Jesenske bebe 2017

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Cvita

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Angel03

    Napokon sam uspjela nekakav popis naprviti što trebam kupiti. Cure molim vas da mi napišete ako mislite da još nešto bitno ima, a da nisam stavila na popis, a isto tako ako smatrate nešto bespotrebnom da napomenete. Hvala

    Za bebu: Kolica, Krevet, Madrac, Posteljina, Toplomjer, Kadica, Komoda + prematalica, Pelene, Vlažne maramice, Bočice, Autosjedalica, Tetra pelene, Gaze, Ručnici, Bademovo ulje za kupanje, Aspirator za nos, Pavlovićeva mast za guzu, Tetra krpice, Vreća za spavanje, Pamučni body - 10 kom, Kombnezon - 5 kom, Pidžama - 5 kom, Čarapice - 10kom, Hlače, Majice, Vestice, Dekice, Vatica i blazinice, Štapići za uši, Fiziološka otopina, Antibiotički prašak, Škarice, Četka za kosu

    Za mene: Ručnici, Spavaćice, Šlape, Jastučići za grudi, Izdajalica, ulosci za poslije poroda (chicco, pelzy ili vir 80), Mrežaste gaće, Grudnjaci za dojenje, Šeširići za dojenje, Japanke za tuširanje, Vlažne i papirnate maramice, Voda, Nešto za pojest, Mast za bradavice, Sprej za rane - Octenisept ili Bivacyn, Četkica i pasta za zube, Gel za tuširanje


    Angel hvala za popis
    Kopirano spremljeno i puno pomaze 😊

  • Avatar Barkleys

    Barkleys

    Broj poruka: 1723

    Prijavi adminu

    Jutro klokanice! Hvatam za ostatke. 

    Marijana, jako si lijepo ono napisala, o dušama, baš sam se zamislila. A Violeta, polomila sam se od smijeha na priču o kćerima i snahama. 

    Majstori? - ne želim pričati o tome, nama je stan u kaosu, za vikend krečimo kuhinju i kupaonicu, ja na mirovanju… Čak razmišljam da nekome platim da počisti poslije. 

    Ručno okretanje bebe - znam da se to radi uz ctg i ono da moraš biti spreman odmah ostati u bolnici. Ali djeluje mi jako bolno i iskreno ako se može odbiti ja bih. Nemam problema sa CR u slučaju zadtka. Ne znam kakva je praksa u Petrovoj, moram li na to ručno? Ako netko ima iskustva s tim nek se pliz javi. (Mi smo trenutno na zadak, ali imamo još vremena za okretanje) 

  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    Juuutrooo 
    Pupy, isplaci se!!! Moras biti jaka radi bebe, ali ako osjecas tezinu i ako imas osjecas da se trebas rasplakati - placi i izbaci to iz sebe. Isplaci se, obrisi suze i onda nastavi biti jaka… Znam da nije neka usporedba, ali kad su nam zgazili psa i macka sam se pocela praviti da je sve ok, a gusila sam se iznutra… Pocela sam plakati tih 5min max, obrisala suze i 'ajmo dalje… Nemoj da te to izjeda jer ce ti biti jos gore..
    Suncokretice, uufffffff, nije prerano za probleme s trbuhom jer i meni su krenuli cca kad i tebi, ako ne i ranije.. isto sam moeala smanjiti obroke, a kad pojedem nesto sto je napravljeno na prejakom ulju - gotovooo… Najradje bih se ispovracala… Nista ne pomaze… Osim coca cola… Tata mi ju je preporucio i stvarno bi mi bilo lakse…
    RADOVI - SRETNO SVIMA!!!! Sreca u nesreci sto nemamo jos svoj stan kojeg smo htjeli izgraditi je bas ta da ne bih sada imala snage ni volje… Kad smo trazili masinu mi je bila muka kamoli da me jos radnici zajebavaju kao i Sanjchi…
    Violeta, prejaka prica!nahhahaha
    Ma ne znam ja u cemu je problem sta familijom od muza i da li je to inatenje ili sto god… Znam da je grozno… Znam da mojima kad kazem NE je NE a kad kazem DA je DA… Primjer-vjencanje… Svojima sam rekla koga zelim na vjencanju i to su prihvatili… Njegovima smo reklo isto: NAJUZA OBITELJ+PRIJATELJI… Na kraju su si oni uvalili necanje od svekra i svekrve (JER TO TAKO MORA BITI!!!!) I svoje NAJBOLJE prijatelje (jer svejedno bi potrosili da ih pocaste))))… Da se razumijemo - Vjencanje je bilo za 10 ali moja sveki je rekla: to tako treba biti!!! Na nasem vjenčanju smo isto pozvali ljude koje ne znamo jer su nas svekici vukli po selima… Znaci, dala si je pravo da se petlja samo jer su se njeni svekici petljali i organizirali im pir…. Sto je najgore, oni si s tim “nasim” gostims nisu toliko dobri koliko ja S POLA moje familije koje smo pocastili na rostilju jer bi nas umjesto 100 bilo 200…

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar barbs

    barbs

    Broj poruka: 7932

    Prijavi adminu

    Sto se tice okretanja bebe koja je na zadak, kao i Hedgehog, odbila bih!!! Bas sam s muzem pricala o tome…
    Violeta i I me sretno na pregledu!!
    Malena, welcome baaaaack!!!

    [daisypath.com]
    [lilypie.com]

  • M@lena

    Broj poruka: 774

    Prijavi adminu

    treca_sreca

    pala mi napamet danas malena….ne javlja se lately. Kao i Tea - zaboravile nas?
    U biti se prestala javljat kad je otišla na jug, ali mislim da se već i vratila u ZG samo nema je ovde u nas
    nije valjda porodila se? mi smo terminuše, tu negdi u dan-dva


    Tu sam, tu sam 😊
    Nisam zaboravila na vas, samo previse dogadjanja oko nas pa stvarno ne stignem vrijeme provoditi na mobu. Nisam se jos porodila iako kaze doktor da je krenulo lagano. Malena se rasteze unutra, pa se sjetim tebe kad si govorila da imas osjecaj da ce Mila probiti nogom dolje put za van 😁 ista situacija kod mene. U utorak idem na pregled u bolnicu, uzet ce mi bris na streptokok pa cemo vidjeti kakva je situacija. 😊
    Vidjela sam da si stavila popis stvari za rodiliste, pa ako budes mogla stavi ponovo da mogu kopirati i prekontrolirati svoju torbu. 😊
    Pusaaa 😙😙😙

    [lilypie.com]

  • Dena1009

    Broj poruka: 1276

    Prijavi adminu

    Ima tu zaista necega. Prije 3g u rujnu smo pokopali djeda, a u studenom je na svijet dosao moj necak. Mama je u tom trenutku komentirala “u toliko malo vremena, toliko tuge i radosti”. 
    Kad sam imala 16g, iznenada mi je preminuo prijatelj kojeg sam znala jos od vrtica, to je bio vjerojatno najveci sok u mom zivotu. Prosle godine upoznala sam deckica koji je rođen iste veceri u i istoj bolnici u kojoj je preminuo moj prijatelj. 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Deleted user

    Broj poruka: 4918

    Prijavi adminu
    Jutro cure…evo ja gustam uz kavicu i napolitanke😊
    Maloprije bas dosla iz plodina…svasta sam kupila😁
    Sve to za 450 kn... Ovo skroz desno su rucnici (malih sam uzela 10 po 9 kn i velikih 4 kom po 18 kn-u pola cijene)
    Sve to za 450 kn... Ovo skroz desno su rucnici (malih sam uzela 10 po 9 kn i velikih 4 kom po 18 kn-u pola cijene)

    A ovo je za bebusku…i blazinice za mene😁
    Dakle: 3 rucnika, 4 packa blazinica i pack jednokratnih podloga za prematanje + 2 packa blazinica za dojenje

    [lilypie.com]
    Svi ideali svijeta ne vrijede suze jednog djeteta

  • Avatar Suncokretica

    Suncokretica

    Broj poruka: 896

    Prijavi adminu
    Žene, što mislite o košu za pelene sa kazetama? Ima li tko iskustva ili zna nekoga tko je to koristio? Isplati li se?

    [lilypie.com]

  • Avatar treca_sreca

    treca_sreca

    Broj poruka: 3358

    Prijavi adminu

    sangenic kantu za pelene - ja koristila s drugim sinekom. Fora mi je zvučalo pa sam išla probat…..šta reći - nije potpuni promašaj ali nije ni apsolutno hit
    Nisam sad imala namjeru uzimati, mada…..budem vidila kad krenu one smrdljive stolice (dok beba doji još je okej, tek kad krene dohrana onda to miomiriši za izrigat se )
    …..u biti ovisi jel imaš balkon u stanu na koji možeš izbacit smrdljive paketiće da te čekaju dok ne ideš van stana, jer pelene svakako ne idu u isti koš kao ostali otpaci u kući - to bi se sve posmrdilo i izvor zaraze samo takve bi kanta bila

    [lilypie.com]
    žena-majka-carica:)

  • Avatar treca_sreca

    treca_sreca

    Broj poruka: 3358

    Prijavi adminu

    kleaiva

    Pupy drzite se!
    Ja sam uzgubila u 5 godina puno dragih ljudi i nekako sam se naucila nositi s tim cinjenicama o bolesti😏😏😏
    Treba puno unutarnje snage za to! Onda kad se razbolilo dijete od moje kumicne jako shvatis da je to tragedija tek, a da starost ipak nisi svoje logicne dogadaje.
    Trenutno sam pak jedna vrsta podrske prijateljici koja je rodila prosli tjedan i na kraju beba je rodena sa srcanom manom i vec je imala prvu operaciju…e ljudi sto sam se naplakala ovih dana i noci i namolila se…sad se ceka da dobro prihvati tu cjevcicu pa kroz koji mjesec slhedeca operacija.
    Sad su mi opet i snovi ludi i svasta a sta mozemo osim moliti Boga da sve bude ok.


    dijelimo isto mišljenje o tim stvarima….apsolutno!
    Nisam ni ja bezosjećajna, ali zna se koji je prirodni slijed događaja. Svakako mi je manja tuga “odlazak” starijih osoba koje su svoj život već proživile, nego bolest malog djeteta pred kojim je cijeli život - jer to je kalvarija i za njega i za roditelje (i za cijelu širu obitelj, ovisno o koliko teškoj bolesti govorimo) - e to mi je strahota
    Nadam se da će se nebesa smilovat tvojoj prijateljici i da će beba bit dobro….nema goreg od tog.

    [lilypie.com]
    žena-majka-carica:)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.