Hematom u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    koliko dugo imas hematom? i moj je bio oko 35 mm i povukao se.. s tim da je dr.rekao da je bolje da iscuri.. meni je najprije curkao smedi iscjedak, tek nakon cca. 2 tj.krv… i tako dva, tri puta.. i onda je prestalo..a nakon mj.dana na kontroli dr.ga vise nije vidio. vjerujem da ti je dr.dao neku terapiju, duphastone ili nesto?? moras mirovati sto je vise moguce, najbolje bi bilo doslovce lezati, ali razumijem da je to tesko uz drugu djecu,kad bi ti netko mogao priskociti pomoci bilo bi super.
    sto ti je tvoj dr.rekao?

  • Avatar anakome

    anakome

    Broj poruka: 149

    Prijavi adminu

    ana


    Curke pomoc? Moj hematom je 34*34mm.uzasno me strah ne krvarim ali nemogu samo lezati jer sam sama s djecom

    Koliko si trudna? Jesi terapiju dobila?
    Kod hematoma je mirovanje jako bitno jer kretanjem mozes izazvati vece krvarenje. Meni su ga otkrili u 11tt kad sam jako prokrvarila i bio je 1.7cm sa 2cm. Strogo mirovanje i utrogestan 3x2. Sad sam u 18 tt i jos uvijek mi se javlja smeckasti iscijedak ( dok je hematom bio veci bio je i obilniji), ali dr je rekao da je hematom skoro pa skroz povukao. 
    Nemas nekoga zamolit bar za malu pomoc? Ako bas ne mozes cijelo vrijeme lezat, da lezis maksimalno koliko mozes. Nemoj dizat tesko i nemoj se previse saginjat.

  • Avatar ana86

    ana86

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Pa imam terapiju duphastona 3*2 i mirovanje ali gdje god procitam svi su dobili jos pp nesto ocajna sam

  • Avatar ana86

    ana86

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Za koliko to ode i ja nekrvarim vise samo 3 dana sam krvarila devet tj.sam trudna

  • Avatar ana86

    ana86

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Pijem ja duphastone 3*2 .u 9 tjednu sam i doslovce ocajna

  • Avatar anakome

    anakome

    Broj poruka: 149

    Prijavi adminu

    A to ode kako kome. Nekome nakon 2 tjedna, nekome nakon 2-3 mjeseca. Ali sto vise mirujes prije bi se trebao povuci, tako dr kazu. Al mislim da tu nema ni nekog pravila. Evo meni poznanica kaze kako ona nije mogla bas mirovat jer ima malu cucricu od  godine ipo dana, al svejedno joj se povukao u mjesec dana i nije uopce krvarila. A ja sam bas strogo mirovala i jos uvijek nije bas skroz otisao, a ima 2 mjeseca skoro i cijelo vrijeme imam isjedak smeckasti. 
    A je li ti dr rekao gdje se nalazi hematom? Manje je opasno ako je ispod bebe.

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    ja sam najprije pila samo duphastone 3x2, ali kad sam po drugi put krvarila dao mi je jos i utrogestan vaginalete. meni su se krvarenja ponavljala svakih tjedan dana, tako tri puta i onda je skroz prestalo, od tada vise nisam imala ni smedi iscjedak. i nakon 2 tjedna terapije i mirovanja povukao se.

    da, vazno je i gdje se hematom nalazi, a najvaznije da se smanjuje i povuce, a ne da raste. to ce ti dr.vidjeti na sljedecoj kontroli!

    nemoj se puno zivcirati zbog toga!!! vazno je takoder ne biti pod stresom!!! mirovati u svakom smislu, koliko god mozes, ne dizati nista tesko, ne stajati dugo, ne saginjati se, polako ustajati, ne voziti se autom!!  i sl. sve to utjece na nestajanje hematoma jer se mirovanjem ne pravi pritisak!

    ja sam lezala koliko god sam mogla, ali isto tako tada sam bila sam doma, puna dva tjedna i morala sam otici do ducana, do dr,, hzzo-a i sl.. ali eto to nije bilo preveliko opterecenje i povukao se.

  • Avatar Chloe25

    Chloe25

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Jako je važno da li je hematom ispod ili iznad bebe. Ako je iznad, frkovito je, jer može povući bebu sa sobom. Moj je bio ispod bebe no svejedno sam morala strogo mirovati, piti Utrogestan, Normabel, pred kraj prvog tromjesječja čak i Spazmex, a onda sam se zadnji dan 3. mjeseca izlila, krvi do koljena, ali je beba srećom ostala  Tako da mislim da je to kod svakog individualno i važno je slijediti upute ginića, jer on najbolje zna što se sve eventualno može dogoditi. Ja zato niti ne idem na drugo dijete, jer znam da mi nema tko čuvati ovo u slučaju da opet moram preležati trudnoću

    Prvih 100 godina je najteže…

  • Avatar ana86

    ana86

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Neznam dal je sa strane bebi ili iznad ali ispod sigurno nije.

  • Avatar beag

    beag

    Broj poruka: 988

    Prijavi adminu

    chloe25, pila si normabel? je li imao kakav ucinak na tebe? koliko dugo si ga pila?
    meni ga je dr.dao zbog bolova u donjem dijelu leda, z aopustanje misica, ali nisam ga jos pila. nekako izbjegavam opcenito lijekove, a norm.osobito.

    ana, samo miruj koliko god mozes, drzi se uputa i savjeta i ne sekiraj se puno! bit ce sve ok, vidjet ces! istina da je to jako stresno, i ja sam bila jako uplasena, ali proslo je!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.