Da li se treba brinuti ako se ne osjećaju često pokreti bebe?

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • marijeeet

    Broj poruka: 67

    Prijavi adminu

    Jako sam zabrinuta jer ne osjećam prečesto bebine pokrete ,Jel to razlog za brigu u 22.tjednu ?

  • Avatar zrakasunca2

    zrakasunca2

    Broj poruka: 69

    Prijavi adminu

    Pravilo je da pravila nema.
    Jednom kad se osjete pokreti, trebali bi ih moći registrirati svaki dan.
    Ali ne nužno u istom intenzitetu.
    Moja ih prijateljica jednom nije osjetila cijeli dan i sve je bilo u redu.
    No, ako se to oduži i na idući uz onaj neki unutarnji nemir, odi na ultrazvuk.
    Sretno

  • Avatar Tina0208

    Tina0208

    Broj poruka: 2756

    Prijavi adminu
    Ja sam u 21 tjednu i ne osjecam bebicu svaki dan. Rekla mi je doktorica da nije to nista strasno i da je zasad normalno. Inace moja bebica najcesce danju miruje,a cesto je osjecam nocu kad me muci nesanica…procitala sam negdje da su bebice najaktivnije upravo u fazi kad majka najvise miruje…a nocu ju ni neces bas cesto osjetiti ako te ne muci nesanica. Don"t worry.

    Laura 21.08.2014 :-*

  • Avatar MrSandrica

    MrSandrica

    Broj poruka: 91

    Prijavi adminu

    marijeeet


    Jako sam zabrinuta jer ne osjećam prečesto bebine pokrete ,Jel to razlog za brigu u 22.tjednu ?

    Evo ja sam u 23. tjednu i tek sam nešto osjetila prošli tjedan lagano…..ovaj tjedan malo više onako kao da mi skakuće trbuh 5,6 puta pa onda opet ništa..do navečer i tako iz dana u dan nekad mrvicu više,nekad manje…kažu da je tako često kod prvorotkinja……

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    MrSandrica


    marijeeet


    Jako sam zabrinuta jer ne osjećam prečesto bebine pokrete ,Jel to razlog za brigu u 22.tjednu ?
    Evo ja sam u 23. tjednu i tek sam nešto osjetila prošli tjedan lagano…..ovaj tjedan malo više onako kao da mi skakuće trbuh 5,6 puta pa onda opet ništa..do navečer i tako iz dana u dan nekad mrvicu više,nekad manje…kažu da je tako često kod prvorotkinja……

    Identično je i kod mene. Samo što sam ja sad u 18. tt. Osjetila sam neko malo migoljenje, baš onako nježno, jedva primjetno sredinom prošlog tjedna, i ponavljalo mi se 2x dnevno otprilike u isto vrijeme. Ali sam npr. jučer bila baš jako aktivna pa se nisam ni koncentrirala na to, pa nisam niti osjetila, i evo sad naiđem na prigodnu temu :)

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar MrSandrica

    MrSandrica

    Broj poruka: 91

    Prijavi adminu

    MarijaŠ


    MrSandrica


    marijeeet


    Jako sam zabrinuta jer ne osjećam prečesto bebine pokrete ,Jel to razlog za brigu u 22.tjednu ?
    Evo ja sam u 23. tjednu i tek sam nešto osjetila prošli tjedan lagano…..ovaj tjedan malo više onako kao da mi skakuće trbuh 5,6 puta pa onda opet ništa..do navečer i tako iz dana u dan nekad mrvicu više,nekad manje…kažu da je tako često kod prvorotkinja……
    Identično je i kod mene. Samo što sam ja sad u 18. tt. Osjetila sam neko malo migoljenje, baš onako nježno, jedva primjetno sredinom prošlog tjedna, i ponavljalo mi se 2x dnevno otprilike u isto vrijeme. Ali sam npr. jučer bila baš jako aktivna pa se nisam ni koncentrirala na to, pa nisam niti osjetila, i evo sad naiđem na prigodnu temu :)

    I meni se zna dogoditi ako je dan aktivan da ništa ne osjetim…..možda i poskoći trbušić ali to je tako slabašno da kad si u pokretu teško je ipta osjetiti…najbolje se osjeti kad se smirim i ležim…ali baš uvijek nije beba onda za akciju 

  • Countess

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Moj prvi malac je non stop spavao i bio jako mirna beba da sam morala protresti trbuh da ga probudim :D. Jako rijetko se javljao. Ovaj sad je aktivniji ali isto se desi da cijeli dan spava i onda po noći tulum :D.
    Ako se redovno javlja mada i povremeno okej je, kad to nebi bilo duže vrijeme onda je znak za alarm..

  • Avatar Tia-

    Tia-

    Broj poruka: 19

    Prijavi adminu

    ko da sam ja postavila pitanje prije tjedan dva.
    sada sam u 24 tt bliže 25tt. tek sad znam osjetiti bubanje nogama,. a opet oni su još i lagani, i od 28 29 tt se prate pokreti. Bebe se stalno miču samo mi ne osjetimo svaki udarac. Ovisno i o našoj građi tijela ako smo mršave naša stijenka trbuha je manja pa će mršavije više od debljih trudnica osjetiti, i posteljica isto igra ulogu ako je sprijeda ili straga.

  • marijeeet

    Broj poruka: 67

    Prijavi adminu

    Puno vam hvala na svim komentarima. Javila mi se beba i jučer i danas pa sam jako happy :)))))

  • Avatar venera

    venera

    Broj poruka: 191

    Prijavi adminu

    I ja sam se isto tako brinula kad odjednom ne bi neko vrijeme ništa osjetila. S vremenom sam skužila da kad se ja smirim i legnem bebać počne tulumariti i vrtiti se. Valjda onda ima više mjesta.

    Život se mijenja od tame do sunca, kad kraj tvog srca još jedno zakuca!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.