INZULINSKA REZISTENCIJA

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Xoxo23

    Xoxo23

    Broj poruka: 449

    Prijavi adminu

    Ketyx

    Xoxo23

    Može li mi neko rec koje su normalne HOMA IR vrijednosti ? Vidim da negdje piše da je do 1, negdje do 1.9, negdi 2 negdi 2.4 ?

    Postoji ti homaIR index koji mozes izracunati na kalkulatoru na stranici medcalc.com, do 2 je normalno a sve vise od toga je IR, i postoji homa 2 index gdje je normalan rezultat do 1. Kod mene ispada da je homaIR index 3.2, a homa 2 index 1.7 (za njega nema online kalkulator, dobijes s nalazima za glukozu i inzulin).


    Hvala ti na odg. Zbunjuje me najviše to kad vrijednosti inzulina i glukoze ( na tašte) stavim u ovaj kalkulator a ima i još njih ma int i pazim na mjerne jedinice ispada mi 4.2 a na istom nalazu imam napisan HOMA IR index 2.1 ..
    dobro u svakoj slučaju je očito imam, pričekat ću još ginekologici da ga ona rastumači 🥹😂😅

    28yo👩🏼‍🦰 PCOS, IR ..
    31yo 👱🏼‍♂️03/24 spermiogram uredan ✅

    01/23- ectopic 👼🏻 (mtx)

    04/24 Klomifen 💊

  • Avatar Xoxo23

    Xoxo23

    Broj poruka: 449

    Prijavi adminu

    Mare0212

    Veceer.
    Molim vas za pomoc, u Rijeci su mi dali da idem raditi ogtt i homa indeks.
    Ogtt mi je uredan, ali mislim da homa indeks nije, koliko se razumijem da je 4. Stavljam sliku pa ako dr netko susreo sa ovim problemom da mi pomogne, nadam se da nemam inzulijsku rezistenciju.
    Hvala svima
    https://ibb.co/KKqt4xJ [ibb.co]


    Mare piše ti na nalazu manje od 2, nažalost ja mislim da je imaš kao i ja 😔

    28yo👩🏼‍🦰 PCOS, IR ..
    31yo 👱🏼‍♂️03/24 spermiogram uredan ✅

    01/23- ectopic 👼🏻 (mtx)

    04/24 Klomifen 💊

  • Avatar Ketyx

    Ketyx

    Broj poruka: 104

    Prijavi adminu

    Xoxo23

    Ketyx

    Xoxo23

    Može li mi neko rec koje su normalne HOMA IR vrijednosti ? Vidim da negdje piše da je do 1, negdje do 1.9, negdi 2 negdi 2.4 ?

    Postoji ti homaIR index koji mozes izracunati na kalkulatoru na stranici medcalc.com, do 2 je normalno a sve vise od toga je IR, i postoji homa 2 index gdje je normalan rezultat do 1. Kod mene ispada da je homaIR index 3.2, a homa 2 index 1.7 (za njega nema online kalkulator, dobijes s nalazima za glukozu i inzulin).

    Hvala ti na odg. Zbunjuje me najviše to kad vrijednosti inzulina i glukoze ( na tašte) stavim u ovaj kalkulator a ima i još njih ma int i pazim na mjerne jedinice ispada mi 4.2 a na istom nalazu imam napisan HOMA IR index 2.1 ..
    dobro u svakoj slučaju je očito imam, pričekat ću još ginekologici da ga ona rastumači 🥹😂😅


    Neki ti dr.ne znaju prepoznati, meni ti je npr moja dr.opce prakse rekla rezlutat vam je odlican, a dr.V iz petrove kada je vidio rekao je odmah promjena prehrane posto mi to utjece na zrelost jajne stanice. Sad sam je smanilja s 4.7 na 3.2

    👸🏻 33 - PCOS, MTHFR heterozigot, PAI-1 homozifot, IR 3.2, adenomioza / 🤵🏻 39 - normozoospermia
    5 IVF-a: 2 Petrova, 3 Škvorc
    1.IVF-20fol❌, 2.IVF-16fol 2trodnevna, 3.IVFp-3fol❌ 4.IVF-3fol❌, 5.IVF-22fol 1 morula, 6 BC (2x3)
    1.ET 2xtrodnevni-beta 0/ 2.ET 1xmorula-beta 0/ 3.FET 2xBC-beta 0/ 4.FET 2xBC-beta 0/ 5.FET 2xBC - beta 0
    09.02.konzultacije dr.G, IVF klinika

  • Avatar Mare0212

    Mare0212

    Broj poruka: 124

    Prijavi adminu

    Xoxo23

    Mare0212

    Veceer.
    Molim vas za pomoc, u Rijeci su mi dali da idem raditi ogtt i homa indeks.
    Ogtt mi je uredan, ali mislim da homa indeks nije, koliko se razumijem da je 4. Stavljam sliku pa ako dr netko susreo sa ovim problemom da mi pomogne, nadam se da nemam inzulijsku rezistenciju.
    Hvala svima
    https://ibb.co/KKqt4xJ [ibb.co]

    Mare piše ti na nalazu manje od 2, nažalost ja mislim da je imaš kao i ja 😔


    Ajoj :/
    Da li je strasna? Jeste morali sve mjenjati? 

    👩🏻 1994.
    👦🏻 1995.
    Pokušavamo od 01/2021
    Usporen rad stitnjace
    26.09.-Prohodnost jajovoda(uredno)
    05.12.2022.- Prva inseminacija neuspješna
    6/23 Drugi pokusaj u prirodnom ivf-u, ali je ipak napravljena inseminacija(neuspjesno)

    01/24 ponovo krecemo u postupak u Rijeku

    ✨✨✨

  • Avatar Xoxo23

    Xoxo23

    Broj poruka: 449

    Prijavi adminu

    Ketyx

    Xoxo23

    Ketyx

    Xoxo23

    Može li mi neko rec koje su normalne HOMA IR vrijednosti ? Vidim da negdje piše da je do 1, negdje do 1.9, negdi 2 negdi 2.4 ?

    Postoji ti homaIR index koji mozes izracunati na kalkulatoru na stranici medcalc.com, do 2 je normalno a sve vise od toga je IR, i postoji homa 2 index gdje je normalan rezultat do 1. Kod mene ispada da je homaIR index 3.2, a homa 2 index 1.7 (za njega nema online kalkulator, dobijes s nalazima za glukozu i inzulin).

    Hvala ti na odg. Zbunjuje me najviše to kad vrijednosti inzulina i glukoze ( na tašte) stavim u ovaj kalkulator a ima i još njih ma int i pazim na mjerne jedinice ispada mi 4.2 a na istom nalazu imam napisan HOMA IR index 2.1 ..
    dobro u svakoj slučaju je očito imam, pričekat ću još ginekologici da ga ona rastumači 🥹😂😅

    Neki ti dr.ne znaju prepoznati, meni ti je npr moja dr.opce prakse rekla rezlutat vam je odlican, a dr.V iz petrove kada je vidio rekao je odmah promjena prehrane posto mi to utjece na zrelost jajne stanice. Sad sam je smanilja s 4.7 na 3.2


    Da li si dobila možda siofor ? Ako imaš koji savjet za prehranu dobro bi došlo 😂

    28yo👩🏼‍🦰 PCOS, IR ..
    31yo 👱🏼‍♂️03/24 spermiogram uredan ✅

    01/23- ectopic 👼🏻 (mtx)

    04/24 Klomifen 💊

  • Avatar Xoxo23

    Xoxo23

    Broj poruka: 449

    Prijavi adminu

    Mare0212

    Xoxo23

    Mare0212

    Veceer.
    Molim vas za pomoc, u Rijeci su mi dali da idem raditi ogtt i homa indeks.
    Ogtt mi je uredan, ali mislim da homa indeks nije, koliko se razumijem da je 4. Stavljam sliku pa ako dr netko susreo sa ovim problemom da mi pomogne, nadam se da nemam inzulijsku rezistenciju.
    Hvala svima
    https://ibb.co/KKqt4xJ [ibb.co]

    Mare piše ti na nalazu manje od 2, nažalost ja mislim da je imaš kao i ja 😔

    Ajoj :/
    Da li je strasna? Jeste morali sve mjenjati?


    Ja ti ne znam jer sam tek i ja ima par dana izvadila ove pretrage, svakako se posavjetuj sa ginekologom.. on će znat bolje nego ja 😂😅

    28yo👩🏼‍🦰 PCOS, IR ..
    31yo 👱🏼‍♂️03/24 spermiogram uredan ✅

    01/23- ectopic 👼🏻 (mtx)

    04/24 Klomifen 💊

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 520

    Prijavi adminu

    Curke slucajno mi se otvorila ova tema k vidim nove poruke - ja vam imam IR vec 3 godine i vise, u potpisu sve vidite. Nisam isla nikome posebno osim sto sam slusala svog ginekologa. 
    Na Sioforu sam 2x500 i Gynositol - i cijelu trudnocu i prije i sada. Ja sam morala i BMI spanjivati pa je isla keto dijeta za IR i jos post od 16 sati dnevno. 
    Refernta vrijednost je 2,5. Moj inzulin na prvom OGTT je bio 120 nataste i toliko velik poslije glukoze da ga nisu mogli ocitati 🙈 
    Pitajte sto vas zanima jer mi je tak lakse ;) 

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.
    [tickerfactory.com]

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 520

    Prijavi adminu

    Ispravla, meni je bila 210, ne 120 😅 
    Koliko znam krece se s minimalnim lijekovima ako je moguxe i prehrana, sve zavisi o stanju, dozabod 500-1000 siofora je minimalna, cisto da malo tijelo potakne (barem su meni tak rekli) 😉

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Xoxo23

    Xoxo23

    Broj poruka: 449

    Prijavi adminu

    bambi27zg

    Curke slucajno mi se otvorila ova tema k vidim nove poruke - ja vam imam IR vec 3 godine i vise, u potpisu sve vidite. Nisam isla nikome posebno osim sto sam slusala svog ginekologa.
    Na Sioforu sam 2x500 i Gynositol - i cijelu trudnocu i prije i sada. Ja sam morala i BMI spanjivati pa je isla keto dijeta za IR i jos post od 16 sati dnevno.
    Refernta vrijednost je 2,5. Moj inzulin na prvom OGTT je bio 120 nataste i toliko velik poslije glukoze da ga nisu mogli ocitati 🙈
    Pitajte sto vas zanima jer mi je tak lakse ;)


    Znaci dovoljno mi je otic u moje ginekologice sa nalazom ? Znaci smanjit ugljikohidrate i ne jest voće (bar ne ujutro) to sam nekako skužila ? Ne znam da li ima još nekih stvari koje bas bas moram pripazit kod prehrane ? Fasting od 16 sati bi mogla probat .. da li ti je Siofor što smanjio vrijednost ? 

    28yo👩🏼‍🦰 PCOS, IR ..
    31yo 👱🏼‍♂️03/24 spermiogram uredan ✅

    01/23- ectopic 👼🏻 (mtx)

    04/24 Klomifen 💊

  • Avatar bambi27zg

    bambi27zg

    Broj poruka: 520

    Prijavi adminu

    Moj ginekolog je bas u svemu tome i radili smo na tome zbog buduce trudnoce, ovo je sve meni pomoglo, ali i za gubitak kila. 5 mjeseci kasnije je sve bilo super i sad mi je jos uvijek, a ne pazim nesto, jest da je gornja granica, ali je ok. 
    Gynositol je da zavara tijelo za slatkise bas, a opcenito su ugljikohidrati zeznuto jer ih tijelo ne preradi i ne salje kao secer u krv nego skladisti i uzrokuje neorestanu zelju za slatkim i hranom i zapravo jedemo slatkise j postajemo sve masniji 😅 Tijelo treba sve vise inzulina i gusteraca ga krece proizvoditi, inzulin trazi nesto da preradi i mi jedemo slatkise i tako u krug. 
    Na ovaj nacin (smanjeni unos UH) se tijeko natjera da koristi zalihe masti koje prelaze kroz svoj ketonski oblik u glukozu. 
    Mislim da je kod mene sve igralo ulofu - i lijekovi i prehrana i kretanje I post. Od voca sam jela samo borovnice, maline, granny smith jabuke i to je to 😅 
    Veci neprijatelj su tjestenine i kruh i ta ekipa (uz slatkise). 
    SvKak vidjeti s doktorom ;) 

    👩🏽33 Hashimoto, IR, neprohodan desni jajovod, histero mioma, missed ab 8 tt (9/21), laparo mioma
    🙎🏽‍♂️32 sve ok
    6/22 prirodni IVF, 1 prsnuo napravljena AIH 👎🏼
    10/22 stimulirani IVF; 11 🥚, 6 oplodeno, 1 blst, vracena 5.dan, beta 12 dpt 408,69
    Panorama 💙🍼 🏥 Petrova dr.V termin:19.7.
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.