Odjeća za bebe - gdje i koliko kupiti?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    Drage mame, 
    ovo mi je prva trudnoća i nemam iskustva vezanih uz robicu za bebe pa mi treba vaš savjet. 
    Gdje ste kupovale/kupujete robicu za bebe, a da su cijene koliko toliko pristupačne? Bila sam u nekoliko dućana u Zagrebu i šokirala se kada sam vidjela da najobičniji body vel.50 košta cca 40kn.  To mi se nekako čini malo previše, ispravite me ako griješim. 
    Muči me i to što ne znam koliko robice kupiti s obzirom na to da bebice rastu kao gljive. Čitala sam na internetu da za početak treba kupiti 3 body-a vel.50, 54 i 56. Isto toliko onih jednodjelnih kompletića, benkica, 2 čarapice, 2 kapice…I da sve to preraste za tjedan dana! Uz to termin mi je u 6. mjesecu i taman će ljeto i vručine pa se pitam treba li gomila te robice?
    Znam da ćete mi reći da je najbolje posuditi to što se brzo preraste, ali one što su mi nudile robicu su i same ostale trudne tako da mi ta opcija otpada i ne preostaje mi drugo nego obilaziti dućane 
    Unaprijed hvala na odgovorima!

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • karlito

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    mislim da će ti trebati malo više od toga,jer bebe puno bljuckaju pa ih moraš presvući a barem si uzmi jedno 5 kratkih bodija da imaš za ispod majce obući ipak je hladnije sada,imaš ćesto nekekve popuste u trgovinama,ja sam svome npr. uzimala u kauflandu po 13 kn te kratke bodije i dugačke,a i pratila sam kad gdje bude neko sniženje pa uzmem,moj se rodio sa 4 kg pa mu je 54 bilo svejedno veliko ali bolje uzmi malo veću robicu pa mu zavrni rukaviće i tako razumijem te skroz pošto i mi nemamo od koga uzeti robicu al eto dosta smo dobili za babinje i krstitke

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Kaj sam kupovala sam gledala da kupim na akcijama, više manje bodije od devića kod devića, znaju bit po 15 kn il manje, ima u mercatoru njihovih isto jeftinijih il u c&a pakiranje od 5 komada za 60 kn. Moraš znat da i po ljeti zna bit hladno, moje su obje u 6. mjesecu rođene i manja je morala  nosit i zimska odjelca jer je vani bilo 10 stupnjeva. Kaj se tiće kapica, ja sam imala 1 i ni tu nisu više od 3 puta nosile, drugo je šeširić. Istina je da veličinu 50/56 preraste u prva 2 mjeseca maksimalno, al ak nećeš svaki dan ručno  prat, treba ti barem 10 bodića/benkica s dugim il kratkim rukavima, ako su s kratkim, trebaju ti barem 3 majčice, nekoliko hlačica i tanji kombineziniči/pajaci. Čarapice su ti dosta dvoje :) Moraš znat da bebe često kakaju i da im izađe, mojima je po dva do 3 puta dnevno izašlo kraj nogice ili po leđima i moraš komplet presvlačit. U glavnom, ja nisam puno kupovala, kupila sam ono kaj mi se svidjelo, većinu sam dobila rabljenu jer se te veličine ne isplate kupovat jer se ne istroše. Ako imaš od kog dobit rabljeno il posudit, to ti je najbolja opcija po mom mišljenju

  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    Lijepo je konačno dobiti konkretan odgovor. Hvala vam cure. Do sada sam samo slušala priče od mojih kako mi ne treba skoro ništa za malu bebu i da je to sve bacanje novaca, kako pretjerujem jer mi je prvo djete i sl. A kakvo pretjerivanje kad ništa za bebu još niti nisam kupila.  
    Znači ipak ima jeftinije, ja očito onda odem na kriva mjesta. Ovo u C&A mi se čini odlično, 5 kom za 60 kn je skroz ok. Malo ću se i ja baciti na škicanje po akcijama. 
    Sad bar znam koliko stvarno treba te robice, jer kako ste rekle, bebe bljuckaju i kakaju i treba vremena da se to i opere.
    @missha robicu na žalost svu moram kupiti jer su dvije dame koje su mi obećale posuditi ostale trudne i razmak u terminu je mali tako da mi ih je glupo sad i podsjećati na to. Da stvar bude smješnija prije par godina je moja mama svu robicu koju je od brata još čuvala podijelila. Sve novo i očuvano kao iz dućana jer je stvarno pazila da svako malo sve opere, nešto i s etiketom. A sad kad mi treba nitko ne zna šta su s tim napravili. Nema veze, snaći ću se ja. 
    P.S. 
    Ako naletite na neku akciju slobodno tu javite :) 
    Još jednom hvala na odgovorima!

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • taychy

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    imas u kiku super stvari nije skupo,a i sad su velika snizenja! imas u C&A i u H&M super kompletica 3u1 po  69kn…

  • karlito

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    upiši si na internetu popustolovac i čekaj akcije ;)) tu ja pratim

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Draga venera, u rubrici Trudnoća već je otvorena tema “Odjeća za bebu”, pogledajte tamo, možda pronađete još koji savjet: https://klokanica.24sata.hr/forum/trudnoca/trudnoca-38/odjeca-ua-bebu-110 [klokanica.24sata.hr]
    A preporučujemo Vam i ovaj članak: https://klokanica.24sata.hr/trudnoca/trudnica/sto-sve-treba-vase-novorodence-474 [klokanica.24sata.hr]

  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    Bila sam danas u City one-u u H&M-u ima svakakvih kompletića 3u1 po 69kn, a u C&A 5kom body-a po 69kn. Pogledat ću u kiku, dobro si me sjetila taychy.

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    Klokanica


    Draga venera, u rubrici Trudnoća već je otvorena tema "Odjeća za bebu", pogledajte tamo, možda pronađete još koji savjet: https://klokanica.24sata.hr/forum/trudnoca/trudnoca-38/odjeca-ua-bebu-110 [klokanica.24sata.hr]
    A preporučujemo Vam i ovaj članak: https://klokanica.24sata.hr/trudnoca/trudnica/sto-sve-treba-vase-novorodence-474 [klokanica.24sata.hr]

    Sorry na ponavljanju, nisam vidjela da već ima ta tema. 
    Možete li ih spojiti da ne pišemo isto na dva mjesta?

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Draga venera, odlučili smo ostaviti ovu temu u oba podforuma, i Beba i Trudnoća tako da buduće mame i mame u raspravama mogu pisati što od odjeće nabaviti prije termina, nakon dolaska bebe, ali i kad je beba malo veća.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.