Vodene kozice - savjeti

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • mammana

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Željela bih vam uputiti nekoliko savjeta za pomoć kod vodenih kozica, voljela bih da sam i sama za njih saznala odmah. Prvenstveno kažu da je za dijete dobro samo tuširanje više puta dnevno, što je i razumljivo jer nekada kad sam ih i sama imala prije 20 godina tuširanje je bilo strogo zabranjeno. U mom slučaju prvo mi ih je dobio stariji sin koji ima 6 god i njega sam tuširala, mazala tekućim puderom, od kojeg baš nikave koristi a samo njega preporučuju. Ono za što sam saznala naknadno je pjena koja se može kupiti u ljekarni a cijena je 160,00 kn zove se POXCLIN, namaže se tijelo dijeteta i ono u roku od par minuta prestane svrbiti. Kod manjeg koji ima 1,5 god je bilo nešto jače jer mi nosi pelene, a kozice se stvaraju najviše u mračnom i toplom, znači pelenama. Maleni je imao hrpe kozica posvuda u području pelen što je dovelo do naticanja testisa i piše, a prema pedijatrici treba samo sa tekućim puderom mazati, što je i izazvalo naoticanje jer koža nije mogla disati. Znači mame beba koje dobiju kozice dok nose pelene nikako koristiti tekući puder već samo hipermangamom ispirati jer je on antiseptik i umiruje rane od kozica te ako je potrebno obloge od kamilice. Naravno, preporučujem i pjenu za mazanje tijela kako ih ne bi jako svrbilo.

  • keka333

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Ja sam mama troje malih anđela!!!! Ante ima 5 godina, Petar 3 i pol godine I naša princeza Marija 2 i pol godine.
    Nitko od njih nije imao kozice a kako su ovu jesen svi krenuli u jaslice i vrtić mogu ih očekivati svaki čas.Očekujem da će ih Marija donjeti jer je najmanja,a Antini vršnjaci su većinom to preboljeli.
    Mene muči to što moj suprug 31 god. nije prebolio kozice,a dokt. Jovančević kao i svi drugi upozoravaju da je za odrasle to opasno.kako ću njega izolirati kad neću niti znati da mi djeca imaju kozice a zarazna su prva dva dana prije samih simptoma?????Znači da će ih suprug isti dobiti???

  • martina.sormazban

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Zar u hrvatskoj ne postoji cijepljenje protiv? U svicarskoj se odrasli koji nisu prebolili cijepe pa se raspitajte kod svog doktora.

  • kkunovic

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Možda će ih dobiti a možda neće.Moj je dobio ali nije dugo trajalo,premda nije htio priznati,ah ti muški,ipak sam ga mazala tekućim puderom za kozice.

  • draz3

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ja sam u 40 dobio kozice i zasipalo me jw puno perem se 10 puta na dan i svi ovi sprejevi koje guraju nis ne vrijede…cese me uzasno peobat cu danas kupit tu pjenu protiv svrbeza poxclin jwr je ovo uzas za izdrzat nadam se da ce djelovati i da nece bit bacen novac…ako tko ima bolju ideju protiv svrbezi nek napise susjed mi veli da postoje i tablete ko ima jako svrbenje

  • Avatar MAMA X2

    MAMA X2

    Broj poruka: 444

    Prijavi adminu

    Tema nije dugooo aktivna al mozda se neko javi sa savjetom….mama sam deckica od 2 godine i bebe od 1.5mj jucer je bila kod nas curica kod koje je njena mama navecer primjetila da joj izbijaju vodene kozice …..maleni ide u vrtic i ok dobio bi ih kad tad ali strah me za bebu kako reagiraju tako mali strah me da se ne zakonplicira ?dojim ju samo .

  • maminosunce29

    Broj poruka: 61

    Prijavi adminu

    mama prvi put i mi smo bili u slicnoj situaciji, mali mi ko beba od 2 i pol mj bio u kontaktu s curicom kojoj navecer izbile kozice, posto je iskljucivo dojen dobiva antitijela od tebe, naravno ako si ti preboljela, mi ih nismo dobili! sretno

  • Avatar MAMA X2

    MAMA X2

    Broj poruka: 444

    Prijavi adminu

    maminosunce29


    mama prvi put i mi smo bili u slicnoj situaciji, mali mi ko beba od 2 i pol mj bio u kontaktu s curicom kojoj navecer izbile kozice, posto je iskljucivo dojen dobiva antitijela od tebe, naravno ako si ti preboljela, mi ih nismo dobili! sretno

    Joooj slucajno stisla ovo prijavi poruku administratoru jesam smotana uzas.

    Da ja sam preboljela kozice nadam se da ce i nas zaobic joj tako me jako strah

  • maminosunce29

    Broj poruka: 61

    Prijavi adminu

    MAMA PRVI PUT


    maminosunce29


    mama prvi put i mi smo bili u slicnoj situaciji, mali mi ko beba od 2 i pol mj bio u kontaktu s curicom kojoj navecer izbile kozice, posto je iskljucivo dojen dobiva antitijela od tebe, naravno ako si ti preboljela, mi ih nismo dobili! sretno
    Joooj slucajno stisla ovo prijavi poruku administratoru jesam smotana uzas.

    Da ja sam preboljela kozice nadam se da ce i nas zaobic joj tako me jako strah

    ne brini onda zaobici ce vas mi smo cak i kombinirali dojenje i ad pa nas zaobislo to zaboravila napisat! pozz

  • Mila73

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav, cerka 16 godina ima ospice od nedelje,mazemo tecnim puderom sa anestezinom,kako da skinem slojeve ovog pudera? Mislim da nema bas logike da se stalno stavlja sloj po sloj.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.