Ispadanje kose nakon poroda

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Filotea

    Filotea

    Broj poruka: 172

    Prijavi adminu

    I meni opada kosa nenormalno,imam osjecaj da cu uskoro ocelavit Stan puna mojih dlaka ko da imamo neku zivotinju pa se linja 

    [lilypie.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Filotea


    I meni opada kosa nenormalno,imam osjecaj da cu uskoro ocelavit Stan puna mojih dlaka ko da imamo neku zivotinju pa se linja 

    Ja uzela ono za kapute cistit, onu ljepljivu rolu, pa s njom cistim krevet i sebe. Pomaze!

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    I iscesljam se doooobro bar 2x tjedno.

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Cure jeste probale uzeti u ljekarni B kompleks vitamine? Ne znam dal su kompatibni uz dojenje ali trebalo bi pitati!

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Nalah


    ja fakat više ne kužim što se s mojom kosom dešava,padala je do 6 mj.i sad je opet počela

    Jesu li ti nalazi stitnjace bili dobri nakon poroda? Meni od PCOS-a I stitnjace otpada kosa uzas jedan. U trudnoci mi se napola smanjila, I sad nakon poroda jos upola od toga sto je ostalo kose, inace sam imala grivu.

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar kachi

    kachi

    Broj poruka: 288

    Prijavi adminu

    renata6


    kachi


    I meni opada. Svi su se kao brinuli zbog macinih dlaka, ali ja na maloj samo moje nalazim. 
    Znaći ipak nije kriva mica maca!

    Haha, nije…a uvijek za sve prvo mica macu okrivimo. 

    @ Lolly, kako misliš dva puta tjedno? Ja svoju iščešljavam svaki dan pa opet ostavljam trag za sobom. 

    Ja pijem i dalje elevit…ali mislim da mi kosa opada što jer je normalno, a sigurno malo i zato jer mi je željezo ispod normalnih zaliha…sad to bildam pa će valjda i sa kosom biti bolje.

    [lilypie.com]

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    LuKi5


    Nalah


    ja fakat više ne kužim što se s mojom kosom dešava,padala je do 6 mj.i sad je opet počela
    Jesu li ti nalazi stitnjace bili dobri nakon poroda? Meni od PCOS-a I stitnjace otpada kosa uzas jedan. U trudnoci mi se napola smanjila, I sad nakon poroda jos upola od toga sto je ostalo kose, inace sam imala grivu.

    Vidiš to mi nije palo na pamet,puna je cista i kontroliram ju na godišnjoj bazi na sistematskom preko firme,u trudnoći su nalazi bili ok,ali nisam ih radila poslije.To se TSH vadi?Moja opće prakse nema pojma,sve moraš sam tražiti.Meni je završila ona faza ispadanja nakon poroda,znači od veljače do lipnja i sad opet počinje,tako da nešto def nije ok,a mislim da nije vezano uz trudnoću

    Ovo je objašnjenje najrealnije;
    No, you're not going bald. This is a temporary phase. In the normal cycle of hair growth, some hair is lost every day. But during pregnancy the increased levels of estrogen in your body freezes hair in the growing (or “resting”) phase of the cycle. Hair that would normally fall out stays put, resulting in thicker hair. After you give birth [parents.com] and your estrogen levels decline, however, all that hair that was resting starts to fall out. This usually starts the third or fourth postpartum and ends by six months,

    inače i frizerka mi je rekla da nikakvi vitamini ne pomažu,ono što nije ispalo u trudnoći će ispasti poslije,a tek nakon tog ispadanja se preporučuju suplementi za rast i čvrstoću

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    kachi


    renata6


    kachi


    I meni opada. Svi su se kao brinuli zbog macinih dlaka, ali ja na maloj samo moje nalazim. 
    Znaći ipak nije kriva mica maca!
    Haha, nije…a uvijek za sve prvo mica macu okrivimo. 

    @ Lolly, kako misliš dva puta tjedno? Ja svoju iščešljavam svaki dan pa opet ostavljam trag za sobom. 

    Ja pijem i dalje elevit…ali mislim da mi kosa opada što jer je normalno, a sigurno malo i zato jer mi je željezo ispod normalnih zaliha…sad to bildam pa će valjda i sa kosom biti bolje.

    Ono, bas bas bas iscesljam. Tipa 1000 poteza cetkom   i onda je operem i onda opet. I  pomaze mi smanjit nered.
    I ja imam pcos, za stitnjacu ne znam, trebala bi je provjerit. Nisam znala da pcos utjece na to…a sto se tice vitamina b, ionako jedem ko vol (cokolade i sendvice ili juhu, nije nesto raznovrsno ali to stignem ), a ako uzmem jos to…ko ce me nahranit 

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar LuKi5

    LuKi5

    Broj poruka: 2550

    Prijavi adminu

    Nalah


    LuKi5


    Nalah


    ja fakat više ne kužim što se s mojom kosom dešava,padala je do 6 mj.i sad je opet počela
    Jesu li ti nalazi stitnjace bili dobri nakon poroda? Meni od PCOS-a I stitnjace otpada kosa uzas jedan. U trudnoci mi se napola smanjila, I sad nakon poroda jos upola od toga sto je ostalo kose, inace sam imala grivu.
    Vidiš to mi nije palo na pamet,puna je cista i kontroliram ju na godišnjoj bazi na sistematskom preko firme,u trudnoći su nalazi bili ok,ali nisam ih radila poslije.To se TSH vadi?Moja opće prakse nema pojma,sve moraš sam tražiti.Meni je završila ona faza ispadanja nakon poroda,znači od veljače do lipnja i sad opet počinje,tako da nešto def nije ok,a mislim da nije vezano uz trudnoću

    Ovo je objašnjenje najrealnije;
    No, you're not going bald. This is a temporary phase. In the normal cycle of hair growth, some hair is lost every day. But during pregnancy the increased levels of estrogen in your body freezes hair in the growing (or "resting") phase of the cycle. Hair that would normally fall out stays put, resulting in thicker hair. After you give birth [parents.com] and your estrogen levels decline, however, all that hair that was resting starts to fall out. This usually starts the third or fourth postpartum and ends by six months,

    inače i frizerka mi je rekla da nikakvi vitamini ne pomažu,ono što nije ispalo u trudnoći će ispasti poslije,a tek nakon tog ispadanja se preporučuju suplementi za rast i čvrstoću

    Meni je prvi od znakova da nesto nije u redu sa stitnjacom bilo naglo otpadanje kose I nagle promjene raspolozenja. To je bilo prije 4 godine, a kako nam je hashimoto nasljedan u obitelji, odmah me doktorica slala vaditi prvo TSH, pa onda kad je TSH bio povisen slali su me vaditi antitijela, FT4 I napravili UZV, taj prvi UZV je stitnjaca bila donekle ok, u trudnoci mi je uz terapiju TSH bio nikad bolji, idealan, ali onda nakon poroda nastavio divljati, naglo skocio, pa pao skoro na 0, I evo sad opet povisen, nikako ga dovest u normalu, a UZV stitnjace katastrofa, bas je komentirala doktorica da se razara stitnjaca, puna cisti, cvorova, I imam gusu, pa mi je rekla da mi je to ispadanje kose od nje I od PCOS-a. Bilo bi ti dobro da odes vaditi TSH, pa da vidis ako je od stitnjace, jer ako je prestala padat I opet pocela onda vise to nema veze s trudnocom.

    14.06.2014. L ♥

    [lilypie.com]

  • Avatar kachi

    kachi

    Broj poruka: 288

    Prijavi adminu

    Lollypop

    Ono, bas bas bas iscesljam. Tipa 1000 poteza cetkom   i onda je operem i onda opet. I  pomaze mi smanjit nered.
    I ja imam pcos, za stitnjacu ne znam, trebala bi je provjerit. Nisam znala da pcos utjece na to…a sto se tice vitamina b, ionako jedem ko vol (cokolade i sendvice ili juhu, nije nesto raznovrsno ali to stignem ), a ako uzmem jos to…ko ce me nahranit 

    Pokušat ću onda i ja tako. Stvarno mi je grozno to kako su svuda moje dlake. 

    NIje vitamin B tako strašan, ja sam zbog potencijalne tromboze u trudnoći preventivno pila dva plibexa na dan i uopće nisam imala neki strašan apetit…tek zadnjih mjesec dana, ali to je bila već malo nervoza od pustog mirovanja i ležanja.

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.