AMNIOCENTEZA

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • KiaraSara

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Drage moje trudnice, 

    Prva trudnica mi je bio blighted ovum sto znaci da u tijelu teudnoca postoji ali ploda nema.

    Druga trudnoca:
    Obzirom da sam imala jako mucan period vezano za svoju trudnocu zelim ga podijeliti sa vama.
    Dakle u 12 tjednu sam isla na kombinirani probir, tada jos nisam znala kaj je to i kaj se sa time otkriva. Smatrala sam to sve rutinski i nimalo zabrinjavajucim obzirom da niti moj dragi niti ja imamo nekoga u blizoj familiji da boluje od nekog sindroma. A takoder imam tek 21 godinu pa nije bilo razloga za brigu.
    ALI… nakon 24 sata dosao je nalaz… povecan rizik na down, edwardaov i patauov sindrom. Rizik za Down 1:5
    Tizik za Edwardsov i Patauov 1:6 
    Ako ne znate inace je minimum 1:250 da bi se to uzelo kao mali rizik
    Šok, nevjerica i bol. Moja beba je bolesna.
    1:5 znaci da ce 1 od 5 trudnica roditi bolesno dijete.
    Moja patnja je krenula, nakon pregleda i pregleda sa svojim doktoricom sam dogovorila da idem na jos jedan kombinirani jer nije nikada vidjela tako lose rezultate.
    Nakon obavljenog drugog kombiniranog rezultati su bili jos i gori
    Tamo su nam na UZV-u rekli da je prisutan higrom vrata i hidrops fetusa i da bi bilo mozda najbolje da abortiram jer BOZE MOJ PA MLADA SAM.
    Moj dragi i ja padamo u ocaj. Mislim da smo izgooglali sve moguce stranice na netu sa CVS-om , amniocentezom i sindromima.

    Odlucili smo otici na CVS ( korionske resice ) to sam mogla obaviti odmah ( 13. tj )
    Dosao je i taj dan isla sam na Sv.Duh na CVS. Doktor me sat vremena pikao iglom u trbuh i nije uspio napraviti nista.
    Rekao je da je prerizicno za mene i bebu jer mi je posteljica straga.
    Receno mi je da ili abortiram ili idem na amniocentezu.

    Kiara

  • KiaraSara

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Naravno bila sam svijesna da ako odem na amniocentezu i ako ce beba biti rizicno morat cu na prijevremeni porod a vjerujem da je to svakoj majci muka i pomisliti na to da rada svoje mrtvo dijete.

    Naravno , borac kakav jesam i s uvijerenjem da je moja beba zdrava i da je sve oke odlucila sam otixi na zahvat amniocenteze.

    Nalaz je 98 - 99 % siguran ( ovisi kojeg dr. pitate haha )

    15 tjedan - Piknuli su me samo jednom i uzeli to plodne vode sto im treba.Doktor je iskomentirao da nema nalaze kombiniranog da bi on rekao da je beba 100% zdrava i on ne vidi nigdje higrom i hidrops i kaze da ili ih nije ni bilo ili su absorburali.

    Kiara

  • KiaraSara

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    No krasno. S uvjerenjem da cu poluditi i zavrsit u ludnici od nespavanja i brige doktor me tjesio da ce sve biti u redu i da kombinirani ne znaci nista.

    Cak mi je bio iskljucen Down , ali ova 2 ostala sindroma koja su bila su puno puno puno gori i beba jednostavno ne moze prezivjeti.

    Za nalaz amniocenteze se treba cekati 2-3 tjedna u zagrebackim bolnicama

    Uzas znam vjerujte mi. Pokusavala sam sve nebili se zaokupirala glupostima i ne razmisljala o svojoj bebi.

    Nakon sto je tocno proslo 2 tjedna od zahvata (17. Tj. ) vec sam ih zvala ali nalaz nije bio gotov.

    E sad moram jos malo cekati al sto se vise blizi datum kad ce biti gotov nalaz ja sam sve nervoznija.

    18. Tjedan - Nazvala sam bolnicu ponovno 

    Teta sa druge strane mi govori da nosim zdravog djecaka. SRECA,SRECA NEOPISIVA.

    Vjerujem da jos uvijek nije gotovo i da ostatak trudnoce nosi jos puno toga ali ja idem dalje.

    Nadam se da sam pomogla nekoj mami /tati /trudnici bilo kome.

    Kada sam ja trazila po internetu nisam bas naisla na ovak nesto , da je netko sa ovak losim kombiniranim isao na amnio.

    Zelin reci da koliko god kombinirani bio los ako stvarno zetite svoju bebu idite na amnio tamo ce vam se otkriti sve sa sigurnoscu :)

    Kiara

  • Avatar VelikoSretnoDijete

    VelikoSretnoDijete

    Broj poruka: 159

    Prijavi adminu

    <3 KlaraSara! 
    Želim Vam svu sreću svijeta i neka nam maleni dođe zdrav! Hvala na iskustvu.

    Nije važno odakle dolaziš ni kuda ideš ako si sretan dok hodaš.

    [lilypie.com]

  • KiaraSara

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    VelikoSretnoDijete

    &lt;3 KlaraSara!
    Želim Vam svu sreću svijeta i neka nam maleni dođe zdrav! Hvala na iskustvu.


    Hvala Vama na lijepim zeljama :) 

    Kiara

  • Deleted user

    Broj poruka: 489

    Prijavi adminu

    O Boze…prestrasno…meni je gin predlozia te testove i reka odma da kombinirani nije pouzdan ali da sama odlucim ocu li radit testove i koje zelin radit… zbunjena san i neman pojma sta bi i kako…predlozia mi je neke skupe od cca 4000 kn i mislin se da to odradin jer je to ipak 99% pouzdano..mada me svi odgovaraju od ikakvih testova jer imam 26 godina..  neman pojma sta bi… muz jos manje xD

  • KiaraSara

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Dalmatinka

    O Boze…prestrasno…meni je gin predlozia te testove i reka odma da kombinirani nije pouzdan ali da sama odlucim ocu li radit testove i koje zelin radit… zbunjena san i neman pojma sta bi i kako…predlozia mi je neke skupe od cca 4000 kn i mislin se da to odradin jer je to ipak 99% pouzdano..mada me svi odgovaraju od ikakvih testova jer imam 26 godina.. neman pojma sta bi… muz jos manje xD


    A gle… Ja sam morala ici na testove iz razloga sto mi prva trudnoca nije bila uredna i nazalost zavrsilo je tako kako je.
    Ako smatras da nema potrebe nemoj niti ici.
    Mozes eventualno ako zelis zamoliti gin da ti da uputnicu za kombinirani probir ( on se ili ne placa ili se placa 300 kn )
    Meni je taj test bio los pa sam isla na daljnje pretrage.
    CVS i amniocenteza se ne placa ali se gledaju kao invazivni testovi. U prijevodu CVS ima mogucnost spontanog nakon zahvata 1%,  a amniocenteza 0.5%
    Radila sam jedan i drugi. CVS nije uspio nazalost pa sam isla na amnio.
    Ovo o cem tvoj gin prica to su nalazi iz krvi i da oni se placaju i dosta su skupi ali nisu invazivni ( malo glupa rijec za to ali doktori to koriste haha) 
    Amniocenteza je takoder 98% sigurna 

    Kiara

  • KiaraSara

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    I vezano za kombinirani on nije pouzdan ali se vidi dali imas razloga za ici na daljnje pretrage ili ne jer se statisticki gleda putem uzv-a ( nuhalni kod bebe ) i tvoja krv pa ti se pokaze rizik koji je 

    Kiara

  • Deleted user

    Broj poruka: 489

    Prijavi adminu

    KiaraSara

    I vezano za kombinirani on nije pouzdan ali se vidi dali imas razloga za ici na daljnje pretrage ili ne jer se statisticki gleda putem uzv-a ( nuhalni kod bebe ) i tvoja krv pa ti se pokaze rizik koji je


    Kombinirani mi ne dolazi u obzir jer je to cista statistika zbog koje su zene pod stresom a na kraju im dite bude zdravo…te daljnje pretrage su mi iskreno zastrasujuce. Odlucila san da necu radit nikakve testove jer ionako nisan spremna na pobacaj…mlada san prva mi je trudnoca i nemam nikakvih genetskih poremecaja u obitelji…na kraju krajeva sta bude, bit ce ;) 

  • KiaraSara

    Broj poruka: 70

    Prijavi adminu

    Dalmatinka dobro si odlucila.
    Bezveze ti je sav stres. Zelim ti urednu i kak se veli skolsku trudnocu :) 

    Kiara

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.