Koliko vaše bebe spavaju

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar lalita611

    lalita611

    Broj poruka: 30

    Prijavi adminu

    Imam bebu od mjesec dana i imamo problema sa spavanjem; odnosno kroz spavamo jako malo… Kroz dan smo budni od 8 sati ujutro pa sve do nekih 16-17 sati… Beba zadrijema oko podneva na 15-tak minuta sa poluotvorenim očima na rukama, ako je pokušam spustiti široko me pogleda. Od 17 spavamo 2-3 ture po 2 sata, jer svaka 2 sata jedemo. Kroz noć se budimo svaka 2 sata jer jedemo i imamo period oko 3h da se najedemo, pa opet imamo jedan  period nespavanja. Nemamo grčeve, ništa nas ne boli… Beba je sretna.
    Jel to normalno za tako malu bebu? Kolko vaše bebe spavaju?

  • Avatar Njena mama

    Njena mama

    Broj poruka: 30

    Prijavi adminu

    E da ,tako je i nama bilo! 
    Moja malena sad ima 3 mjeseca i spava cijelu noć (Uz podoje) ali po danu skoro nikad! Voli zaspat u kolicima nekih 20 min. i onda se probudi naspavana kao da je spavala nekoliko sati!
    Samo par puta se dogodilo da je spavala po 2 sata dnevno..
    A ispočetka,vjeruj spavala je manje nego sad  . Mene je slamalo ali nju ne!  I ja sam bila zbunjena i čitala koliko bebe spavaju.Koliko bi jedna beba dnevno moja bi u nekoliko dana spavala s tim da nije jela ni svaka 2 sata ni svaka 3 nego non stop(sad svaka 3 sata) ! 
    Na kraju sam shvatila da je malo življa beba i da je njoj to ok.
    Dokle god uredno dobiva na kilaži i ti vidiš na njoj da je zadovoljna bez brige,a ona će već uhvatit neki normalni ritam!

    Svaki tvoj osmijeh u mom oku stvori suzu radosnicu! Hvala Ti,Boze na mom anđelu!

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Draga lalita611, uključite se u raspravu “Uspavljivanje bebe” u kojoj možete pronaći korisne informacije i pitati druge roditelje za savjet:
    https://klokanica.24sata.hr/forum/beba/beba-39/uspavljivanje-bebe-162 [klokanica.24sata.hr]

    Možda Vam mogu pomoći i ovi članci:
    https://klokanica.24sata.hr/beba/razvoj-u-prvoj-godini/beba-se-cesto-budi-i-ima-nemiran-san-780 [klokanica.24sata.hr]
    https://klokanica.24sata.hr/beba/razvoj-u-prvoj-godini/kako-nauciti-bebu-da-sama-zaspi-930 [klokanica.24sata.hr]
    https://klokanica.24sata.hr/beba/razvoj-u-prvoj-godini/bebin-dnevni-raspored-fleksibilan-ili-dosljedan-1089 [klokanica.24sata.hr]

  • Avatar snoopyca

    snoopyca

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    ima skoro 7 mj i spava 6-8 sati u komadu,pa klopa pa onda još 4-6 sati u drugom komadu.sve skupa noćno spavanje 11 do 12 sati

  • Avatar lalita611

    lalita611

    Broj poruka: 30

    Prijavi adminu

    Naš problem nije u uspavljivanju, beba navečer zaspi sama u svom krevetiću; a kroz dan malo spava ili uopće ne spava, traži puno pažnje i jako je znatiželjna(sve mora vidjeti i čuti)
     Već me zbunjuje to, kolko čujem od drugih roditelja da ima bebe u toj dobi spavaju ili su spavale puno…

  • Avatar Njena mama

    Njena mama

    Broj poruka: 30

    Prijavi adminu

    lalita611


    Naš problem nije u uspavljivanju, beba navečer zaspi sama u svom krevetiću; a kroz dan malo spava ili uopće ne spava, traži puno pažnje i jako je znatiželjna(sve mora vidjeti i čuti)
     Već me zbunjuje to, kolko čujem od drugih roditelja da ima bebe u toj dobi spavaju ili su spavale puno…

    Moj savjet je da se ne opterećuješ kako druge bebe i ne uspoređuješ svoju s drugima…samo će tebi biti gore!

    Svaki tvoj osmijeh u mom oku stvori suzu radosnicu! Hvala Ti,Boze na mom anđelu!

  • biba28

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Mislim da treba proći 3 mjeseca kako bi se ustabililo spavanje i po noći i po danu, bitno je samo ne dopustiti bebi dugo da bude budna jer su onda hiperaktivni. Moja beba je 7 mjeseci i nakon 3 mjeseca je stekla navike spavanja, ne dopuštam joj budnost dužu od 3h i sada se je već navikla na takav ritam i jednostavno nakon 3 sata trlja sa okama i doslovce me traži da ju uspavam. Uspavljivanje traje par minuta. Po noći mi spava cijelu noć, od 8h naveče do 6-7 h ujutro. Bitno je i u isto vrijeme stavljati bebu naveče na spavanje.

  • Ivana5

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Meni je moja patronazna rekla da ima djece kojoj je dosta 15-ak min spavanja da se odmore, to je radila i moja starija kcer. Nije bas htjela spavat, a mlada zato spava ali nece bit solo u kindacu 

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Moje iskustvo sa spavanjem tako male bebe je sljedece, do 3. tjedna zivota je samo spavao i jeo, svakih 4 sata mi se bio budio, bilo po danu ili po noci, da bi jeo i opet zaspao. Nakon toga je uslijedio prvi skok u razvoju i od taka je prestao spavati po danu, znaci ista stvar kao kod tebe, zape na 15 min i cim dotakne krevetic budan je i place. Ta faza je trajala par mjeseci. Mislim da smo sa nekih 4 mjeseca uhvatili ritam sa 3 dnevna spavanja od 1 vremena, koji put duze koji put krace. Sa 7 mjeseci izbacili smo jedno od 3 spavanja, ono zadnje oko 17.30 popodne. Sada ima skoro 11 mjeseci i spava preko dana samo jednom oko 2,5 sata u prosjeku.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • chloe

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    Moj bebač po danu uspije nekad i da ne jede po tri,tri i pol sata…ali zato kada dođe noć budimo se svaka dva sata nije da baš nešto spava.dok čujem od prijateljica da njihove bebe znaju odspavati i po 5,6 sati u komadu…ja mislim da to sve ovisi od bebe do bebe.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.