'Bila sam izopćenik jer nisam dojila i nisam imala prirodan porod'

Pregledaj članak

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar tejo

    tejo

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Svi pretjeruju, i mame koje svima nabijaju na nos dojenje, ali i one što im nije iz xy razloga za rukom pošlo dojenje pa se pravdaju koječim. 
    Najbitnije je da ste Vi oprostili sami sebi, svi drugi su nebitni. 
    Ja sam dojila dvoje po 18 mjeseci- isključivo, i imala dva prirodna, vaginalna poroda od čega jedan bez epiziotomije, te oba bez epiduralne. I? Šta sam sad ja? Vrijednija od nekoga na carskom ili vrijednija od nekoga tko ne doji? Ma dajte molim Vas! 
    Istina je da većina mladih mama ne doji iz bezveznih razloga koje su one tada smatrali dovoljnima da prestanu dojiti. Kod većine je to ipak bio strah da im je beba gladna. Stare žene su dojile jer umjetne hrane nije bilo. Pitanje je koliko bi njih danas dojilo da su tako ustrašene imale izbora? osobno sam doživila taj strah- da mlika nema dovoljno, opustile se grudi i činilo mi se da je moj mrvič gladan. To je ono zašto majke postoje, da spriječe djetetovu glad, bilo čim!!! Neke ustraju s pravom jer je posrije samo običan skok u razvoju, a neke od muke posegnu za bočicom i zaključe da mlika više nema ili nema dosta. Ali zato ih ne bi tribalo osuđivati. Mi smo sve samo mame, različite mama koje jednako vole svoje bebe. Pozdrav svim superjunakinjama koje su uspijele proizvesti slatki život i podići na noge malo biće. Zaboravimo ratovanje u redovima majki molim Vas sve. Ponašamo se sve osim majčinski.

    Dixi 14.12.11.
    Ivan 10.12.14.

  • Si_lvy

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Ni ja nisam dojila svoju kćer. Od prvog dana hranila sam je adaptiranim mlijekom. Sada je zdrava, vesela i razigrana curica od 21 mjeseca. Zbog nedojenja se ne smatram manje vrijednom i manje boljom mamom. Svatko za svoje dijete odabire ono što misli da je najbolje. Osude drugih ljudi prolazila sam sa smiješkom i odgovorom da je to moje dijete.
    Pišem ovo samo da znaš da nisi sama i da vrlo vjerojatno ima puno mama koje nisu dojile svoju djecu i koje su rodile carskim rezom.
    I zato, nismo “manje dobre” mame.

    Silvy

  • anamia

    Broj poruka: 15

    Prijavi adminu

    Ima dvije kćeri, mlađa sad ima 6 mjeseci i obje sam ih samo dojila, bez ikakvih adaptiranih mlijeka. To je moj izbor i hvala bogu da sam od početka imala dovoljno mlijeka. Ako neka majka ne može ili ne želi dojiti iz nekog razloga, to je opet njezin izbor. Svatko radi kako hoće, moja beba uvijek ima svoj restoran kraj sebe sa savršenom klopom na savršenoj temperaturi.
    Nikada mi nije palo na pamet nekoga osuđivati ili postavljati glupa pitanja, s takvim glupostima su i mene izludili. O dojenju su mi upute davali stari muškarci koje sam negdje slučajno srela. Zašto ljudi ne gledaju svoja posla?

  • Anchy111

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Ja sam jedna od onih mama koja ne doji i rOdila carskim rezom. Iskreno,ja se bas i ne obazirem na okolinu sto misle i pricaju. To je moje dijete a ne njihovo. A majkama koje misle da carski rez ne boli i da je to lagani porod preporucujem da probaju. Tek ce onda znati sto znaci carski rez. 

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Pa sta se toliko obazire na tudja misljenja?I ne ici na forum jer ona ne doji,a ostale cure da?Ko da je ovo Rodin forum!Glupost!Ja sam rodila vaginalno,dojila sam oboje nesto kratko!I kaj sad?Bome ne vrijedim nista manje zbog toga!Ili bilo koja druga majka!

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Avatar Lucy16

    Lucy16

    Broj poruka: 1202

    Prijavi adminu

    Smeta me ponekad kada kažem da sam rodila na carski pa mi odgovore blago meni ili nešto slično. Moj porod je bio sve samo ne blag. 14 sati trudova, dripa, tiskanja i svega što ide uz prirodan porod, osim što dijete nije izašlo kud je trebalo izaći jer je zapeo i nije mogao, mada su ga na silu pokušavali izgurati.  I onda hitan carski, opća anestezija, dijete na kisik, loš apgar, bolovi, nemoć, iscpljenost,……Toliko je zapeo da su ga odozdola morali vraćati u trbuh i dolje me rezati da ga uspiju osloboditi. Kad se kaže carski ima se dojam da dođeš u bolnicu s osmjehom, oni te uspavaju kao Trnoružicu, ili se većinom danas dobije spinalna (meni zbog hitnosti nisu imali vremena za nju), uglavnom ništa ne osjetiš, dobiješ bebicu u ruke i idete doma s osmjehom na licu. A nije uvijek tako. Ja sam takoreći u jednom porodu iskusila i prirodni i carski i ni jedan nije bajan. A oporavak je još jedna priča.
    s dojenjem nisam imala problema, ali čitam na Rodinim str razna iskustva tako da mogu razumjeti žene koje ne doje iz nekih zdravstvenih razloga. Malo manje razumijem one koje ne doje jer eto baš im se ne da ili neće, ali nikog ne osuđujem.

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.