Habitualni/ponavljajući pobačaji

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lemon

    Lemon

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    Ja imam 3 spontana iza sebe i sad krećemo na kompletnu obradu.. Ne mogu naći nigdje ginekologe koji se bave rizičnim trudnoćama u Zagrebu, zna netko?

    💔💔💔💔
    28.06.23. ❤️
    [tickerfactory.com]

  • mama_male_ceze

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Lemon, mene moja ginekologica iz istog razloga šalje u Petrovu kod dr.Škrablin ona se bavi baš inferilitetom. Pa probaj tražiti giekologa uputnicu za gore.

  • Avatar Lemon

    Lemon

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    E super hvala, naišla sam samo na Sveti Duh da ima tamo ambulanta za rizičnu trudnoću, ali ne znam kako se dospije tamo

    💔💔💔💔
    28.06.23. ❤️
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    mama_male_ceze

    Lemon, mene moja ginekologica iz istog razloga šalje u Petrovu kod dr.Škrablin ona se bavi baš inferilitetom. Pa probaj tražiti giekologa uputnicu za gore.


    Ja sam kod nje prosle god isla privat…ostavila me s krvarenjem u trudnoci nek lezim doma,umjesto da me pregledala…tad sam se obratila svom sadasnjem ginekologu koji je utvrdio da vec sigurno 2 tj nosim mrtav plod 😔….

    [lilypie.com]

  • mala.zvijezdica

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Žene javljam se na žalost na ovu temu. Prije 5 godina missed sa 20tt, i sada u zadnjih godinu i pol 3 misseda iako sam bila pod terapijom NMH i kortikosteroida. Od obrade nisam napravila jedino još biopsiju endometrija, barem koliko sam upoznata sa svime, a razmišljam o MR. Imate li kakav savjet ili nešto što još od obrade napraviti i kome se javiti za ovaj moj slučaj? 

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    mala.zvijezdica

    Žene javljam se na žalost na ovu temu. Prije 5 godina missed sa 20tt, i sada u zadnjih godinu i pol 3 misseda iako sam bila pod terapijom NMH i kortikosteroida. Od obrade nisam napravila jedino još biopsiju endometrija, barem koliko sam upoznata sa svime, a razmišljam o MR. Imate li kakav savjet ili nešto što još od obrade napraviti i kome se javiti za ovaj moj slučaj?


    Zao mi je sto si se s time suocila, isto imala 4 spontana pa cu ti napisat sto smo mi sve od obrade napravili… Tromboflijia, imunoloske pretrage (ana, ena, lupus, anti-dsDNA, komplet zapravo anti dna antitijela), kariogram oboje, histeroskopija, vitamin D, B12, folna kiselina, torch… Naravno pored onih uobicajenih za MPO. To su bile spontane trudnoce ili MPO. Nama je tak nakon 5.pokusaja MPO uspjelo, a spontani su svi bili iz spontanih. Koja ste krvna grup ti i partner. Kakav je spermiogram? U rijetkim slucajevima (u promilima) dolazi do nekompatibipnosti partnera ako je zena 0+, a muski A ili B -. Kod nas sumnjaju na to jer sve ostalo je uredno pored sporih spermica. Ono sto svakako bi trebala je histeroskopija sa biopsijom 21.dan ciklusa imas prvo na uputnicu na ozbirom na dijagnozu. Postoji i hla tipizacija i analiza nk stanica (mislim da se rade CD56 i CD 19 al nisam sigurna) pretarge su skupe, moze se uz preporuku specijaliste humane dobiti uputnice, ako nesto ne valja onda je to to nema dalje pomoći, al bas shvatis u cem je problem. Koliko znam na Rebru ih rade. Mislim da sam ti sve napisala, ako se sto jos sjetim nadodam. I sretno! Nama je kazem uspjelo tek 5.pokusaj ivf, sa smrznutim embrijem koji je dospio do 5 dana razvoja, na NMH, kortikosteroidima i s time da ja 4 mj prije nisam uzimala folnu iako prije toga su mi uvijek govorili da ju uzimam stalno. Krkala se sokom cikle taj ciklus, andol 100 do 7tt, nakon toga NMH, a 2 ciklusa prije bila na histeroskopiji. Rekla bi da su nam se poslozile karte taj put. Zelim ti sto prije srecu s trudnocom. Jesu radi koji put pdh nalaz ploda nakon spontanih? 

    [tickerfactory.com]

  • mala.zvijezdica

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Hvala na opširnom odgovoru! 

    Ja sam odradila 6 mpo postupaka, ali sve te trudnoće bile su spontane. Inače, imamo već jedno dijete prije svih tih gubitaka, super zdrav hvala Bogu. Phd rađen 2 puta, nikada nista konkretno nije receno. Za zadnji sponatni sam tek saznala i ovaj put planiram da ide na citogenetiku. 
    Oboje smo + krvna grupa, a što se spermiograma tiče i kod nas je problem sporost. Na suplementima sam stalno, ali sada kada sve to prođe planiram biti samo na aktivnim prenatalima uz eventulano dodatno čistim folatima i gotovo (jer sam do sada uzimala razne suplemente za kvalitetu js) sok od cikle također uzimam svaki ciklus. Hla tipizaciju sam samo ja napravila, navodno im ništa posebno ne znači jer nitko ne zna protumačiti ali imunolog je rekao da imam tendenciju za RI. Nk stanice mislim da ne moram raditi jer nekog lijeka nema, osim kortica na kojima i inače budem uz heparin zbog antitijela i trombofilije. Sve sam napravila zaista od pretraga, a i pokrivena terapijom bila, ostaje još samo ta histeroskopija sa biopsijom, misliš na biopsiju endometrija odnosno kakva je to točno pretraga? Obicni histeroskopiju sam napravila.

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Neka istrazivanja pokazuju da spori spermiji uzrokuju rane spontane u prvih 9 tt, tako da to moze biti uzrocnik al opet ako je ivf rađen pretpostavljam da su samo one “brze” ostavili posebno ako nisu radili icsi, nego izuzeli samo kvalitetne i pustili spontano da se oplode. U tom alucaju spori nisu imali sanse. Jel imas koju trombofiliju ili su ti nmh dali na blef ko i meni samo da dobijem terapiju?! Koji dan ciklusa si radila histero? Da biopsija endometrija se obicno odmah sa histero radi da se ne ide na 2 zahvata. Ako si u proteklih 6 mj bila na histero onda cak i ne preporucaju odmah na biopsiju. Ostaje ti zaista onda samo biopsija endo. Kakav ti je vit D i folna u tijelu? Pokusaj ne uzimati bas nista neko vrijeme da se tijelo odmori. Meni na kraju moja mpo izbacila sve dodatke jer je rekla da mozda nesto od tog sintetickog meni jednostavno smeta, a folne po nalazu sam imala jako puno u tijelu pa je dr rekla da probamo bez toga. 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Mislim postoji jos pretraga da vidis kad je implantacijski prozor al kako kod tebe dodje do implantacije to bas i nema smisla raditi jer kod nas se ne radi nego u Srbija, Makedonija, Ceska, Austrija… 

    [tickerfactory.com]

  • mala.zvijezdica

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Grizli, hvala ti! 
    Kod nas ivf nije donio plus na testu, sve trudnoće spontane, a embriji nisu bili često puta neki, bilo je i icsi i klasičan ivf.
    Histeroskopiju sam radila prije 2 godine, ne sjećam se više ali mi se čini da je bilo u prvom djelu ciklusa, tada su mi makli mali septum da nije možda on krivac, ali vrijeme je pokazalo da nije.
    NMH uzimam zbog mutacija koje su mi našli i autoimunih bolesti koje imam. Vitamin D mi je bio ljetos 123, b12 na gornjoj granici, a folna 27 (sredina ref.vrijednosti).
    Znaš li možda gdje si našla da spori spermiji uzrokuju missed do 9tt? Ako možete staviti link jer bi bas voljela pročitati. Hvala ti!!!
    Kako si ti? Vidim baš sitno brojite!!! 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.