Bris na streptokok

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar JeanGenie

    JeanGenie

    Broj poruka: 87

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima!
    Budući da sam imala jako loše iskustvo na porodu (odnosno moj sin) jer mi moj ginekolog nije napravio bris na streptokok iako je obavezan, a i od nekih prijateljica kasnije sam čula da ga ni njima nisu radili, htjela bih buduće mame upozoriti na tu pretragu. Posljedice stvarno mogu biti grozne, a mogu se spriječiti s jednom kurom antibiotika prije poroda…

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    JeanGenie


    Pozdrav svima!
    Budući da sam imala jako loše iskustvo na porodu (odnosno moj sin) jer mi moj ginekolog nije napravio bris na streptokok iako je obavezan, a i od nekih prijateljica kasnije sam čula da ga ni njima nisu radili, htjela bih buduće mame upozoriti na tu pretragu. Posljedice stvarno mogu biti grozne, a mogu se spriječiti s jednom kurom antibiotika prije poroda…

    Procitala sam tvoje iskustvo sa poroda. Srasno je to sto se dogodilo. Kad ti je prva trudnoca, nemas pojma koja je pretraga obavezna, a neki doktori svoj posao ne rade kako treba i eto sto se desi. Ja nisam isto znala da je to obavezna pretraga, ali moj ginic je meni radio taj bris.
    Bitno da je sve dobro proslo na kraju, to je najvaznije. A ti ces drugi put znati na cemu treba inzistirati.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar blondie2010

    blondie2010

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Ja sam isto radila taj bris, negdje oko 20-tog tjedna. Bio je negativan, ali su mi našli ureaplazmu pa se sad liječim od toga :( 
    Hvala na upozorenju, sigurno će mnogima biti korisno!

  • Avatar JeanGenie

    JeanGenie

    Broj poruka: 87

    Prijavi adminu

    Da stvar bude tragičnija, trudnoću sam privatno vodila kod doktora iz Merkura upravo iz razloga da mi se ne bi ovako nešto dogodilo.. Cijelo rodilište se čudilo kako mi to nije napravio! 
    Ufff, svaki puta se naživciram kad se sjetim šta mi je dijete prošlo zbog toga! Ali da, nabitnije je da je sve dobro prošlo!
    blondie2010, svakako taj bris ponovi mjesec dana prije poroda jer se on obično radi tako pred porod da se stigne izliječiti, a da ne postoji bojazan da se vrati..

  • Avatar blondie2010

    blondie2010

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Hoću, hvala na upozorenju. Moja doktorica je dosta osviještena o tome, no nikako ne škodi podsjetiti ju :)

  • kukukaka

    Broj poruka: 252

    Prijavi adminu

    JeanGenie


    Pozdrav svima!
    Budući da sam imala jako loše iskustvo na porodu (odnosno moj sin) jer mi moj ginekolog nije napravio bris na streptokok iako je obavezan, a i od nekih prijateljica kasnije sam čula da ga ni njima nisu radili, htjela bih buduće mame upozoriti na tu pretragu. Posljedice stvarno mogu biti grozne, a mogu se spriječiti s jednom kurom antibiotika prije poroda…

    Imala sam istu situaciju. Bebač je dobio sepsu i jedva se izvukao. Nisu mi rekli da je u pitanju streptokok niti da je u pitanju sepsa, nego sam se informirala preko rodbine kod doktora iz Zg-a. Bili smo u bolnici 10 dana i bilo je još svega. S time da ginekologa poznamo preko rodbine pa ideš na povjerenje i dogodi se takvo što. Sin mi je dobro, ali na mene je ostavilo i te kakve posljedice (ne fizičke).

  • Avatar JeanGenie

    JeanGenie

    Broj poruka: 87

    Prijavi adminu

    kukukaka


    JeanGenie


    Pozdrav svima!
    Budući da sam imala jako loše iskustvo na porodu (odnosno moj sin) jer mi moj ginekolog nije napravio bris na streptokok iako je obavezan, a i od nekih prijateljica kasnije sam čula da ga ni njima nisu radili, htjela bih buduće mame upozoriti na tu pretragu. Posljedice stvarno mogu biti grozne, a mogu se spriječiti s jednom kurom antibiotika prije poroda…
    Imala sam istu situaciju. Bebač je dobio sepsu i jedva se izvukao. Nisu mi rekli da je u pitanju streptokok niti da je u pitanju sepsa, nego sam se informirala preko rodbine kod doktora iz Zg-a. Bili smo u bolnici 10 dana i bilo je još svega. S time da ginekologa poznamo preko rodbine pa ideš na povjerenje i dogodi se takvo što. Sin mi je dobro, ali na mene je ostavilo i te kakve posljedice (ne fizičke).

    Potpuno te razumijem. Iako pedijatri u Merkuru baš nisu bili razgovorljivi kada su ih mame ispitivale o stanju beba, ja sam imala sreće jer je jedna stara pedijatrica vidjela u kakvom sam stanju bila kada mi je beba završila na intenzivnoj pa me stalno tješila i obavještavala kakva je situacija.. Da nije bilo nje, mislim da bi izludjela tamo.
    Ginekolozi, koji vode trudnoće, se stvarno ne bi trebali igrati s takvim stvarima. Takva banalna pretraga, a tako teške posljedice..

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ja u prvoj trudnoći nisam radila bris pred kraj nego na početku kaj mi nije opće logično. Al poslje je bilo sve uredno pa nije ni tražio bris. U drugoj trudnoći sam sama primjetila da nekaj ne štima, al on je čekao do 35. tjedna trudnoće. Bio je nalaz pozitivan i tad je bilo prekasno za antibiotike i rečeno mi je da ću dobit u infuziji na porodu antibiotik. Aliiiiiiiii…. Moja bebačica se jako jako žurila i jedva mi je stigao antibiotik iscurit prije nego sam rodila tak da sam bila jako zabrinuta. Premda vele da je samo u do 5 % slučajeva prenešen streptokok na bebu i da se u Europi više ni ne daju antibiotici mami, nije na odmet ta pretraga i kura ak ste pozitivne :) Tak da pred kraj upozorite svog ginića nek vam napravi pretragu :)

  • Avatar priks

    priks

    Broj poruka: 107

    Prijavi adminu

    Nisam sigurna, ali ja mislim da sam isto negdje oko 20-og tjedna radila taj bris (ali moram provjerit još) koji je bio negativan, ali zato mi je drugi bio pozitivan na e. coli koje sam se uspjela riješiti antibioticima i čajem  Nedavno sam radila i urinokulturu i bila je sterilna (neznam dali to ima kakve veze)…. Ali možda bih trebala stvarno opet ponoviti te nalaze, neznam…što vi kažete? Imam još nešto manje od mjesec i pol do termina a nebi htjela da mi se sad pri kraju nešto zakomplicira 

  • Countess

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Ja sam pred kraj radila sve briseve, negdje oko 37 tjedna tek… ne samo za streptokok

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.