dohrana od 4.mjeseca

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • te_ni1001

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    Drage mame, ima li tko da je poceo sa dohranom od 4.mjeseca? Mi smo po preporuci doktorice krenuli sa dohranom prije tjedan dana (sa 4,5 mj) ,dr.je rekla da krenemo odmah sa vocem,no ja sam prvo krenula sa rizinim pahuljicama,pa sam postepeno uvela krusku i danas smo prvi dan uveli proso+kruska.
    Zanima me kakva su vam iskustva sa ranijom dohranom? Te koje jos namurnice preporucate da uzimamo?
    Nama zasad ide super,mali sce voli i vec drugi dan je jeo ko veliki.

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ja sam stariju počela s nekih 4 i pol dohranjivat sa jabukom, pa sa bananom, onda mrkvom i tak neka 2 il 3 tjedna jer nije baš bila fan svježeg voća, pa kad sam krenula sa kuhanim povrćem, palentom, rižom, bilo je ok. Mogu reć da sam sa njom lakše to sve odradila nego sa manjom s kojom sam čekala skoro 6 mjeseci. Puno je lakše prihvaćala nove okuse i teksture, ova manja ima sad godinu dana i jako malo toga uopće hoće jest i još joj moram sve miksat, dok sam starijoj gječila sa vilicom od šestog mjeseca starosti. 
    Bitno je da kad određenu namiricu uvodiš, pričekaš 2 dana da uvedeš novu i da kombiniraš namirnice koje otvaraju i zatvaraju- tipa jabuka- riža ili banana jabuka, i tak ;)

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Svaka tablica koju sam ja pronasla se razlikuje od druge. Tako da sam ja od svih tih tablica dohrane slozila jednu svoju i na kraju po njoj uvodila namirnice. Neces djetetu od 4 mjeseca dati grah, naravno, ali slobodno mozes davati proso, rizu, mrkvu, jabuku, tikvu. Naravno svakako pazi, kako ti je missha napisla da jednu namirnicu dajes bar tri dana, ako dodje do reakcije da znas od cega je. Sretno!

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • te_ni1001

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu
    Puno hvala :-)
    U principu mi smo i imali problem sa stolicom (nije kakao po 7 dana a bio je samo na cici) pa je dr.rekla kad krene dobrana da ce krenut i stolica. I zadad je hvala bogu tako. Od kad sam uvela krusku sa rizom,pa kasnije proso sa kruskom ima stolicu svako jutro. Mislila sam jos tjedan dana samo kombinirat krusku sa rizom i prosom..pa onda krenut s jabukom,tikvom,mrkvom..
    Hvala na savjetima,moja okolina su se svi cudili zasto smo tako rano krenuli sa dohranom,pa sam vec i bila u dilemi. Al buduci da je on to sve jako dobro prihvatio nema razloga panici ;-)
  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Joj, mene su filali već kad je bila 2 i pol mjeseca stara da kaj čekam da joj nedam rižolino :O Tak da ono :D Bolje da se čude da si rano krenula :D
    Moja bebačica sad opet ima neku fazu nekakanja, uvjek isto jede… Tak da mi još nismo regulirali to, a ima već godinu :O

  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    missha


    Joj, mene su filali već kad je bila 2 i pol mjeseca stara da kaj čekam da joj nedam rižolino :O Tak da ono :D Bolje da se čude da si rano krenula :D
    Moja bebačica sad opet ima neku fazu nekakanja, uvjek isto jede… Tak da mi još nismo regulirali to, a ima već godinu :O

    To su i meni pricali kad je imao 3 mjeseca, kaj ne dam rizolino za veceru, nece mi se buditi po noci (dojena beba). Prst u uho i vozim po svom! :-)

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    ProudMomy


    missha


    Joj, mene su filali već kad je bila 2 i pol mjeseca stara da kaj čekam da joj nedam rižolino :O Tak da ono :D Bolje da se čude da si rano krenula :D
    Moja bebačica sad opet ima neku fazu nekakanja, uvjek isto jede… Tak da mi još nismo regulirali to, a ima već godinu :O
    To su i meni pricali kad je imao 3 mjeseca, kaj ne dam rizolino za veceru, nece mi se buditi po noci (dojena beba). Prst u uho i vozim po svom! :-)

    Znam :D Jer kao budi ti se svaka 2 sata, bla bla :D
    Ja sam jako tvrdoglava i nisam baš nikog previše slušala :D Osim kaj se tiće poslje prehrane kad smo utvrdili alergije, tog sam se slijepo držala :D

  • te_ni1001

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu
    Da,svatko ce rec nesto svoje..
    Sto se probave tice,nemogu vjerovat da to tako dugo traje :-( stvarno sam vec luda od toga,cekamo tu kakicu koda je zlatna :D A reci mi,kolko dugo tvoja ne kaka? Imate mozda neke recepte sta mjesate u kasice za bolju probavu? Ja sam cula da su proso i kruska super,zato sam s tim i krenula.
  • Deleted user

    Broj poruka: 5449

    Prijavi adminu

    Sljiva ti je isto dobra za probavu, mog malca ona uvijek otvori. Dok ga npr. banana zatvara.

    http://proudmomy.blog.hr/ [proudmomy.blog.hr]

    10.03.2013. Maksim 💙 [lilypie.com]
    04.06.2018. Aleksandar 💙
    [lilypie.com]

  • te_ni1001

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    Da,cula sam za sljivu..kazu da ona krece sa 6mj,pa cu mozda pricekat bar da navrsi 5mj.
    Ni sama nisam pametna kakav raspored da napravim. Kad da krenem sa 2 obroka? Kad da uvedem i drugo voce osim kruske (planirala sam mu davat samo krusku jos tjedan dana zbog te stoloce da se unormali) dal je to dobro,samo drzat ga na jednom vocu? Puna sam pitanja i dileme :-)
    Kako kazu,sa drugim djetetom cu bit iskusnija :P

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.