Pupak

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • mekica

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Pupak

    Sv.Duh pedica kod otpusta rekla netreba čistiti pupak.Patronažna došla drugi dan od otpusta te naglasila s ničim ne tretirati pupak male bebe.I na kraju pupak počeo krvariti,na što smo otišli kod pedice da nam pogleda jel je sve u redu.Krasta se zaljepila za kožu te se pupak iznutra nije sušio.Odlijepile su jedva krastu i očistile pupak,na što je krasta otpala dr dan,i ostao nam pupkić koji se sada zarasta.Super što sam reagirala jer tko zna što bi se još desilo ispod toga.Sestra kod pedice rekla da netko čisti a netko ne čisti pupak.I sad da li treba na kraju čistiti ili ne?Ne kužim zakaj kod otpusta batrljak nije bio odignut od kože i previjen sa gazicom??

  • barabica

    Broj poruka: 26

    Prijavi adminu

    Rodila sam u petrovoj i receno mi je,i pokazano,da se pupak cisti jednom dnevno medicinskim alkoholom..odmah po dolasku kuci,stigla je patronazna i rekla ne alkoholom,nego octeniseptom..tako smo i cistili i nije bilo nikakvih problema..

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Na sv. duhu je sve ok osim njihovih pupkića, 2 puta sam tam rodila i dosta teško sami padnu ako ne čistiš. Nemoj naglit nego 2 puta dnevno na sterilnu kompresu rasprši occtanisept i malo odigni krasticu da ju očistiš, tolko kolko sama ide. Posipaj s tyrosur praškom i možeš zaštitit s sterilnom kompresom da neide pelena preko.

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    Uh, mi smo imali problema s pupkom. Kad smo došli iz bolnice, došla patronažna i otkinula mu pupak i kupala ga. Već sam na nekoj temi pisala o pupku. Uglavnom, dobio je infekciju i opet 7 dana na antibioticima, a u bolnici bio 10 dana na antibioticima. Išli smo u dom zdravlja na čišćenje hidrogenom, a kod kuće sam mu špricala Occtaniseptom i nakon toga Tyrosur prašak, gore sterilna gazica i preko mrežica da ne padne gazica. Tako smo radili 2 puta dnevno i trebalo je dosta vremena da se to očisti. Znam da smo do puna 2 mjeseca pazili da se ne pokvasi kod kupanja. Iako je već prije bilo dobro, bilo me je strah pa smo pazili.

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Ja nisam pupak nicim cistila, samo sam ga kod svakog prematanja naprasila sa Tyrosur praskom i zamotala u novu sterilnu gazu. Doma smo dosli 3. dan, a pupak je otpao 5. dan. Nikakvih problema nije bilo.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    Malo off topic. Da li je obavezno da te patronažne dolaze doma? Uglavnom sam čula da mame imaju jako negativna iskustva s njima.

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Moraš nazvat jer buš dobila obrisač ak ti ne dođe. Mene je obrisala kaj ju nisam zvala odmah kad sam došla nego iduće jutro pa sam joj poremetila planove, jadnoj… Al naša patronažna je tak katastrofična i samo sam puštala kroz uho kaj mi je govorila. Jedino je bila korisna oko pupkića jer na Sv. duhu fakat to malo loše bude i odmah se treba od prvog dana čistit jer bude velika i debela krasta.

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    venera


    Malo off topic. Da li je obavezno da te patronažne dolaze doma? Uglavnom sam čula da mame imaju jako negativna iskustva s njima.

    Moras ju nazvati, u otpusnom pismu ti napisu da se u roku par dana moras javiti nadleznoj patronaznoj sluzbi. Al ja sam svojoj odmah rekla da mi vise ne mora dolaziti, jernikakve koristi od nje. Mislila sam da ce mi mozda bar doc pomoc prvi put okupat dijete, a ona meni pa probajte sami. A ja njoj na to, ok, onda vas vise ni ne trebam.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Hahaha, moja je meni rekla da dijete NE kupat prije nego bude pupak skroz suh. Bio je 6. mjesec, a njoj su još morali spaljivat ranicu jer joj je nakon tjedan dana kaj je pupak opao, prokvrario zbog naprezanja od grčeva. I ondak kaj, da ju ne kupam 2 mjeseca? Strašno….

  • Avatar malaMi

    malaMi

    Broj poruka: 30

    Prijavi adminu

    Mi smo ga samo prašili kako su nma rekli u bolnici i patronažna, i sve bilo ok.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.