Gestacijski dijabetes

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    LuKi


    Lollypop


    Ne kuzim, ja sam vadila glukozu u krvi u sklopu redovnog pregleda i bila mi je 4.5, a interval je 4.2-6.0. odakle sad 5.1? Jesu li razine za gestacijski razlicite nego za obicni dijabetes?
    To su referentne vrijednosti van trudnoce, a u trudnoci je koliko me pamcenje sluzi 5, 1 granica. :)

    Uhh, nisam znala ://

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar kneginja

    kneginja

    Broj poruka: 881

    Prijavi adminu

    ja sam za sada izbacila dosta ugljikohidrata…na svoju ruku..pa ćemo vidit šta ce drugo vadjenej krvi reći. 
    Nadam se da ga nece bit nikako o.O iako sumnjam…

    [lilypie.com]

  • Avatar Mary36

    Mary36

    Broj poruka: 1455

    Prijavi adminu

    Ja sam nedavno bila na trudničkom tečaju i sestra pitala koliko nas je trebalo ići na OGTT zbog šećera…sve osim dvije digle ruke u zrak, a bilo je oko 15, 20 cura na tečaju  Čini mi se da su ipak malo pretjerali s tim 5.1…

    [tickerfactory.com]
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Bublica123

    Bublica123

    Broj poruka: 1083

    Prijavi adminu

    Sve mi je savrseno…osjecam se odlicno od prvog dana trudnoce…otkad su me poceli peglat s tim samo sam nervozna i ne drzim se dijete a svako vadjenje profila savrseni rezultati

    [lilypie.com]

  • Avatar kneginja

    kneginja

    Broj poruka: 881

    Prijavi adminu

    stres strašno loše utječe na šećer….tako da….mozak na pašu …mislit na nase bebe…i pazit se u granicama normale :D

    [lilypie.com]

  • lelox

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    Ja ovako laički i iz iskustva (3.trudnoća sa gestacijskim diabetesom) mogu reći da se ne morate opterećivati ako vam je šećer 5,1, ako ne ide nakon jela gore i noću ako je dobar. U prošle 2 trudnoće sam bila na djeti i držala se dosta strogo pravila, i iako je bilo dana da mi je šećer skakao bebice su se rodile zdrave sa malom težinom koja je u granicama normale i napredovale odlično. Tako da ne morate paničariti, ali kontrola nije na odmet, još ako je šećer na kontroli dobar budite sretne.

  • lelox

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    Meni je prošli mjesec šećer skakao bez razloga (jela sam dijetnu hranu i bila na dijeti) a na pregledu mi je hba1c bio 5.7. Kako je to moguće. Ima li netko takvu situaciju. I zanima me ako ima koja iskusna trudnica da podijeli neki savjet o tome što jede za večeru. Stalno jedem isto voljela bih uvesti nešto novo.

  • Avatar Bublica123

    Bublica123

    Broj poruka: 1083

    Prijavi adminu

    hvala lelox…ma ja znam zasto oni mene maltraju…zbog toga sta mi je baka imala secer…nemam nikakvih skokova…na ogtt poslije glukoze mi bio 5,5…ma nije mi problem radit profile, ionako su sve vrijednosti savrsene…mene je samo strah da me ako pređem termin budu htjeli na induciranje proda

    [lilypie.com]

  • Avatar saabby

    saabby

    Broj poruka: 142

    Prijavi adminu

    Da se i ja tu prijavim. Ns prvom vadenju krvi mi je glukoza u krvi 5.9 bila i gin me odmah slala na ogtt na vuk vrhovac. Ogtt mi je 5.2, 6.1, 5.5. Na nalazu nista ne pise da treba kakca diheta ili nesto. A sutra idem na pregled kod gin pa cu vidjet sta ce ona rec. Sad sam 17. Tj. Nadam se da necu morat pratit taj secer. :/ a sta se indukcije tice meni nece smjet inducirat jer sam 2. dijete rodila na carski.

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Bublica123

    Bublica123

    Broj poruka: 1083

    Prijavi adminu

    mislim da ćes morati pratit…mene je odmah spićila u trudničku ambulantu u Petrovu voditi trudnoću…bila sam 8.tt

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.