Hodalica, da ili ne?!

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • rodazg

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    ma mislim da su to gluposti, većina nas je prohodala u hodalici pa nema nikakvih posljedica. i sigurno neće štetit djetetu bar po malo svaki dan, ne mora bit stalno u njoj. moja beba ima 8 mjeseci i neće ni da sjedi ni da leži nego bi hodala tako da jedva cekam nabavit hodalicu.malo će bit  u njoj, malo na trbuhu

  • elif

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    Pozz.ja imam dvoje djece i oboje su koristili hodalicu,ali ne pretjerano,možda nekih  pola sata dnevno,ali ne i svaki dan čisto da malo odmorim i oni promijene malo i to je od njihovog  7-11 mjeseca cca i više nam nije trebala i nisu nikakav problem imali što su koristili.

  • nacaineli

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Ja sam bila dijete u hodalici. danas imam problema sa leđima…ne mora biti povezano ali i može. ja svog sina ( napunio 10 mjeseci) necu stavljati u hodalicu niti u “vrtić”. dopuštam mu da sam istražuje svojim tempom. puno je na podu a dok je u fazi istraživanja ja stignem svašta napraviti. diže se na koljena ali još nemre ustati, ja mu ne pomažem niti ga planiram nahodavati u polusagnutom položaju. kad ustane sam će prohodavati uz namještaj. kcer ce mi skoro 5 godina i za nju nisam koristila nikakva pomagala….. bila je samo u kolicima i to najkrace moguće ili u nosiljci. cini mi se da je nemoguće držati djete 15 minuta u hodalici jer ko se stigne odmoriti u 15 minuta…nesvjesno se to protegne sigurno i na duži vremenski period. to je samo moje mišljenje :o)

  • Avatar LouLou

    LouLou

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Nasa malena je 3 mjeseca stara i bas sam nedavno sakupljala informacije o hodalicama. Dosta ljudi oko mene to smatra pod normalnim… Kao pa naravno da ce imati hodalicu, to su svi moji imali itd itd. Ali ja sam oduvijek bila protiv hodalica, cak i kad nisam znala da su nesigurne i da je samo pitanje vremena kad ce se dijete ozlijediti… Mislim da je problem takodjer u tome sto hodalice ometaju pravilan razvoj djeteta (hoda se na prstima, djeca se naviknu na brzinu i nagle pokrete i nemaju osjecaj za opasnost…ukratko-stvara se neprirodno okruzje za dijete). Mislim da je za djecu jako dobro da sami uce hodati (naravno uz nasu pomoc), padati i ponovno ustajati :) A uz to sve hodalice ne pomazu djetetu da prije prohoda nego bas suprotno. A recimo kad bi dobili hodalicu na poklon uz nemogucnost zamjene sigurno bi nasu curicu stavljali ponekad u hodalicu, naime u tome ´ponekad´ ne vidim nista lose :)

  • Avatar m_eri

    m_eri

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Mi smo kupili hodalicu kad nam je mala imala 7 mj.To me spasi kad moram nesto napravit a nju ne mogu pustit samu.Tako da za mene je hodalica super.Ona se igra i zabavlja,a mama napravi sta mora po kuci.Kad joj dosadi place pa je izvucemo.Sad ima 11 mj

  • Avatar iva.sestakexblaskovic

    iva.sestakexblaskovic

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Kao i za sve sto se tice roditeljstva na nama je da donesemo odluku i poslije zivimo s njom. 
    Moj L. nije u hodalici jer sam, nakon konzultacija s lijecnicima kojima je motorika posao odlucila da ga necu stavljati. 
    Posljedice hodanja u hodalici, kao i posljedice krive dohrane i mnogih drugih stvari uopce ne vidimo sad odmah, nego tek za 20-30 godina, a tada nam uopce ne padne na pamet da je uzrok nekim tegobama koje imamo kako odrasli ljudi upravo to kako smo tretirani kad smo bili bebe.

  • damalu

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Hodalica stvarno nije potrebna djeci. Oni će sami, kada budu spremni podići se na noge i sami će prohodati. Kada djecu stavljamo u hodalicu požurujemo ih na nešto za što oni u većini slučajeva nisu spremni. I u tom slučaju mogu nastati posljedice. Neka koriste svoje mišiće i sami uspostavljaju ravnotežu a ne da hodalica to obavlja za njih. Evo to je moje mišljenje, mame sa iskustvom.

  • Avatar jasminkauv

    jasminkauv

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    NE! NE! NE!
    To je nešto što smo odmah zamijetili na vratima prije ulaska k fizijatru, a nismo još ni razmišljali o hodalici.
    Zbog neurorizičnog djeteta imamo mnogo sati iza sebe provedenih na vježbama kod fizijatra u Krapinskim Toplicama, posjeta neuropedijatru i usporedo vježbi kod kuće.
    Svi su nam ukazali na štetnosti korištenja hodalice.
    Uglavnom, da bi svi shvatili što čine svojem djetetu stavljajući ga u hodalicu, trebali bi proći par sati vježbi kod fizijatra, što ne bi bilo loše za svakog novog roditelja jer vas nauče pravilno one stvari za koje svi mislimo da ih radimo savršeno, kao npr. pravilno dizanje i držanje djeteta. Tek kad prođete neke osnovne vježbe uvidite da mnogo toga ne znate i da radite pogrešno, a na štetu vašeg malog anđela.
    Zato, NE HODALICI!!!

  • NAANAA

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Upravo zbog tog silnog googlanja i inih savjeta štetimo svojoj djeci.
    Ja sam majka djevojčice koja za mjesec dana puni dvije godine.Ako možete primjetiti danas svaka druga beba mora na “vježbe” radi motorike jer ne mogu više samo tako napisati dijagnozu za probleme s kukićima,a i ta grana medicine mora imati konstantne priljeve.
    Na svakom roditelju je da odluči da li će ili neče svoje dijete stavljati i koliko u hodalicu i mislim da o tome ne treba neka diskusija a i to će oni znati.Hodalice postoje godinama i nikog nisu deformirale nego je naše potrošačko društvo pretjeralo.
    Ja sam odrasla u bolnici,imam nekoliko dijagnoza i rodila sam predivno,zdravo dijete koje je povremeno koristilo hodalicu,samostalno prohodalo sa 11 mjeseci,danas juri punim stopalima i na prstićima kada želi biti balerina,nije imala nikada ništa “mlohavo” (iako je zbog moje dijagnoze spadala u grupu djece sa kasnijim posljedicama) jednom rječju predivnu motoriku ima.
    Mislim da ima zaista neprimjerenih i pretjeranih konstatacija u vezi hodalice. A sasvim logično da ako pretjerujete sa korištenjem dovodi do one “da previše kruha ni s maslom nije dobro”.
    Da li ćete za 5 godina voditi brigu o kralješnici kad budu 8 sati sjedili za računalom?
    Čuvajte svoje bebe kako vam govori intuicaija,super je pročitati koji savjet ali ne pretjerujte :) i vodite ih na zrak :-*

  • Countess

    Broj poruka: 109

    Prijavi adminu

    Ja sam protiv hodalice, smatram da dijete sve mora naučiti samo i vježbati samo. Također, nikad ga nismo vodili za rukice. Po meni je sve to nepotrebno. I ništa mu ne fali :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.