Najbolji savjet o roditeljstvu koji ste dobili

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    Mame i buduće mame, u moru loših i nepotrebnih savjeta i preporuka naših mama, baka, prijatejica i poznanica, jeste li dobile neki baš dobar i koristan savjet kad ste bili trudni i o majčinstvu i odgoju djece i koji je to?

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ne slušaj druge nego svoj instinkt :D

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    Dragi roditelji, na Facebook stranici Klokanice https://www.facebook.com/klokanica.hr [facebook.com] postavili smo pitanje: Koji je najbolji savjet o roditeljstvu koji ste čuli?

    Pročitajte što su rekli roditelji na Facebooku:

    -  Ako želiš odgojiti “pravog” čovjeka, pokloni djetetu duplo više ljubavi i duplo manje novaca

    -  Od našeg pedijatra: nikad ne uspoređujte svoje dijete s drugom djecom

    - Budi onakav kakav jesi… prema djetetu se ponašaj kako bi želio da se i prema tebi ponašalo… ne dopusti da ti drugi upravljaju životom i petljaju se u odgoj djeteta 

    -  Mudar roditelj radi na sebi više nego na djetetu 

    - Odmaraj kad beba spava

  • Avatar Frančo

    Frančo

    Broj poruka: 99

    Prijavi adminu
    - Odmaraj kad beba spava

    savjet koji bi trebala poslušati svaka majka: sve ostalo može pričekati jer nitko naće ništa umjesto vas…

  • tanjaberislav.kuzle

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Slušaj svoj instinkt.Puno pričati s djecom.

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    Mudar roditelj radi na sebi više nego na djetetu - istina, odličann!!

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar AndTib7910

    AndTib7910

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Nisu to bili savjeti meni nego sam ih čula ili pročitala prije nego je moje dijete napunilo godinu dana. Nije čudno niti neobično da sam zapravo čula previše kontradiktornih savjeta od drugih mama/baka/djedova etc. 

    Zaključila sam da se za početak moram pomiriti sa ponekom greškom u koracima kroz odgoj, trebam prvo sebe poštivati i biti jaka da bi moje dijete bilo zadovoljno sobom ali i osjecalo poštovanje prema takvom roditelju/mami. 

    Uvijek kad treba i ne treba mu na glas govorim da  ga Volim i vidim da ga to jako smiruje. I ja i on se osjetimo bolje. 

    Dobar savjet je i da svaku gestu ili nepoželjnu radnju koju dijete radi treba odlučno ali nimalo grubo prekinuti uz kratko i jasno pojašnjenje “zašto to i to nije dobro raditi” i da ne treba trajati duže od 1 ili 2 minute jer dijete u toj dobi znaci od 3 i nešto mj. pa do 4 g može i zaboraviti ili nije do kraja razvijena koncentracija i pamćenje onog što mu se govori pa se može i ne sjecati tog za nekoliko minuta. 

    U trenutku dok dijete radi ono što nas smeta pokušati misliti na nešto lijepo/dobro i paziti da dijete ne primjeti moju nervozu ili nezadovoljstvo.

  • Avatar Marica89

    Marica89

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Najbolji savjet od rodice: Da ne treba dizati bebu odmah iz krevetića, već da je pustim da se neko vrijeme sama zabavlja (pretežito gledajući mobil ili sve oko sebe) - i upalilo je !

    A drugi od jedne žene sa interneta , pročitala sam da je napisala da ne nikako dizati bebu iz kreveta tokom noći ako se malo rasteže ili kenjka, nema potrebe jer se svi mi u snu rastežemo i namještamo i to ne znači da je gladna ! :D

  • Avatar a_a_fil

    a_a_fil

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Najbolji savjet sam dobila od tate kad sam rodila prvog sina, glasio je :“ Ti si rodila svoje dijete i nitko ga na ovom svijetu ne pozna kao ti. Samo slusaj instinkte i znat ces kako treba postupiti!”

  • Avatar Ina16

    Ina16

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Marica89


    Najbolji savjet od rodice: Da ne treba dizati bebu odmah iz krevetića, već da je pustim da se neko vrijeme sama zabavlja (pretežito gledajući mobil ili sve oko sebe) - i upalilo je !

    A drugi od jedne žene sa interneta , pročitala sam da je napisala da ne nikako dizati bebu iz kreveta tokom noći ako se malo rasteže ili kenjka, nema potrebe jer se svi mi u snu rastežemo i namještamo i to ne znači da je gladna ! :D

     Ovo su super savjeti

    Život je lijep!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.