"Lijek" za začeće - Dehidroepiandrosteron (DHEA)

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Heho

    Heho

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Dobar dan.

    Moje je ime Nnad. Supruga i ja smo u postupku MPO-a od početka 2010 godine. Do sada smo imali 4 postupka. Razlog neuspjeha je endometrij. Naime, njegova debljina uz sve pokušaje jest na zadnjem vračanju bio 4 mm. Prije tog su dva zaetka bilas zamrznuta gotovo 2 godine. U te dvije godin bili smo na 6 pokušaja zadebljanja endometrija uz histeroskopiju, baro komoru, te detaljnog pregleda jajovoda i maternice. Ujedno je rađen 3D ultra zvuk, gdje je ustanovljen problem s pregradom u maternici, te mali volumen iste. Pregrada je ukolnjena i novi postupak smo “odradili” od 3-5 mjeseca i nažažost 4mm nisu bila dovoljna.

    U dogovoru s liječnikom smo kupili “lijek” DHEA koji bi trebao utjecati na kvalitetu jajne stanice. Obzirom da smo pitali na 5-6 mjesta od bolnica, do privatnih klinika zašto da KAL DHEA nemože kupit u RH (mogao se  do prije dvije godin rekao nam je uvoznik), a na forumima se onjemu prestolo pisti 2013 zanima me razlog?

    DHEA se ne nalazi na stranicama HAMEDA. Imam potpuno neprovjerene informacija da DHEA može biti vrlo štetna.

    Ukoliko netko ima iskustva s DHEA molim za informaciju? Supruga bi ga trebala početi piti u četvrtak nakon konzultacije s Mariborskim stručnjakom zsa IVF koji dolazi u Beta Plus kliniku. (Prof. dr. Veljko Vlaisavljević je 1983. godine osnovao IVF laboratorij u Mariboru, a do 2014. godine je bio i predstojnik Odjela za reproduktivnu medicinu Ginekološke klinike u Mariboru. Sada je zaposlen u IVF Adria Consulting Maribor. )

    Od 2010 smo u postupcima MPO-a. Do sada smo imali uspjeha s jajnim stanicama. Uvijek smo dvije oplođene imali priliku pohraniti. Razlog pohrane je nemogućnost zadeljanja endometrij uz sve moguće kombinacije lijekova i koncentracije. U postupku posvajanja od 2012 (do sada samo na jednom razgovoru).

  • Avatar Heho

    Heho

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Datum: 26.06.2016.
    POLIKLINIKA STELA
    O navedenom se trebate savjetovati sa lječnikom,uobičajeno se spolni hormoni rade između 3-5 dana ciklusa.
    Cijena pretrage je 110,00kn.
    Poželjno je krv vaditi u jutarnjim satima do 10,30.
    Nije potrebno biti natašte,prethodno se naručiti niti najaviti za vađenje krvi.
    Nalazi su gotovi isti dan.
    Radno vrijeme laboratorija na adresi Prijepoljska 19b,Zagreb-Dubrava je:
    Pon-petak:7,00-19,00 sati

    Subota:8,00-12,00 sati

    Labolatorij Bayer (Bundek) vađeno 23.06.2016:
    220 kuna

    Od 2010 smo u postupcima MPO-a. Do sada smo imali uspjeha s jajnim stanicama. Uvijek smo dvije oplođene imali priliku pohraniti. Razlog pohrane je nemogućnost zadeljanja endometrij uz sve moguće kombinacije lijekova i koncentracije. U postupku posvajanja od 2012 (do sada samo na jednom razgovoru).

  • Avatar Heho

    Heho

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Jučer smo bili u BETA klinici na razgovoru kod Prof. DR. Vlaisljavljeića iz poliklinike iz Maribora o kojoj već godinama slušamo.
    Dakle, ukratko naša priča o mogućnosti da postanemo roditelj putem IVF-a je naprasno prekinuta.

    Nakon što je proučio dokumentaciju vezano za lijekove u različitim dozama i kombinacijama, te dobivene rezultate, a pritom je i upitno dali maternica može iznjeti trudnoću smatra da prekinete daljnje pokušaje. Nije mu uopće jasno da nema nikakve reakcija na lijekove, te na način uzimanja i količinu.

    Što se tiče DHEA. On nema nikakvih znanstveno dokazanih učinaka niti su na njime ikada vršena ikakva ispitivanja, te je naznačio dan ikada u svojoj karijeri to nikome nije dao da pije. U Sloveniji ga se nikada nije moglo kupiti kao ni u RH. Naime proveden je kao dodatak prehrani. 

    Što sada dalje kada zapravo ne postoji baš nikakva šansa da postanemo roditelji, obzirom da i proces posvajanja nema baš nikakvog izgleda da uspije, obzirom da smo od 6/2012 smo bili nasamo jednom razgovoru.

    Interesantno je kako je život grub. Imaš sve, a nemaš ništa, jer to što stvaraš nemaš kome ostaviti u naslijeđe kao dobar početak u životu. Mene su moji roditelji dobili d 36/4 godine. Prošli 15 godina intenzivnog vježbanja da budem samostalan, stvorio sam relativno kvalitetan život koji želim pružiti djetetu kao dobar početak i sada će sve to iščeznuti.

    Ujedno se postavlja pitanje, zašto mi država ne omogući da posvojim dijete i drugih zemalja. Svi tekstovi koje sam pročita nemaju nikakve bitne podatke kako da odem u Ugandu ili Mali i posvojim dijete, te dali imam dovoljno novca za to. Ne postoje agencije koje to čine, već se moraš sam snači.

    Oprostite na crnilu, ali to je život……zamislite, nitko mi neće moči reći: “Daj tata poslušaj neku novu grupu, mrak su!”. “E, gledal sam dobar film odi s mamom u kino”……

    Od 2010 smo u postupcima MPO-a. Do sada smo imali uspjeha s jajnim stanicama. Uvijek smo dvije oplođene imali priliku pohraniti. Razlog pohrane je nemogućnost zadeljanja endometrij uz sve moguće kombinacije lijekova i koncentracije. U postupku posvajanja od 2012 (do sada samo na jednom razgovoru).

  • Wroclaw23

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Razumem te…u potpunosti, jbg, zivot je nepravedan

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.