Adaptirano mlijeko

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Barkleys

    Barkleys

    Broj poruka: 1723

    Prijavi adminu

    Omerta

    A jel netko probao dati adaptirano mlijeko na bazi soje? Mozda se rijesite grceva, bljuckanja i ruznih stolica.

    Kravlje mlijeko je najcesci alergen kod djece… bilo obicno ili adaptirano, ipak je to hrana za malo tele.

    http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=1022 [prijatelji-zivotinja.hr]
    http://www.roditelji.hr/beba/zdravlje-i-prehrana/dnevnik-majke-koja-svoju-bebu-odgaja-veganski/ [roditelji.hr]


    Da, kravlje mlijeko i soja su među najčešćim alergenima… 😂😂😂 

  • Maja35

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    moja curica ima 3 mjeseca i od pocetka je na dohrani. Nikada je nisam dojila buduci da sam dobila mastitis i nemoguce bolove, odmah mi je u Petrovoj sugerirana dohrana. Moja je curica prava gurmanica, doduse na tatu, jede svakih 2 do 3 sata po 120 ml. Od pocetka je hranim Novalacom, jos nekoliko mjeseci pa cu prijeci na Novalac 2. Uglavnom ne brinite nista, te price oko dojenja su prenapuhane ako nije moguce onda jednostavno se ne treba muciti, ja sam imala ogromne bolove i upale. Moja se curica i dalje super napreduje i vesela i sretna, posebice kada jede
    Uglavnom nasla sam i jeftinu djecju hranu na www.tvojaljekarna.com i opskrbila za nekoliko mjeseci moju malu gurmanicu

  • Deleted user

    Broj poruka: 817

    Prijavi adminu

    Hvala za ovu stranicu i jeftiniju hranuu 😁😁

    [lilypie.com]

  • Aria

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu

    Moze iskustva sa bebivita ad-om

  • Student24

    Broj poruka: 578

    Prijavi adminu

    drage, trebam savijet. rodjeni je 20.04. s 3330g i 51cm. Od pocetka na Bebimilu. U zadnjih mj dana i malo vise papao 7*130ml, medjutim posljednjih sedam dana nakon svakog obroka cvili, podrigne i onda je ok. Ja sam to shvatila kao gladan sam, trebam vise. Ponudila sam mu 170, pojeo je 160 nakon cega je jedva izdrzo 3ipol sata do slijedeceg obroka kad je pojeo opet 160. Po mom mjerenju i vaganju danas ima 6100g i  61cm. Nisam pametna sto i kako dalje 

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 4311

    Prijavi adminu

    Student24

    drage, trebam savijet. rodjeni je 20.04. s 3330g i 51cm. Od pocetka na Bebimilu. U zadnjih mj dana i malo vise papao 7*130ml, medjutim posljednjih sedam dana nakon svakog obroka cvili, podrigne i onda je ok. Ja sam to shvatila kao gladan sam, trebam vise. Ponudila sam mu 170, pojeo je 160 nakon cega je jedva izdrzo 3ipol sata do slijedeceg obroka kad je pojeo opet 160. Po mom mjerenju i vaganju danas ima 6100g i 61cm. Nisam pametna sto i kako dalje


    Nezz kaj da ti velim,moj je rođen s 4550, sad ima 5580g,ima 24dana i jede 120i nije mu nekad dosta,a i na cici je kolko god i kad god hoće…iinekad izdrži dva,većinom i 3h do idućeg obroka…,meni su sestre rekle u bolnici da mu moram dati kolko traži(pritom mislile na dohranu jer mi je mlijeko došlo tek peti,šesti dan)… pokušavam čim manje dohranu al zasad nije uspjelo baš jer jako puno papa a i treba mu kad je velik…

  • NikolinaLu

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Student24

    drage, trebam savijet. rodjeni je 20.04. s 3330g i 51cm. Od pocetka na Bebimilu. U zadnjih mj dana i malo vise papao 7*130ml, medjutim posljednjih sedam dana nakon svakog obroka cvili, podrigne i onda je ok. Ja sam to shvatila kao gladan sam, trebam vise. Ponudila sam mu 170, pojeo je 160 nakon cega je jedva izdrzo 3ipol sata do slijedeceg obroka kad je pojeo opet 160. Po mom mjerenju i vaganju danas ima 6100g i 61cm. Nisam pametna sto i kako dalje


    Moja curka je 15.4., sa 3900g, ali smo radi uroinfekta pale tezinom, sada se sve vraca u normalu, ima 5635g.  isto nekada 150 pojede, nekada 110, kako joj dode, nekada trazi svaka dva sata nekada svaka 3 ili 4, nema pravila. Isto nisam znala jel to ok, pitala pedijatra, ako napreduje u tezini, nema drugih simptoma zdravstvenih problema, to je u redu, svaka je beba za sebe. :)

  • mirna_mak

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    drage cure, 
    nadam se da će mi koja od vas znati pomoći, nekako mi se čini da je ovdje manje osude nego na nekim drugim forumima :-) uglavnom, moj žabolinac ima danas ravno 10 dana, od toga smo 5 dana kod kuće <3 dojim ga većinu dana, a navečer mu dodam malo Novalaca, popije svega možda jednu mjericu. htjela bih mu ukinuti i to, ali dobivam kontradiktorne savjete. čini mi se da ponekad zbog bočice odbija sisu, i toga se najviše bojim. voljela bih čuti iskustva mama koje uspješno kombiniraju dojenje s malo dohrane. puno hvala :-)

  • Avatar Orangina

    Orangina

    Broj poruka: 460

    Prijavi adminu

    Pozdrav Mirna, dobrodosla! 
    Ako mogu znati, zasto mu dajes tu mjericu AD navecer? 

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 4311

    Prijavi adminu

    Mirna Teodorović

    drage cure,
    nadam se da će mi koja od vas znati pomoći, nekako mi se čini da je ovdje manje osude nego na nekim drugim forumima :-) uglavnom, moj žabolinac ima danas ravno 10 dana, od toga smo 5 dana kod kuće &lt;3 dojim ga većinu dana, a navečer mu dodam malo Novalaca, popije svega možda jednu mjericu. htjela bih mu ukinuti i to, ali dobivam kontradiktorne savjete. čini mi se da ponekad zbog bočice odbija sisu, i toga se najviše bojim. voljela bih čuti iskustva mama koje uspješno kombiniraju dojenje s malo dohrane. puno hvala :-)


    Zašto mu daješ dohranu? Mislim nije to puno pa si mislim da mu vjerojatno ni netreba. Iz svog iskustva ti mogu reći da dojenje i dohrana funkcionira jedno vrijeme ali onda ti počne odbijati sisu,bočica ga ulijeni i neće se mučiti na cici jer treba vući a iz bočice ide lakše(tak je bar kod mene),ja nisam imala mlijeka i u bolnici su mu davali dohranu,tak da jbg…sad mu još kombiniram al mislim da nebu dugo htio sisu😢

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.