AZOOSPERMIJA

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lola1

    Lola1

    Broj poruka: 347

    Prijavi adminu

    Draga Lucy, hvala ti :) kada idete u fet opet? Drzim fige na najjace 👏🏻

    👩🏻32
    👦🏻31
    Neopstruktivna azoo, fsh preko 40 , preskacemo m tese/ idemo na donaciju u Prag 11/23
    Prvi ivf: 12js, od kojih 4 dobre, do stadija blastociste dogurale 2- vracena 1, neuspjesno
    Imamo jednog ❄️ po kojeg idemo nadamo se u 4/5mj 2024
    Ja: amh 9,45pmol, mthfr homozygot, sumnja na inzulinsku rezistenciju, terapija glucophage

  • Avatar Lucy08

    Lucy08

    Broj poruka: 1045

    Prijavi adminu

    Lola1

    Draga Lucy, hvala ti :) kada idete u fet opet? Drzim fige na najjace 👏🏻


    Fet je 1.9. 🙂 hvala draga Lola 🤗

    🙋‍♀️ 1988. - zdrava, AMH 35, trombofilija
    Th: Novalac, Andol100, vitD, Euthyrox
    🧔 1983. - azoospermia, FSH 32.6, testosteron 7.4
    Polik. CITO: 05.2022. m-tesse ✔️🔝🥳
    06.22. ICSI 6🥚 ET 2 trodnevna✖️💔
    09.22. FET(2🐧) ✖️💔💔
    5./23. histeroskopija ✔️
    6./23. 2. ICSI 11🥚 29.6.ET 2 trod (3d🐧🐧+ 1B🐧) 10dpt➕️ beta 14dpt 134.5, 16dpt 351.3, 1. UZV 💙 👶Nifty ✔️♂️ [tickerfactory.com]

  • dome13

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure drage evo da s vama podijelim naši priču :) 
    Prošlo ljeto prošlo ljeto suprugu dijagnosticirana azospermija  u poliklinici Cito u  10/21 napravljena micro tessa s pozitivnim rezultatom (dr Radovniković) sve pohvale . Aspiracija i prvi transfer u prvom mj dvije trodnevne blastice   (beta negativna ) . 
    Napravljena duža pauza zbog korone dok mi je organizsm doša u normalu ..
    Sad sam krenula s Estrofemom ..transfer sredinom 9 mj 🤗🙏💪
    Sretno svima !!!
    Sve pohvale za polikliniku Cito i osoblje 🤗🥰

  • Avatar Lucy08

    Lucy08

    Broj poruka: 1045

    Prijavi adminu

    dome13

    Pozdrav cure drage evo da s vama podijelim naši priču :)
    Prošlo ljeto prošlo ljeto suprugu dijagnosticirana azospermija u poliklinici Cito u 10/21 napravljena micro tessa s pozitivnim rezultatom (dr Radovniković) sve pohvale . Aspiracija i prvi transfer u prvom mj dvije trodnevne blastice (beta negativna ) .
    Napravljena duža pauza zbog korone dok mi je organizsm doša u normalu ..
    Sad sam krenula s Estrofemom ..transfer sredinom 9 mj 🤗🙏💪
    Sretno svima !!!
    Sve pohvale za polikliniku Cito i osoblje 🤗🥰


    Pozdrav Dome, jesi nastavila mpo u Cita? Koliko imate smrznutih embrija? Ja sam kod dr Poljaka, imat cu prvi FET sa preostala 2 trodnevna embrija u prirodnom ciklusu uz štopericu. Neka ti je sa srecom da se prime 😊🤞

    🙋‍♀️ 1988. - zdrava, AMH 35, trombofilija
    Th: Novalac, Andol100, vitD, Euthyrox
    🧔 1983. - azoospermia, FSH 32.6, testosteron 7.4
    Polik. CITO: 05.2022. m-tesse ✔️🔝🥳
    06.22. ICSI 6🥚 ET 2 trodnevna✖️💔
    09.22. FET(2🐧) ✖️💔💔
    5./23. histeroskopija ✔️
    6./23. 2. ICSI 11🥚 29.6.ET 2 trod (3d🐧🐧+ 1B🐧) 10dpt➕️ beta 14dpt 134.5, 16dpt 351.3, 1. UZV 💙 👶Nifty ✔️♂️ [tickerfactory.com]

  • Avatar Lola1

    Lola1

    Broj poruka: 347

    Prijavi adminu

    Draga Lucy, sretno danas 🫶🏻 Dome13, da li znate sto je uzrok azoospermiji?

    👩🏻32
    👦🏻31
    Neopstruktivna azoo, fsh preko 40 , preskacemo m tese/ idemo na donaciju u Prag 11/23
    Prvi ivf: 12js, od kojih 4 dobre, do stadija blastociste dogurale 2- vracena 1, neuspjesno
    Imamo jednog ❄️ po kojeg idemo nadamo se u 4/5mj 2024
    Ja: amh 9,45pmol, mthfr homozygot, sumnja na inzulinsku rezistenciju, terapija glucophage

  • Avatar Lucy08

    Lucy08

    Broj poruka: 1045

    Prijavi adminu

    Lola1

    Draga Lucy, sretno danas 🫶🏻 Dome13, da li znate sto je uzrok azoospermiji?


    Hvala , FET je odlicno prosao i sad slijedi cekanje 😊

    🙋‍♀️ 1988. - zdrava, AMH 35, trombofilija
    Th: Novalac, Andol100, vitD, Euthyrox
    🧔 1983. - azoospermia, FSH 32.6, testosteron 7.4
    Polik. CITO: 05.2022. m-tesse ✔️🔝🥳
    06.22. ICSI 6🥚 ET 2 trodnevna✖️💔
    09.22. FET(2🐧) ✖️💔💔
    5./23. histeroskopija ✔️
    6./23. 2. ICSI 11🥚 29.6.ET 2 trod (3d🐧🐧+ 1B🐧) 10dpt➕️ beta 14dpt 134.5, 16dpt 351.3, 1. UZV 💙 👶Nifty ✔️♂️ [tickerfactory.com]

  • Avatar Srculence3

    Srculence3

    Broj poruka: 453

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, da se malo javim nakon što smo uzeli 2 mjeseca pauzu od svega. 
    Nakon neuspješne M-TESE sredinom 7 mjeseca ništa se posebno dogodilo nije osim što smo razradili plan za dalje. Neobično za cijelu situaciju što je 15 dana prije zahvata na spermiogramu u toj istoj poliklinici dijagnoza bila oligoastenozoospermija (doduše u opisu je pisalo da je pronađen 1 spermij), te nam je doktorica rekla da su šanse 100 postotne. MM se odlično oporavio fizički od operacije, te smo prije par dan imali razgovor sa doktoricom koja je obavila zahvat te s embriologom koji je radio s-gram. Razgovor je trajao sat vremena, imala sam jako puno zapisanih pitanja i sve sam zapisivala. Generalnog zaključka nema, njima nije jasno kako uz sve preduvjete nije ništa pronađeno. Čekamo još uvijek histopatološke nalaze, međutim spomenulo se treniranje i trčanje koje je kod MM zna bit izuzetno intenzivno, te su mu preporučili da smanji intenzitet. Daljnji tijek je vađenje svih spolnih hormona, Inhibin B, AMH, te kariogram i mikrodelencije. Po nalazu hormona doktorica će mu dati terapiju, spominjala je vjerovatno klomifen. MM u međuvremenu pije Proxeed 2x1, odmarao je skoro cijelo ljeto te planiramo krajem 10.mjeseca otići da da uzorak za spermiogram, možda se nešto pojavi pa odmah zamrznuti. Daljnji plan je ići svako toliko na spermiogram, jer već mu se znalo u ejakulatu nešto pokazati te u skorije vrijeme kad budemo financijski u mogućnosti u Istanbul jer su oni tamo baš specijalizirani za područje azoospermije. Ukoliko kroz godinu dana ne dođe do bitnijih pomaka idemo na donaciju. 
    Svaka informacija, savjet i iskustvo je dobrodošlo🥰

    👩(89) (hiperlaktinemija- pod kontrolom)
    AMH:35
    🧑(89) Azoospermia ( 2 s-grama azoo, 2 crypto)
    07/22 M-TESE ❌
    12/2023 Prag ICSI: 17 fol➡️ 2🥚➡️ 1 blastica
    15.12 ET💗 5dpt ➕️ ,Beta 12dpt: 628.6, 14dpt: 1428
    04.01. 1️⃣uzv✔️
    no-give-up
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Lucy08

    Lucy08

    Broj poruka: 1045

    Prijavi adminu


    Draga No give up, tako mi je drago da ste se lipo resetirali i nasli snagu za dalje . Ako ste vec odlucili ici do kraja, onda nema druge nego borit se dok god postoji ikakva sansa i isprobat sve sta god mozete. Ako jos imate vremena za pokusavanje i isprobavanje svih opcija kako bi dosli do vasih spermica onda uradite sve sto je u vasoj mogucnosti. Za donora bi se odlucila ako vise nemam strpljenja ni zivaca, kad bi vec moja reprodukcija bila u stisci s vremenom ili kad bi vec zagazila u neke kriticnije godine zivota ali to je moj stav… 
    Meni isto nije jasno kako je nekad bilo nesto, a na operaciji nista. Bas cudno! Dr Radovnikovic mi se jako svidjela i imali smo povjerenja u njenu strucnost, znanje i na kraju smo imali odlican rezultat koji je nadmasio sva ocekivanja. U vasem slucaju se na kraju ispostavilo da je se ona zaletila s postupkom (naravno da lijecnici nisu bogovi i mogu pogrijesit ko i svi) i prevarila u procjeni jer po dotadasnjim nalazima tvog supruga jest imala razlog za optimisticne prognoze ali tko ce to znat … nekad intuicija i svo iskustvo nisu dovoljni jer ipak smo mi individualne jedinke i nema tu nekog univerzalnog pravila za sve. Taj FSH nije definitivni pokazatelj u procjeni i prognozi , on ukazuje na ostecenje u kojoj mjeri bi moglo bit ali nije nista sigurno dok god se ne uradi ta operacija i dobije  uvid u stvarno stanje. Kod tvog obecavajuce sve , prognoze top a operacijski rezultat tesko razocaranje, kod mog nalazi i stanje katastrofa, prognoza losa, hvatali se za slamku, a rezultat čudo iznad svih ocekivanja. Toliko o tome … Embriolog dr Romac je rekao da po nalazu spermija ocito ta ostecenja nisu tolika i ocito nisu od davno kako se pretpostavljalo. Sad mi je u planu nakon ova dva neuspjesna transfera s odlicnih 4 embrija opet napravit muzu kompletnu pretragu spolnih hormona i ponovo u dr Radovnikovic da popricam ima li kakve nade kad bi se operirale te varikokele ili sta ja znam. Testisi puni spermija uredne morfologije koji ne izlaze. Ne kuzim da nema rjesenja. Vidi muz sta mu se sprema i nije odusevljen bas 🤣 U meduvremenu cu i sebe podvrgnit histeroskopiji i svim ostalim mogucim pretragama.
    Ja vjerujem da cete vi nakon kompletne obrade znati vise, moguce da cete uz odgovarajucu terapiju, prehranu, dodatke prehrani, umjerene treninge doc do toliko zeljenih vasih spermica 🙏🙏🙏🙏🙏  Drzim vam fige na rukama i nogama 🤗❤️

    🙋‍♀️ 1988. - zdrava, AMH 35, trombofilija
    Th: Novalac, Andol100, vitD, Euthyrox
    🧔 1983. - azoospermia, FSH 32.6, testosteron 7.4
    Polik. CITO: 05.2022. m-tesse ✔️🔝🥳
    06.22. ICSI 6🥚 ET 2 trodnevna✖️💔
    09.22. FET(2🐧) ✖️💔💔
    5./23. histeroskopija ✔️
    6./23. 2. ICSI 11🥚 29.6.ET 2 trod (3d🐧🐧+ 1B🐧) 10dpt➕️ beta 14dpt 134.5, 16dpt 351.3, 1. UZV 💙 👶Nifty ✔️♂️ [tickerfactory.com]

  • Avatar Lucy08

    Lucy08

    Broj poruka: 1045

    Prijavi adminu

    No give up, u kojeg urologa ste vi prije isli? U zg ima taj neki dr Hauptman koji radi m tesu ako sam dobro zapantila s foruma sto sam procitala. Ja za njega nisam ni cula prije nego tek nedavno sto sam procitala, a kako sam imala preporuke za dr u Cita nisam se ni dvoumila di cu ic. Sto je rec da niste isli k njemu nego u Cita koji vam je pretpostavljam dalji?
    Bilo bi dobro kad bi se javile cure sa iskustvom kod tog dr.

    🙋‍♀️ 1988. - zdrava, AMH 35, trombofilija
    Th: Novalac, Andol100, vitD, Euthyrox
    🧔 1983. - azoospermia, FSH 32.6, testosteron 7.4
    Polik. CITO: 05.2022. m-tesse ✔️🔝🥳
    06.22. ICSI 6🥚 ET 2 trodnevna✖️💔
    09.22. FET(2🐧) ✖️💔💔
    5./23. histeroskopija ✔️
    6./23. 2. ICSI 11🥚 29.6.ET 2 trod (3d🐧🐧+ 1B🐧) 10dpt➕️ beta 14dpt 134.5, 16dpt 351.3, 1. UZV 💙 👶Nifty ✔️♂️ [tickerfactory.com]

  • Avatar Lucy08

    Lucy08

    Broj poruka: 1045

    Prijavi adminu

    Raspisala sam se… mene isto brinu ti poremeceni hormoni kod mojeg muza jer mu je opcenito ugrozeno zdravlje i uz to ima cesce PMS nego ja. Moj je jednom mjesecno a njegov bar 1x tjedno 😅 Dr Radovnikovic je rekla da dok god nema neke ozbiljnije zdravstvene poteskoce da nema potrebe za hormonskom terapijom. Jel ciji suprug isao kod endokrinologa , kakva su vasa iskustva s tim? 

    🙋‍♀️ 1988. - zdrava, AMH 35, trombofilija
    Th: Novalac, Andol100, vitD, Euthyrox
    🧔 1983. - azoospermia, FSH 32.6, testosteron 7.4
    Polik. CITO: 05.2022. m-tesse ✔️🔝🥳
    06.22. ICSI 6🥚 ET 2 trodnevna✖️💔
    09.22. FET(2🐧) ✖️💔💔
    5./23. histeroskopija ✔️
    6./23. 2. ICSI 11🥚 29.6.ET 2 trod (3d🐧🐧+ 1B🐧) 10dpt➕️ beta 14dpt 134.5, 16dpt 351.3, 1. UZV 💙 👶Nifty ✔️♂️ [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.