Endometrioza i iskustva sa začećem

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Sunflower2

    Sunflower2

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Već godinu pokušavam zatrudnjeti…Prije 9 godina laparoskopski su mi uklanjali ciste i dijagnoza je bila endometrioza. U roku mjesec dana sve se vratilo u duplo. Idem na kontrole svaka 4 mj, kad kad se lijepo vidi,i njih nekoliko, a kad kad sve čisto, ni traga. Terapiju nemam nikakvu (trebale su biti anti baby pilule) jer mi niti jedna nije pasala, znala sam imati krvarenja po 8 mj bez i jednog čistog dana pa je ukinuta i od tada su ciklusi uredni ali bolni, ovulacija svaki mjesec (vidljivo na UTZ)…čitala sam puno stručnih članaka di se orijentira na podpomognutu oplodnju, a pak s druge strane čitam iskustva da su žene zatrudnijele sa endometriozom bez problema…mene ipak panika hvata…što mi vi govorite, savjetujete….?

  • Avatar reina2731

    reina2731

    Broj poruka: 46

    Prijavi adminu

    Endometrioza površine 2,5x3cm otkrivena nakon prvog poroda, išla sam na redovni pregled kad je kikač imao 18mj. Opet me naručila za 2mj i savjetovala trudnoću ako neću pilule. Mene je bilo strah trudnoće jer je prvi porod završio hitnom sekcijom, s druge strane suprug i ja ne prakticiramo zaštitu jer je to suprotno našoj vjeri.

    Slučajno sam na netu nabasala na čaj od vrkute, u ljekarni se kupi a košta 12kn. Dobar je za sve ženske bolesti. Kupila sam ga, počela piti, prvi mjesec smo odnose imali svaka 3dana, dođe menga. Drugi mjesec svaka dva dana, dođe menga e treći mjesec smo svakodnevno imali odnose i ostala sam trudna :-D drugi sin ima 2mj :-D toplo preporučujem ovaj čaj i što češće odnose. 
    Osim endometrioze imam i policistične jajnike i dva prirodna začeća <3

  • Avatar Sunflower2

    Sunflower2

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Hvala najljepša :) nikad nisam čula za vrkutu, al sam čula za marulju pa nju pijem mjesec redovno pa mjesec ne…a što se tiče odnosa,jesu svakodnevni su.
    Hvala! Malo ste me digli :)

  • Avatar zrakasunca2

    zrakasunca2

    Broj poruka: 69

    Prijavi adminu

    Sunflower, nismo svi isti, ali provjereno znam da gluten u hrani uzrokuje mnoge bolesti, a dijeta bez glutena poboljšava stvar pa tako i liječi neplodnost i endometriozu, jedna poznanica s istom dijagnozom je 10 godina pokušavala zatrudniti, nakon nekoliko mjeseci bez glutena, eto bebe!
    Testiraj se na hranu, nemaš što izgubiti.
    Sretno!

  • sonne2

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Meni je 2012 laparaskopski uklonjena endometrioza, i doktor mi je rekao da je dobro da sam je napravila jer se bila  prosirila i na mokracne kanale i mjehur. Svaki mjesec bolne menstruacije, (nisam bila sposobna radit prvi dan kad dobijem), redovito zavrsavanje na hitnoj i neplodnost. Cak mi je doktor savjetovo da ako u roku 6 mj. ne ostanem trudna idem na umjetnu oplodnju.

  • Avatar Lela29

    Lela29

    Broj poruka: 621

    Prijavi adminu

    Ja sam prije 5 godina operirala velike endo ciste, pola jednog jajnika mi je uklonjeno, ostalo je jako puno žarišta. 4 godine sam bila na pilulama, užas… prije godinu i pol prešla na čajeve (naručivala sam mix za endometriozu od jedne dr. iz Zg-a).
    Čajevi su super stvar, ako se redovito konzumiraju (znam osobe kojima su pomogli). Ja nisam, nakon godinu dana pojavila mi se nova cista. Na zadnjem pregledu je bila tek 18 mm, vidit ćemo ubrzo jel rasla.
    I tako mi, već godinu dana, uz moju endometriozu, zavaljenu maternicu, sljubljene jajnike pokušavamo napravit bebu …doći će, nadam se, na ovaj ili onaj način

    [lilypie.com]

  • Avatar Tena9

    Tena9

    Broj poruka: 382

    Prijavi adminu

    Meni je prije pola godine dijagnosticirana endometrioza i prosječne ciste na oba jajnika, na drugom pregledu za pola godine mi je rečeno da nemam endo i da imam savršenu maternicu za trudnoću i začela sam u trećem ciklusu ;) u 22.godini života 

    Želim biti trudna, želim biti trudna, želim biti trudna..možda zatrudnimo ovako :P

  • Avatar Lady2

    Lady2

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Ja sam imala endometriozu na ljevom jajniku 5cm izvadli mi,sve ostalo mi je bilo zdravo.Bila na operaciji imam rez na trbuhu 16 kvacica dobila pila kontracepcijske tablete 2 mj prestala odlucili se za bebu i kroz nekih 2 mj zatrudnjela s jednim jajnikom.Uskoro bude( 16.3) godinu dana od operacije i trudna sam 5 mjeseci. 

  • Avatar Lela29

    Lela29

    Broj poruka: 621

    Prijavi adminu

    Lela


    Ja sam prije 5 godina operirala velike endo ciste, pola jednog jajnika mi je uklonjeno, ostalo je jako puno žarišta. 4 godine sam bila na pilulama, užas… prije godinu i pol prešla na čajeve (naručivala sam mix za endometriozu od jedne dr. iz Zg-a).
    Čajevi su super stvar, ako se redovito konzumiraju (znam osobe kojima su pomogli). Ja nisam, nakon godinu dana pojavila mi se nova cista. Na zadnjem pregledu je bila tek 18 mm, vidit ćemo ubrzo jel rasla.
    I tako mi, već godinu dana, uz moju endometriozu, zavaljenu maternicu, sljubljene jajnike pokušavamo napravit bebu …doći će, nadam se, na ovaj ili onaj način

    Nastavak na post iz rujna 2014., konačno imamo plus!
    Cista je na zadnjem pregledu bila 2,5 cm, u međuvremenu sam napravila HSG kojim mi je otkriven polip… i eto 2. ciklus nakon njega pogodak!
    U ciklusu u kojem sam ostala trudna, pila sam prenatal i Femisan A kapi, ne znam ima li kakve veze, ali eto poklopilo se.
    Najdraže od svega mi je što konačno mogu ostavit lijepi post na ovoj temi.

    [lilypie.com]

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Lela


    Lela


    Ja sam prije 5 godina operirala velike endo ciste, pola jednog jajnika mi je uklonjeno, ostalo je jako puno žarišta. 4 godine sam bila na pilulama, užas… prije godinu i pol prešla na čajeve (naručivala sam mix za endometriozu od jedne dr. iz Zg-a).
    Čajevi su super stvar, ako se redovito konzumiraju (znam osobe kojima su pomogli). Ja nisam, nakon godinu dana pojavila mi se nova cista. Na zadnjem pregledu je bila tek 18 mm, vidit ćemo ubrzo jel rasla.
    I tako mi, već godinu dana, uz moju endometriozu, zavaljenu maternicu, sljubljene jajnike pokušavamo napravit bebu …doći će, nadam se, na ovaj ili onaj način
    Nastavak na post iz rujna 2014., konačno imamo plus!
    Cista je na zadnjem pregledu bila 2,5 cm, u međuvremenu sam napravila HSG kojim mi je otkriven polip… i eto 2. ciklus nakon njega pogodak!
    U ciklusu u kojem sam ostala trudna, pila sam prenatal i Femisan A kapi, ne znam ima li kakve veze, ali eto poklopilo se.
    Najdraže od svega mi je što konačno mogu ostavit lijepi post na ovoj temi.

    Prekrasna vijest. Cestitam ti jos jednom od srca. :* 

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.