Gestacijski dijabetes

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Točkica37

    Točkica37

    Broj poruka: 1502

    Prijavi adminu

    Grizli vec si bila na gik profilima da su ti dali sve te upute?

    11.10.2010 A ♡
    17.01.2013 I ♡
    [lilypie.com]

  • Avatar HarryPotter

    HarryPotter

    Broj poruka: 209

    Prijavi adminu

    Hvala Grizli do neba, valjda se snadjem s ovim. 
    Ugl. Ugljiko vise xa rucak i dorucak a vecera ne. 
    Vec sam danas onda gresku napravila, jel izmedju rucka i vecere koju cekam nisam uzela nista. 
    Kupim krekera integ. I nesto da gricnem izmedju. 
    Valjda dok udje u rutinu, sad mi sve izgleda tolko komplicirano 🤦‍♀️

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Povrce 1 jedinica je 100 gr sve povrce osim cikla svjeza - 60, konzervirana nije bas preporucljiva, leca - 80, mrkva sirova - 60/ kuhana - 20. 
    Voce 1 jedinica po 100 gr: sljiva, naranca, kiwi, dinja, brusnica, borovnica, kupina, jabuka, grozde / 150 gr - lubenica, breskva, grejp. / 30 gr avokada / 60 gr banana / 75 svijeze smokve  i nar / 120 gr mandarina, nektarina, ananas, mango / 190 gr ribiz, limun, jagoda. Mozes ti sve jest samo je bitna velicina porcije. 150 gr lubenice je nista al 150 gr breskve to je fina velika breskva recimo. 
    Proteini 1 jedinica 30 gr jaja, meso, riba, hrenovke, sunka. S time da malo masno meso tipa teletina, janjetina, piletina je do 60 gr 1 jedinica al to bas mora biti bez bez masnoće. Otprilike za lakse mjeriti meso ti je velicina dlana bez prstiju 40 gr, riba je dlan sa prstima, a jaje je otprilike 1. 
    Mlijecno 1 jedinica 180-240 gr sto ima vise mlijecne masti porcija je manja. Sirni/mlijecni namaz, mozzarella, svijezi sir, kiselo vrhnje 30 gr
    Kruh/prilozi odnosno zitarice 1 jedinica 30 gr kruha integralnog/ 22 gr keksa integralnih / 1 kroasan integralni/ 30 gr krekera / 60 gr zobene kase/ 60 gr tjestenine/rize/zobenih pahuljica/ 80 gr pecenog krumpira/100 gr kuhanog
    Deserti 1 jedinica - 10 gr kikirikija pecenog/pistacij/ljesnjaci/indijski, 8 gr oraha/rogac, marmalade za dijabeticare 40 gr/tamna cokolda 30 gr/ kave i nezasladjenog caja koliko hoces/ sladoled za dijabeticare 30 gr. 
    Dodaci npr majoneza 5 gr, ketchup 5 gr, ocat 5-10 gr, sirup agave 5 gr, umjetni zasladjivaci do 5 gr… To ti je mjerna jedinica 1 zlicica mala. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Harry treba par dana dok ne udjes u sablonu i to je to. Recimo kukuruz iz konzerve mozes 60 gr sto je puno, al palente 60 gr je bas malo, ako stavis salatu od 150 gr krastavca to ti se ne racuna a dobis na količini koja te zasiti, a dodas tome kukuruz, rajcicu i tunu i 1 jaje dobis fin obrok sa svime i pun vitamina i minerala. Sve skupa ti dodje oko 40o gr hrane sta je bas obrok cijeli kompletni.
    Kruh ja sam uspjela nac onaj kao za tost od mulino bianco integralni ukusan je i ima najmanje secera od svih sto sam nasla. Samo ga rijetko nadjemo kod nas mislim da mi je muz kupio u plodinama zadnji put. U trgovinama tipa kaufland, lidl, konzum nazalost u pekarama pise integrali kruh al on u nacelu ima umjetnu boju, i svega 20% integralnog brašna ostalo je opet bijelo sto je lose. A ti od mulino recimo je 100% integralno.
    Sa tako puno sitnih obroka ne mozes biti gladna osim ako si ranije jela preko 2000 kalorija, meni je nekad cak i previse hrane pa ne uspijem ni pojesti. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Tockica nisam radila ogtt, vec samo glukozu i bila je povisena u 7tt malo, posto ja imam jako puno predispozicija za imati - ivf trudnoca, kortikosteroidi, majka imala gestacijski samnom, rodjena sam kao velika beba od 5 kg, raniji spontani… Uglavnom posto ne znaju zasto sam imala spontane moj dr je krenula puhat na hladno i odmah me na dijetu stavila da ne bi riskirala. Kako je od moje jako dobre prijateljice mama nutricionist onda sam ju odmah zvala i rekla problem i zena mi to slozila i poslala. Moj uvijet je bio da nisam gladna i da mi se obroci ne svedu na 10 namjernica jer i inace jedem svasta nesto. Na sta je ona rekla da to niti ne ocekujem jer da je to neispravno i da kad se gladuje zapravo secer raste zato kad s eosjeti glad bolje nesto gricnut nego patiti glad. Pa si ja gricnem krastavac, popijem limunadu, salata nesto sto nema visok Gi a ispuni mi stomak. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar HarryPotter

    HarryPotter

    Broj poruka: 209

    Prijavi adminu

    Ma poguzija sam, oduvijek, nek ovo bude najveca muka. 😊
    Vage doma nemam, nekako mislim da mogu odokativno sebi odmjeriti obroke. Mozda se i varam. Vidjet cu nakon ponedjeljka i profila i razgovora san nutrio sta ce mi reci. Al mislim da ce biti sve ovo sto si i napisala.
    Cak mi se kolegica cudi iz Njemacke sto nasi ginek. Tolko “maltretiraju” s tim secerima, kao nju nitko nije slao na Ogtt i to. 
    Neka sve za nase mrve, pa sta god trebalo. 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar luce35

    luce35

    Broj poruka: 1433

    Prijavi adminu

    Evo jos jedna s dijagnozom i secerom 4.1 prije jela i 4.4 poslije jela 🤣🤣. Srednja vrijednost ogtt bila 11 i hospitalitacija za guk profil koji je bio odlican.
    Jos se uhodavam, imam ovu dijetu s Vuk Vrhovca sto je Grizli stavila i pokusavam pohvatat konce. U par dana sam vec jednu kg izgubila od ukupno 2 dobijene pa ce mi kad iduci put budem isla na profil vjerovatno podici kcal

    [lilypie.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Luce pa zasto te stavili na dijetu granica je 5.1 za trudnice za guk? Ili koja je jedinica vrijednosti? Vubitak kg moze biti samo privremen jer s ne “pune” masne naslage vise. 

    [tickerfactory.com]

  • Stelle123

    Broj poruka: 931

    Prijavi adminu

    Sad kad gledam ovu prehranu,.izgleda skroz pozeljno za hranit se na taj nacin. Mene je iznenadilo sto mi je prvi nalaz glukoze bio ispod 5, a zadnjih par godina kad god bih vadila bilo je oko 5.1., tako da ocekujem d a mi ogtt nece biti sjajan. 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar luce35

    luce35

    Broj poruka: 1433

    Prijavi adminu

    Grizli

    Luce pa zasto te stavili na dijetu granica je 5.1 za trudnice za guk? Ili koja je jedinica vrijednosti? Vubitak kg moze biti samo privremen jer s ne “pune” masne naslage vise.


    Na taste i nakon 2 sata ogtt bio dobar ali srednji treba biti <10 a moj 11 pa sam odma poslana u bolnicu na 24 sata napravit profil. Sve vrijednosti (8 puta mjere) su bile 4.1-4.4 izuzev poslije rucka 5.3 a dopusteno je 6.5. Svako 3-4 tjedna moram na guk profil u bolnicu do kraja trudnoce uz dijetu. Mislim da pretjeruju s tim secerom ali….

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.