Idealno dojenje?!

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    Nemam ideje kako drugačije nazvati temu.. Ok, dojenje je prekrasno, prva se javljam kao zadrta “dojilica” ali prva i priznam, ide mi nekad na živce. Osjeća li se još tko tako, pa bed priznat!! Mislim, budimo realni, kada je beba isključivo dojena znači da je mama ta koja uvijek mora biti sa cicama na izvolte, sa bebom, blizu bebe, e sad polako nam se približava 3 mjesec života pa je počela i zaj…ncija, razvlačenje cice, pa bi jeo, ne bi jeo, sve drugo mu je zanimljivije od normalnog papanja… znam da još dugo neću nikamo bez njega, da nema smisla po noći tražit muža da se diže jer znamo da mu on ne može pomoći.. ima li još koja mama koja zaista uživa u dojenju, koja je ponosna na to što doji i koja ne bi ni za živu glavu bebi dala ad jer je lijena dojiti, ali ipak ima dana kada joj to sve skupa malo ide na živce

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    mmama, nasmijala si me prvo kad sam vidjela temu a i sad kad sam vidjela ovaj takst! Da, da nema idealnog dojenja, ne znam dali sam prigodna da komentiram ovu temu jer sam dojila prije 4 godine, al evo kao zadrta dojilja ipak se javljam.
    Mislim da si trebaš priznati da ti to sveukuopno ide na živce, zašto ne? Ti si isto samo mama, a i žena naravno i kraljica po tom pitanju, imaš potpuno pravo reći da te to ponekad nervira! Kad sam rodila isto sam mislila daš mu jesti, presvučeš ga/ju i tri, četiri sata si potpuno mirna, ne znam u mojem stažu dojenja dal je ikada bilo tako! Non stop je jela!!I I kad je bila gladne i kad ne, doslovce za sve! Naravno da iritira koliko god je taj osjećaj prekrasan i neusporediv s bilo čime ali nema predaha. Već sam i ja postala čangrizava od tog dojenja i pomalo mi je sve išlo na živce, ali znaš što sam napravila?
    NIŠTA, živjela tako dan za danom, neki su bili takvi, da sam ludila da bi najrađe napravila ad i odustala od svega, a neki su bili prelijepi, puni nježnosti, puni usana umrljanih mlijekom, pobljuvanih zasirenih slinčeka i mamine kose…i zbog njih nisam odustala!

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    joj renata a tek to kaj znam kaj me čeka… ma dao bog neka bude kao sa P, 2 godine skoro pune, ali tek smo na početku a on se već igra, razvlači me po cijelom stanu.. počela sam stoječki dojiti već kaj nisam nikad prije radila jer sam mislila ajde njima je to ipak obrok pa ću bit korektna i sjesti tih par minuta neka papa u miru.. jok, sad se klopa i u hodu i naglavačke hahahaha

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Je,je, za dobiti popizditis! Isprike na riječniku, ali točno je tako! Još je gore, znaš kaj te čeka, da taj nebu pustio još dugo dugoo! A, kaj možeš kad su mamine cice najbolje, najtoplije i najfinije!! Stvarno je strašan, i u hodu i naglavačke!!

  • Avatar MarijaŠ

    MarijaŠ

    Broj poruka: 1925

    Prijavi adminu

    Meni je recimo bilo čudno kako svi pričaju o dojenju kao o nečem prekrasnom, a ja sam se odmah u startu susrela sa problemima, pa sam mislila da nisam normalna, jer mi nije bilo ugodno. Traženje položaja, pa plac, nece, pa kad primi, ostanem u tom položaju i ne mrdam, a ukočena da me bolilo nekad cijelo tijelo.
    Sad mi je vec nekako lakše, zavoljela sam to, ali nastupaju neki drugi problemi, sa njegovom probavom, pa onda se to opet odražava na dojenje… Naravno da sve imamo pravo reci da ti to nekad sve skupa ide na živce, jer ruku na srce, ovisi samo o tebi i prije svega, velika je to odgovornost. I samim time sto pokušavaš biti dosljedna i ne daš AD-u pristupa, postižes savršeno dojenje… Ne oni iz časopisa, gdje super uređena mama sa osmijehom na licu hrani usnulu bebu. Sve mi znamo da je u zbilji to puno drugačije. A kad vidiš kako ti beba napreduje, znas da je zbog tvog truda…
    Joj, pogodila si me, bas sam neki dan razmišljala o tome…

    Krešimir 19.08.2014. <3

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    MarijaŠ


    Meni je recimo bilo čudno kako svi pričaju o dojenju kao o nečem prekrasnom, a ja sam se odmah u startu susrela sa problemima, pa sam mislila da nisam normalna, jer mi nije bilo ugodno. Traženje položaja, pa plac, nece, pa kad primi, ostanem u tom položaju i ne mrdam, a ukočena da me bolilo nekad cijelo tijelo.
    Sad mi je vec nekako lakše, zavoljela sam to, ali nastupaju neki drugi problemi, sa njegovom probavom, pa onda se to opet odražava na dojenje… Naravno da sve imamo pravo reci da ti to nekad sve skupa ide na živce, jer ruku na srce, ovisi samo o tebi i prije svega, velika je to odgovornost. I samim time sto pokušavaš biti dosljedna i ne daš AD-u pristupa, postižes savršeno dojenje… Ne oni iz časopisa, gdje super uređena mama sa osmijehom na licu hrani usnulu bebu. Sve mi znamo da je u zbilji to puno drugačije. A kad vidiš kako ti beba napreduje, znas da je zbog tvog truda…
    Joj, pogodila si me, bas sam neki dan razmišljala o tome…

    znaš da ja čitam misli 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar missha

    missha

    Broj poruka: 689

    Prijavi adminu

    Ma dojenje je odlična stvar ako imate normalnu bebu, a ako je riječ o cicoovisniku, onda ste nagrabusile :D
    Ja znam oba primjera :D
    S prvom sam mislila da mi je teško jer je cicala svakih sat, sat i pol, poslje mjeseca svaka skoro 2 sata, a sat i pol noću. S manjom sam bila sretna da barem noću ima duži ritam spavanja, al sam nagrabusila kaj se tiće dana pošto ta niš ne prizna osim cice.
    Kičma i živci su  mi otišli skroz, sva sam naku…. da oprostite na izrazu jer sam već 16 mjeseci prikovana za ovo moje malo dijete. Ma sve je to lijepo, al kad ti dijete od 16 mjeseci neće jest na žlicu jer zna da imaš cicu, ehhhhh…. Jadna sam, umorna, živčana i izgledam 20 godina starije. Njoj su sad išli zubići, 3 tjedna nije spavala, samo se bacala po meni cjele noći, po 20 puta je cicala. Užaaaaassssss

    Ali da, nije mižao, dojit ću je i dalje bez pogovora. Nekako se osjećam da je to moja dužnost za njihovo bolje sutra, za njihovo zdravlje, ali i za vezu koju ja sa svojom mamom nemam

  • Avatar mmama2

    mmama2

    Broj poruka: 3310

    Prijavi adminu

    missha


    Ma dojenje je odlična stvar ako imate normalnu bebu, a ako je riječ o cicoovisniku, onda ste nagrabusile :D
    Ja znam oba primjera :D
    S prvom sam mislila da mi je teško jer je cicala svakih sat, sat i pol, poslje mjeseca svaka skoro 2 sata, a sat i pol noću. S manjom sam bila sretna da barem noću ima duži ritam spavanja, al sam nagrabusila kaj se tiće dana pošto ta niš ne prizna osim cice.
    Kičma i živci su  mi otišli skroz, sva sam naku…. da oprostite na izrazu jer sam već 16 mjeseci prikovana za ovo moje malo dijete. Ma sve je to lijepo, al kad ti dijete od 16 mjeseci neće jest na žlicu jer zna da imaš cicu, ehhhhh…. Jadna sam, umorna, živčana i izgledam 20 godina starije. Njoj su sad išli zubići, 3 tjedna nije spavala, samo se bacala po meni cjele noći, po 20 puta je cicala. Užaaaaassssss

    Ali da, nije mižao, dojit ću je i dalje bez pogovora. Nekako se osjećam da je to moja dužnost za njihovo bolje sutra, za njihovo zdravlje, ali i za vezu koju ja sa svojom mamom nemam

    makar su mi obojica dečki, probati ću ih odgojiti da poštuju i da budu puni razumijevanja za majke svoje djece koje će isto dojit naravno , odmah ću im kada budu svjesni toga pričati kako sam ih dojila 153 godine u svim mogućim i nemogućim situacijama i mjestima i da zato imamo takav poseban odnos kakav imamo… kakav ćemo imati nadam se!! 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]
    [lilypie.com]
    [lilypie.com]

  • Avatar Nyka

    Nyka

    Broj poruka: 84

    Prijavi adminu

    Super ti je tema.
    Moje iskustvo je zanemarivo, uglavnom se taj period svodio na izdajanje, pa nemam kaj puno za pisati.  Ali drago mi je da se malo priča o o drugoj strani, a ne samo o ljeptama dojenja pa kad se žena susretne s drugom stranom medalje misli o sebi kao o nemajci - a nije to.

  • paris

    Broj poruka: 398

    Prijavi adminu

    mmama, tema je super  I da, i meni dojenje nekad ide na živce  A u početku, prva 3 mj mi je to bila prava noćna mora - pa nema mlijeka, pa osjetljiva koža pa ragade koje nikako da zarastu, pa začepljeni i uski mliječni kanalići, pa zastoj mlijeka i suze i bol pri svakom pokušaju stavljanja bebe da doji….Dakle, ni blizu slike mame koja lijepo i bezbrižno doji svoju bebu! Grrrrrr… Moram li reći da sam milijun puta htjela odustati, ali me nešto tjeralo da nastavim, a čak nisam baš ni uvjerena u te famozne prednosti dojenja - imunitet pa bliskost s mamom itd… No eto, nekako je profunkcioniralo, ali me zbilja zna izluditi - evo sad idu zubići van i što kaže missha baca se po meni i cici cijele noći - užas. No što je, tu je i nije mi žao što sam to sve prošla i prolazim, al da nije baš idilično, nije 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.