Cijepljenje covid u trudnoći i pri planiranju trudnoće

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar SAYURI

    SAYURI

    Broj poruka: 1387

    Prijavi adminu

    Moj slucaj….
    Pozitivna na Covid 3 dana nakon pozitivnog testa. Hvala Bogu za sada se sve razvija kako treba, nema posljedica. Covid ne ostavlja posljedice na bebu, ali je opasan za mamu u visokoj trudnoci, prerani porod, otvaranje, pritisak i sl…
    Moja ginica ne preporucuje cijepljenje trudnice ni slucajno. A cijepljenje prije planirane trudnoce svakako ne bih….najbolje se pripaziti tokom trudnoce,.ograniciti kretanje, pa poslije poroda vakcina ..

    👱‍♀️- 34g
    👨-42g
    👶-7g
    09.10-missed ab.
    Papa✅ Brisevi ✅
    ➕ 16.03.2021
    [lilypie.com]

  • Schinin

    Broj poruka: 267

    Prijavi adminu

    Ja  sam cijepljena s drugim dozom pocetkom 2.mjeseca I Evo sad u 8tt sve u redu, muz je jos dobio drugu dozu kad sam ja prvu I eto ocigledno nema nekog uticaja na plodnost 😁
    Posto sam medicinske struke pravila sam to sa cjepivima od pocetka I aktualne studije pokazuju da nema nekog posebnog  uticaja na planiranu trudnocu ili na postojecu trudnocu, cak ima I  prednosti u smislu da se antitijela prenose i na bebu. Isto sa dojenjem- nema uticaja na samo dojenje ali je dokazano da antitijela prelaze u mlijeko i da ih bebe dobiju i s tim imaju odredjenu zastitu. I ja sam sama jos mog dvogodisnjaka dojila kad sam cjepljena. Kod nas se preporucila cjepljenje pogotovo u vecim stadijima trudnoce 

    👩🏻‍⚕️40 👨🏻‍⚕️53
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Valisa

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Schinin

    Ja sam cijepljena s drugim dozom pocetkom 2.mjeseca I Evo sad u 8tt sve u redu, muz je jos dobio drugu dozu kad sam ja prvu I eto ocigledno nema nekog uticaja na plodnost 😁
    Posto sam medicinske struke pravila sam to sa cjepivima od pocetka I aktualne studije pokazuju da nema nekog posebnog uticaja na planiranu trudnocu ili na postojecu trudnocu, cak ima I prednosti u smislu da se antitijela prenose i na bebu. Isto sa dojenjem- nema uticaja na samo dojenje ali je dokazano da antitijela prelaze u mlijeko i da ih bebe dobiju i s tim imaju odredjenu zastitu. I ja sam sama jos mog dvogodisnjaka dojila kad sam cjepljena. Kod nas se preporucila cjepljenje pogotovo u vecim stadijima trudnoce


    Hvala na odgovoru. S obzirom na to da se ni ovaj mjesec nije primilo, mislim da ću se cijepiti. Napravit ćemo pauzu između dviju doza i onda sam mirna. Ne znam što drugo. Više me je strah posljedica same korone ako ju pokupim u kasnijoj trudnoći.

  • OliviaLillith

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, nama nikako da se primi pa sam se cijepila 16.9 s prvom i 13.10 mi je druga doza planirana, a dva tjedna nakon druge planiramo opet pokušavati da ostanem trudna. Ne želim nuspojave ali be želim ni koronu 😊

  • Avatar BlairWaldorf

    BlairWaldorf

    Broj poruka: 1958

    Prijavi adminu

    Ja sam nedavno prebolila, da nisam ne bi riskirala s obzirom da planiramo T. 

    👸35
    🤴36
    Pokušavamo 2/21
    Osnovni testovi-uredni
    Missed A. 10t.t. 4/21
    Pokušavamo ponovno 10/21.🌈
    Biokem. t. 11/21
    Korona 1/22
    Pijem novalac prenatalne t.
    ➕25.4 ❣️
    OTP 25.12.2022.

  • OliviaLillith

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    BlairWaldorf

    Ja sam nedavno prebolila, da nisam ne bi riskirala s obzirom da planiramo T.


    Jel ne bi riskirala s Covidom ili Koronom? 😂 Nisam razumjela a stvarno me zanimaju razna mišljenja…

  • Avatar BlairWaldorf

    BlairWaldorf

    Broj poruka: 1958

    Prijavi adminu

    OliviaLillith

    BlairWaldorf

    Ja sam nedavno prebolila, da nisam ne bi riskirala s obzirom da planiramo T.

    Jel ne bi riskirala s Covidom ili Koronom? 😂 Nisam razumjela a stvarno me zanimaju razna mišljenja…


    😅 Kazem da sam preboljela koronu nedavno a i da nisam ne bi se cijepila (trenutno)  

    👸35
    🤴36
    Pokušavamo 2/21
    Osnovni testovi-uredni
    Missed A. 10t.t. 4/21
    Pokušavamo ponovno 10/21.🌈
    Biokem. t. 11/21
    Korona 1/22
    Pijem novalac prenatalne t.
    ➕25.4 ❣️
    OTP 25.12.2022.

  • Avatar marta96

    marta96

    Broj poruka: 1144

    Prijavi adminu

    BlairWaldorf

    OliviaLillith

    BlairWaldorf

    Ja sam nedavno prebolila, da nisam ne bi riskirala s obzirom da planiramo T.

    Jel ne bi riskirala s Covidom ili Koronom? 😂 Nisam razumjela a stvarno me zanimaju razna mišljenja…

    😅 Kazem da sam preboljela koronu nedavno a i da nisam ne bi se cijepila (trenutno)


    Slažem se. Vidjela snimku bebe rođene od cijepljenje majke. Prestrašno, kao na drogirani. Sigurno se može istražiti po netu.. 

    👩‍🦰 28g
    🧔33g

    06/2021 👼💔
    27.09. ‘21➕ ❤️
    5+4 07.10 Beta = 7901
    It’s a girl❤️ 08.06.2022. 🤱🍀

    22. 9.'23 👼💔
    [tickerfactory.com]

  • Avatar SweetDream15

    SweetDream15

    Broj poruka: 286

    Prijavi adminu

    Bok cure, čitam tu razne komentare o cijepljenju. Čisto evo podsjetnik, na nijednu od vas neće korona a ni cijepivo utjecat isto tako da i ako vam podjele cure iskustva savjete, znate da opet neznate kako će vama biti, svako tijelo je drukčije :) ali koronu se moze dobit i sa cijepivom i bez tako da po mom nema smisla (navodno manje simptome imate ako ste cijepljene,ali opet nije zagarantirano). Poznajem dosta bliski osoba, kolegica koje su se toliko bojale, čuvale, doslovno 2 m bježale od ljudi i opet su dobile koronu (znači ako ćete ju imati, imati ćete ju bez obzira). Primjer mamine šefice žena se bojala korone ko nenormalna, izbjegavala ljude, sve… Otišla se cijepiti i nakon dva dana dobije koronu.  
    Ja nisam planirala niti planiram se cijepiti, imam najbolji prijateljica koje rade u bonicama i isto se odbijaju cijepiti, ljudi koji su po odjelima covida su sve ljudi s klinickom slikom, odjel im je pun jer su zatvorili dva druga odjela i natrpali tu ljude (zbog tog skiče stalno po novinama bolnice pune zbog “Covida”) ..  Ja cilu trudnoću nisam nikog izbjegavala, nisam uopće trljala stalno ruke higijenskim glupostima jer tako skidam zaštitni sloj s kože. Radila sam normalno na poslu, imala kontakt s raznim ljudima iz raznih država jer su dolazili na spavanje u apartman sa sobama koji sam čistila. I nijednom nisam imala koronu ni ništa. Bila sam i po šoping centrima, dućanima,  radila sam ćak 3 mj u bolnici u kuhinji, sve najnormalnije. Tako da , pripazite se naravno, ali kažem vam ništa vam nemože garantirat da oćete il ne dobiti ju, s cijepivom ili bez da vam neće biti loše… tako da :) dok vas niko ne prisiljava bolje nemojte, moj savjet. 
    Ugodan vam kišni dan  #SORRY na DUGOM postu, ali imala sam potrebu napisati 

    👩‍💼 25
    🤵 29
    L 06.11 - happiness 🍀❤️
    [lilypie.com]

    [tickerfactory.com]

  • Avatar marta96

    marta96

    Broj poruka: 1144

    Prijavi adminu

    ivana0704

    sweetdream, aplauz za glupost. Toliko dezinformacija u jednom postu , katastrofa.
    Nadam se da nisi nekog odgovorila od cijepljenja. Vidjela bih tebe i bebu u zadnjem tromjesecji s koronom.
    Nevjerojatno…
    cure, cijepite se. Ja sam preboljela plus cijepljena 25tt. To su preporuke svih strucnih lijecnika.


    Ne priča gluposti, to sto nije tebi bilo nista ne znači da će biti svima isto. Svaki je organizam drugaciji, u mojoj blizini zdrava cura oko 20 godina nakon prve doze zavrsila na kisiku. Tako da.. 

    👩‍🦰 28g
    🧔33g

    06/2021 👼💔
    27.09. ‘21➕ ❤️
    5+4 07.10 Beta = 7901
    It’s a girl❤️ 08.06.2022. 🤱🍀

    22. 9.'23 👼💔
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.