nas je braće i sestara) kužimo da ju više preferira, ona tvrdi suprotno, ali to se vidi ona ni sama toga nije svjesna.. i mi sad trenutno živimo s njima, ali moja cura je još jako mala pa joj svi daju više pažnje.. ali svi nećaci najviše vole ići k njoj nego k drugim babama i dedima.. hehe.. takva je valjda osoba.. =)

    <3<3<3<3 Tomo Suza = Anabela i Emili<3<3<3<3

  • mekica

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    ma neznam kako je to uopće moguće da se preferira nekoga…….čudno

  • Avatar Ina16

    Ina16

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Moguće je, naravno! Ali što onda? Nisu baka i djed roditelji da moraju voljeti djecu jednako. Zašto bi to bio problem?

    Život je lijep!

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Baka I djed jesu roditelji, svoj djeci, jesu li pravili razliku medu njima? Ako jesu onda je to vec problem, ne govorim o razlici u pristupu kao individui koja je na svoj nacin posebna i cija je osobnost drugcija jer ipak nismo roboti vec ljudska bica koja osjecaju i razmisljaju.Trebali bi biti svjesni kakav to utjecaj ima na unucad kada prave razliku, to je jedan oblik psihickog zlostavljanja onog djeteta kojeg zapostavljaju naspram drugog. Daju mu osjecaj manje vrijednosti I kako psihicki tako I socioloski ga unazaduju jer mu ruse samopouzdanje u samom startu. Treba se upitati kakav ce utjecaj to imati na dijete u daljnjem zivotu, u meduljudskim odnosima.

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar brcka1902

    brcka1902

    Broj poruka: 186

    Prijavi adminu

    LuKi


    Baka I djed jesu roditelji, svoj djeci, jesu li pravili razliku medu njima? Ako jesu onda je to vec problem, ne govorim o razlici u pristupu kao individui koja je na svoj nacin posebna i cija je osobnost drugcija jer ipak nismo roboti vec ljudska bica koja osjecaju i razmisljaju.Trebali bi biti svjesni kakav to utjecaj ima na unucad kada prave razliku, to je jedan oblik psihickog zlostavljanja onog djeteta kojeg zapostavljaju naspram drugog. Daju mu osjecaj manje vrijednosti I kako psihicki tako I socioloski ga unazaduju jer mu ruse samopouzdanje u samom startu. Treba se upitati kakav ce utjecaj to imati na dijete u daljnjem zivotu, u meduljudskim odnosima.

    Slažem se. Ljude koji preferiraju jedno dijete više od drugog smatram gamadi jer se ni jedno dijete ne bi smjelo osjećati manje vrijednom osobom. Na žalost takvih ima mnogo. Imam osobno iskustvo i moram reći da mi je pun kufer tih idiota, kao da je “normalno” da se muška djeca više paze nego ženska. Zato danas i imam stav da ljude ne poštujem zbog toga što i koliko imaju godina, već po njihovom ponašanju prema meni i drugima.

  • Avatar Jojo5

    Jojo5

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    Imam primjer u obitelji gdje su baka i djed preferirali jedno unuče više od drugoga. Jednu sestru nisu fermali nikako a drugu su dizali do nebesa i slažem se s Luki u potpunosti. Mala je jako patila radi toga. Danas su obje odrasle osobe no takav tretman ne samo da je narušio samopouzdanje već i njohov međusobni odnos. Podsvjesno izbija tu i tamo na vidjelo ali et bore se zdravim razumom protiv takvih gluposti no štetu su veliku učinili djed i baka. Ja ih ne bih tako zvala jer su njihovi postupci više od 25 godina bili gnjusni i dan danas traju.

  • anamia

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Nažalost, to postoji. Svekrva i svekar obožavaju svog unuka, dok za moje curice pitaju ako baš moraju. Muško je za njih više vrijedno, i to se vidi. Opsjednuti su njime, stalno pričaju o njemu, pljuju po sinu i snahi i njihivom načinu odgoja. što pričaju o meni bolje da ne znam, ali me baš briga. Ne razumijem ih, ali to je tako. Bog sve vidi i naplati. Kad sam rodila prvu kćer svekrva je mog muža pitala jel mu žao što nije muško. Kad se toga sjetim krenu mi suze iako je to bilo prije 10 godina, čak je i moja curka rekla da baka više voli njega nego nju. Primitivci.

  • Avatar crocandy

    crocandy

    Broj poruka: 224

    Prijavi adminu

    Itekako moguće. Meni svekrva otvoreno kaže da će joj prvi unuk uvijek biti prvi i najdraži. Ali ne pravi razliku među ostalom unučadi.

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.