Pohrana matičnih stanica krvi iz pupkovine

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar blondie2010

    blondie2010

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Dragi roditelji, ima li netko iskustva s pohranom matičnih stanicama krvi iz pupkovine? Suprug i ja bismo svakako to učini, bilo za javne ili privatne svrhe, no zanimaju me iskustva - pogotovo s pohranom za privatne svrhe. Ako jeste, gdje ste pohranili (Rebro ili negdje drugdje?), je li bilo problema, kakve su cijene, procedure… Hvala puno!

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    blondie2010


    Dragi roditelji, ima li netko iskustva s pohranom matičnih stanicama krvi iz pupkovine? Suprug i ja bismo svakako to učini, bilo za javne ili privatne svrhe, no zanimaju me iskustva - pogotovo s pohranom za privatne svrhe. Ako jeste, gdje ste pohranili (Rebro ili negdje drugdje?), je li bilo problema, kakve su cijene, procedure… Hvala puno!

    Ja znam proceduru za darivanje, jer sam to ja istrazivala. Cuvanje za privatne svrhe je istrazivao muz, ali bilo nam je fakat preskupo, tako da sam nekako zaboravila i koja je procedura i koja je cijena. Budem njega pitala mozda se on sjeca.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar blondie2010

    blondie2010

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Da, ako sam dobro shvatila, na Rebru pohranjivanje u privatne svrhe košta 2.000 eura + 1400 kn koje se daju bolnici za postupak. I moraš sam voziti na Rebro. Baš me zanima dal je netko to radio u zadnje vrijeme i ima li iskustva s drugim ‘pohraniteljima’. Skupo je, ali mi svejedno razmišljamo o tome… svakako ćemo pohraniti barem za javno korištenje, preko zaklade Ana Rukavina.

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    blondie2010


    Da, ako sam dobro shvatila, na Rebru pohranjivanje u privatne svrhe košta 2.000 eura + 1400 kn koje se daju bolnici za postupak. I moraš sam voziti na Rebro. Baš me zanima dal je netko to radio u zadnje vrijeme i ima li iskustva s drugim 'pohraniteljima'. Skupo je, ali mi svejedno razmišljamo o tome… svakako ćemo pohraniti barem za javno korištenje, preko zaklade Ana Rukavina.

    Ja sam na kraju u svoj toj strci i zbrci skroz zaboravila na papire za darivanje, ostali su mi u autu, iako sam bila najavila u bolnici da cemo darivati stanice. Budem drugi put, valjda necu bit tak smusena ko prvi hahahaha

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • majaleo

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    ja sam isto to gledala i istrazivala.Svidjelo mi se,ali je zbilja preskupo :( ako nista drugi put za javno koristenje jer moze nekom spasiti zivot

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ja sam s prvom curkom darovala matične stanice iz pupkovine u Zakladu Ana Rukavina, sestra mi je u bolnici isprintala sve papire koje sam ispunila, na zadnjoj kontro0li ih je doktor potpisao i donjela sam ih sa sobom u rodilište. Poslje poroda su mi izvadili krv i sve zajedno su poslali. A s manjom nisam mogla darovat jer sam imali stafilokok pa su mi dali antibiotik :( Ak bude treće, svakak ću opet darovat

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Cuvanje u privatne svrhe
    Cijena je oko 20 000,00 kn, s tim da sklopis s njima kao neki ugovor do 18. godine djetetova zivota. Kada dijete napuni 18. godina, onda ce oni sklopiti ugovor s djetetom, da li ce tada biti potrebno nesto platiti opet, nisu mi znali reci, jer jos nitko ne cuva stanice toliko dugo. I u tom slucaju sam odlazis po set za pohranu kod njih i sam si zaduzen za trasport stanica k njima.
    Tako je mm rekla zena kad je zvao Rebro prije malo vise od godine dana. Ne znam jel se nesto promjenilo u medjuvremenu.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar blondie2010

    blondie2010

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    ProudMomy


    Cuvanje u privatne svrhe
    Cijena je oko 20 000,00 kn, s tim da sklopis s njima kao neki ugovor do 18. godine djetetova zivota. Kada dijete napuni 18. godina, onda ce oni sklopiti ugovor s djetetom, da li ce tada biti potrebno nesto platiti opet, nisu mi znali reci, jer jos nitko ne cuva stanice toliko dugo. I u tom slucaju sam odlazis po set za pohranu kod njih i sam si zaduzen za trasport stanica k njima.
    Tako je mm rekla zena kad je zvao Rebro prije malo vise od godine dana. Ne znam jel se nesto promjenilo u medjuvremenu.

    Da, tako sam i ja čula, jedino je cijena bila nešto niža - oko 15.000 kn ukupno (isto za Rebro). Mi smo odlučili darovati ovaj puta za korištenje u javne svrhe, možda nekome pomogne. Javit ću se kroz koji tjedan Zakladi Ana Rukavina kako bi mi poslali papire :)

  • Avatar MrSandrica

    MrSandrica

    Broj poruka: 91

    Prijavi adminu

    Ima li kakve razlike kod poroda kad se pohranjuju matične stanice iz pupkovine….ima li ko iskustva?

  • Avatar naca.maca

    naca.maca

    Broj poruka: 13

    Prijavi adminu

    Suprug i ja smo odlučili darovati u Zakladu Ana Rukavina…papiri su spremni. Sad samo čekamo bebicu i nadamo se da će sve biti OK. Sama pomisao da nekom možeš pomoći mi je vau :D

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.