genetska nasljednost

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar nanast

    nanast

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Bok svima ja bolujem od adpkd-a ciste na bubrezima vjerujem da je to svima poznato imala sam trudnoću u kojoj sam u 7 mj carskim rezom izgubila bebu jer je nasljedio isto što i ja samo u gorem obliku.Napravila sam genetsku analizu u kojoj stoji da imam adpkd grešku te je nasljednost 50/50 za iduće dijete.Moja genetičarka me šalje na pgd+ivf u Ljubljanu.Zanima me dali je itko iamo sličan slučaj mome.Svaki savjet je dobrodošao.Hvala svima

  • anđela

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    i ja sam izgubila dijete u  mj trudnoče i sad smo naručeni za genetičara pa me zanima što su vam sve radili od nalaza??i koliko ste čekali da vam nalazi budu gotovi

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Nanast,
    Zao mi je radi tvog gubitka.
    Naime, na za Ljubljanu nisam cula bas neka poz.iskustva, vise salju u Prag.
    Koliko sam citala o tom PGD / PGS, oni ispituju embrije i vracaju samo zdravi embrij,.koji nije nosioc te greske.
    Meni je isto moja dokt.predlozila Prag,.jer sam imala vec 3 spontana.i u zadnjem je pronadjena kro.greska triploidija, ali nasi kariogrami su uredni.
    Imas sigurno vise cura na Rodi koji su isli na PGD, doduse na temi.Potpomognuta u Ceskoj, ali mozda da tamo pitas pa te mogu spojiti s curama koje su isli i drugdje.
    Ja sam bila.stupila u kontakt s curama koje su isle u Cesku i Belgiju, ali rijetko tko.ide u Ljubljanu.
    Cak mislim da.iz Ljubljane uzorak salju u Italiju i postoji oko cca mozda 4 posto da su rezultati krivi, a posto to jako puno platis, mozda nije sigurno.
    Isto tako HZZo ti moze redundirati.oko 1000 e plus put.

    [lilypie.com]

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Davorka,
    Vjerovatno cete raditi kariogram, ti i szprug.
    Nalazi se cekaju dugo, 3 mjeseca na Rebru.
    U Klaicevoj i na Sv.duhi se cekaju manje ali je termin narudjbe duzi, tako da ti na isto dodje.

    [lilypie.com]

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.